Нема производи во вашата кошничка.

Делимано готви лесно за вас!

Делимано готви лесно за вас! - Придружете им се на милионите задоволни корисници.

Придружете им се на милионите задоволни корисници.

до -50%
 
[banner_timer]
 

Попусти за ПЕТОК 13-ти

Попусти за ПЕТОК 13-ти - Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

-13%
 
[banner_timer]
 
Photo
Video

Доволно голем за готвење поголеми оброци, додека во исто време, совршено голем за вашиот шпорет, овој Лонец од 24см од алуминиум со екстра дебела облога ви обезбедува одлична спроводливост на топлината и пријатно готвење и лесно миење. Изработен со природата на ум, овој лонец е содржи рециклирани материјали и одговара на сите видови шпорети. 

Desire Лонец
2.890,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-556
Stock: 4
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Доволно голем за готвење поголеми оброци, додека во исто време, совршено голем за вашиот шпорет, овој Лонец од 24см од алуминиум со екстра дебела облога ви обезбедува одлична спроводливост на топлината и пријатно готвење и лесно миење. Изработен со природата на ум, овој лонец е содржи рециклирани материјали и одговара на сите видови шпорети. 

Дознајте повеќе
Детали за производот

Висококвалитетен лонец од алуминиум за сите секојдневни задачи во кујната

Идеална големина за подготовка на оброци за целото семејство, овој лонец има одлични карактеристики со цел да ви обезбеди фантастични резултати од готвењето, секој пат. Изработен е од рециклиран алуминиум, многу е лесен и совршено ќе одговара на секоја кујна.

Не е само одличен на изглед, тој е направен да биде издржлив. Достапен во димензија од 24см. (5 литри).

Delimano Desire Pot

Совршен за секаков вид оброци – од рингла до рерна

Delimano Desire Лонецот е незаменлив дел од секоја линија садови за готвење – користете го за подготовка на супи, сосови, пире, зеленчук, ориз и чорби. Сето ова подгответе го без никаков проблем благодарение на нелепливата облога која нема да дозволи нешто да се залепи или изгори.

Delimano Desire Лонецот може да се користи на сите видови шпорети вклучувајќи и индукција и е безбеден за употреба во рерна до 220°C.

Delimano Desire Pot

100% рециклиран алуминиум: добар за храната, добар за околината

Delimano Desire садовите за готвење се премиум садови со врвен квалитет кои прават спој на премиум искуство при готвење и одржливост. Целата колекција е изработена до 100% рециклиран алуминиум, еколошки алуминиум, одличен спроводник на топлина. Алуминиумот овозможува брзо загревање и рамномерно распределување на топлината, па така, лонецот ќе биде рамномерно загреан на целата површина.

Со овие садови, активно учествувате во зачувување на животната средина

Целата Desire линија садови за готвење е изработена од рециклиран алуминиум од конзерви, велосипеди и автомобили. Штеди 95% од енергијата која е потребна за произведување на чист алуминиум екстрактиран од боксит. Ги изработуваме садовите за готвење од внимателно избрана легура на алуминиум, која ги исполнува потребните стандарди за цврстина и сл.

Delimano Desire Pot

Eclipse HB Peek облога која спречува лепење на храната

Изгорена храна, залепена на дното често може да преставува проблем и да го расипе вкусот на храната. Сакавме да бидеме сигурни дека Desire линијата ќе се издвои од другите садови за готвење со иновативна облога која има одлични карактеристики и нема никогаш да ве разочара.

Eclipse HB Peek е основана на вода, екстра дебела облога, екстра трајна и одржлива. Нанесена е во 4 слоеви:

 1. Основниот слој е таму за дополнителна густина и неверојатна цврстина.
 2. Среден слој кој е зајакнат со цврсти минерални честички.
 3. Првиот финиш слој е додаден за подобра отпорност на облогата.
 4. Вториот финиш слој гарантира трајни нелепливи карактеристики и подобрена термална спроводливост со 3D површина која ја зголемува површината која се загрева.

Цврста и трајна облога која ќе издржи употреба на метални алатки. И кога ќе завршите со создавањето на кулинарските ремек дела, може да го ставите лонецот за миење во машината за садови.

1
2
3
4
5
Delimano Desire Pot

5 години гаранција.

Desire линијата има 5 години гаранција. Основата е изработена од 100% рециклиран алуминиум и вклучува пакување кое може да се рециклира и е биоразградливо и рачки од бакелит.

Технички информации:

 • Дебелина на ѕидовите: 2,8 мм.
 • Дебелина на дното: 3,5 мм.
 • Висина на ѕидовите: 12,2 см.
 • Капацитет : 5л.

*Лонецот и округлата тава се изработени од 100% алуминиум, Тавите за пржење се изработени од 50% рециклиран алуминиум.

Технички карактеристики
Безбеден во машина за садови Да
Вид на рерна електро, индукција, плин, стакло керамичка плотна
Димензија 38cmx25cmx13cm
Капацитет 5l
Материјал алуминиум
Основен материјал алуминиум

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star