Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Време за неа

Специјална понуда со производи кои им се најомилени на нашите купувачки.

-65%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Delimano Copperlux Сет 24 см.

Photo
Video
-25%

Сет од Делимано составен од Stone Legend CopperLUX Округла тава 24 см. CopperLUX Стаклен капак 24 см. и CopperLUX Тава за пржење 24 см. Изработени се од високо квалитетни материјали кои обезбедуваат поздраво и побезбедно готвење.

Oдличен сет за сите основни кујнски потреби: пржење, динстање, печење во рерна, месо под капак, правење мусака, лазања...

Delimano Copperlux Сет 24 см.

Редовна цена: 3.570,00 ден.


Специјална цена: 2.690,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-556
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Дополнителни информации
Кратко инфо

Сет од Делимано составен од Stone Legend CopperLUX Округла тава 24 см. CopperLUX Стаклен капак 24 см. и CopperLUX Тава за пржење 24 см. Изработени се од високо квалитетни материјали кои обезбедуваат поздраво и побезбедно готвење.

Oдличен сет за сите основни кујнски потреби: пржење, динстање, печење во рерна, месо под капак, правење мусака, лазања...

Дознајте повеќе
Детали за производот

Округла тава 24 см за поефикасно, поздраво и повкусно готвење

Неверојатната QuanTanium облога на Delimano Stone Legend Copperlux Округлата тава за печење се состои од честички титаниум, камен и бакар. Честичките титаниум ја зајакнуваат облогата, каменот постепено ја испушта топлината во храната овозможувајќи поздраво готвење со зачувување на хранливите состојки и природниот вкус, а бакарот обезбедува подобра спроводливост на топлина за побрзо готвење и заштедување електрична енергија. Одличен избор за сите видови на состојки, вклучувајќи ги и оние кои најчесто се лепат (како јајца или риба).

Гответе и печете со само еден сад за готвење

Делимано Stone Legend Copperlux Округлата тава за печење е вистински избор за сите оние кои сакаат да готват – сите состојки се печат брзо и едноставно.

Тава за пржење 24 см. за полесно и поздраво готвење

Магијата на неверојатната Делимано Stone Legend Copperlux Тава за пржење се крие во нејзината QuanTanium облога со честички од титаниум, камен и бакар. Честичките титаниум ја зајакнуваат облогата, честичките камен постепено ја ослободуваат топлината во храната, овозможувајќи поздраво готвење со задржување на хранливите состојки и природните вкусови, додека честичките бакар се загреваат полесно за заштедување на електрична енергија.

Високо квалитетен Copperlux капак 24 см.

Delimano Stone Legend Copperlux капаците се одличен додаток на Copperlux лонците и тавите. Прстенот и рачката од не’рѓосувачки челик гарантираат долготрајност, додека стаклото ви овозможува да ја надгледувате храната додека се готви.

Дополнителни информации

Сетот се состои од:

  • CopperLUX Округла тава 24 см.
  • CopperLUX Стаклен капак 24 см. и
  • CopperLUX Тава за пржење 24 см

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star