Нема производи во вашата кошничка.

Делимано готви лесно за вас!

Делимано готви лесно за вас! - Придружете им се на милионите задоволни корисници.

Придружете им се на милионите задоволни корисници.

до -50%
 
[banner_timer]
 

Магија околу нас

Магија околу нас - Израдувајте ги најблиските со најмагичниот подарок за овие празници.

Израдувајте ги најблиските со најмагичниот подарок за овие празници.

 
[banner_timer]
 

Dolcevita 5во1 Кујнски миксер

Photo
Video

Од колачи, до торти и шлагови, овој компактен статичен миксер ќе ви помогне во секој рецепт. Има сад од нерѓосувачки челик со капацитет од 4,5л, моќност од 800W и 3 додатоци.

Dolcevita 5во1 Кујнски миксер
8.380,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-556
Не е на залиха во моментот. Ќе биде на залиха за најмалку 2 недели.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
Кратко инфо

Од колачи, до торти и шлагови, овој компактен статичен миксер ќе ви помогне во секој рецепт. Има сад од нерѓосувачки челик со капацитет од 4,5л, моќност од 800W и 3 додатоци.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Лесно и брзо подгответе го вашето тест со помош на овој практичен Статичен миксер

Опремен со голема моќност, но, доволно компактен за лесно ракување, Delimano Dolcevita Статичниот миксер со своето стилско куќиште е совршениот кујнски помошник за секојдневно матење, мешање и месење тесто. Има моќност од 800 W и може без мака да измеси тесто, да измати јајца или шлаг. Има голем капацитет од 4,5л со сад од нерѓосувачки челик, доволно голем за секоја задача: може да меси тесто од 1400гр брашно и 700мк вода. .

Со 3 најпрактични додатоци 

Delimano Dolcevita Статичниот миксер содржи 3 додатоци кои ќе го олеснат процесот на работа:

 • кука за тесто
 • маталка за јајца
 • мешалка

За време на мешањето, планетарните движење ќе го опфатат целиот сад - главата за мешање се врти и ротира целосно во садот, овозможувајќи подобро мешање од стандардните две мешалки кај миксерите. Нема потреба да застанувате и да ги собирете состојките од ѕидовите на садот..

Миксерот вклучува заштитник од прскање, па ќе можете да изматите сè што ќе посакате без да направите н еред. Штитникот од прскање ќе остане на место дури и кога главата на миксерот е крената. 

10 брзини и функција „Pulse“ 

Секој рецепт има потреба од различна брзина на мешање, за некои смеси потребна е слаба брзина, додека пак матењето јајца бара поголема брзина. Delimano Dolcevita Статичниот миксер нуди 10 брзини и функција „pulse“. 

Менувањето брзини е многу лесно, со едноставно вртење на копчето. Оваа функција е практична кога треба да додадете состојки во смесата и не треба целосно да ја запрете работата на миксерот. .

Лесна употреба

Delimano Dolcevita Статичниот миксер е направен за ваша безбедност и заштедување на време. За да ја ви ја олесниме работата во кујната, миксерот ги нуди следните карактеристики: 

 • Сите додатоци се нелепливи и безбедни за миење во машина за садови, како и садот од нерѓосувачки челик
 • Издржливи запчаници - користиме издржливи метални запчаници за подолготрајна употреба и докажани перформанси
 • Нелизгачки ногарки кои го држат миксерот стабилен, дури и при обработка на погусти теста
 • Штитник од прскање за заштита од протекување, капки и сл.
 • Садот е изработен од нерѓосувачки челик, нема собирање на остатоци или појава на мувла зад пластичните делови
 • Технологија за паметен старт, за подобри перформанси 
 • Лесен за употреба - кревање на главата со помош на копче, клик на додатоците, клик на садот, избирање на брзина со вртење на копче.
Дополнителни информации

Основни информации:

 • 220V-240V, 50Hz/60Hz
 • Моќност 800W
 • Капацитет на садот од нерѓосувачки лелик 4.5 L
 • 10 нивоа на брзина
 • „Pulse“ функција
 • Кука за тесто
 • Додаток за мешање
 • Додаток за матење
 • Штитник од прскање

Добивате:

 • 1x основа со мотор од 800W 
 • 1x 4,5л сад од нерѓсоувачки челик 
 • 1x кука за тесто
 • 1x мешалка
 • 1x маталка
 • 1x штитник од прскање

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star