Нема производи во вашата кошничка.

Делимано готви лесно за вас!

Делимано готви лесно за вас! - Придружете им се на милионите задоволни корисници.

Придружете им се на милионите задоволни корисници.

до -50%
 
[banner_timer]
 

Dolcevita Рачен блендер

Во моментот нема залиха
Photo
Video

Практичен, мал кујнски апарат со моќност од 600W и сечило од нерѓосувачки челик, кој ќе ја надополни секоја кујна. Рачниот блендер од Delimano Dolcevita линијата, вклучува различни брзини и турбо копче со минимална бучава. Долгиот кабел нуди слобода при употреба. Вклучува сад од 600мл за мерење, блендирање и складирање.

Dolcevita Рачен блендер
2.380,00 ден.
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-556
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
Кратко инфо

Практичен, мал кујнски апарат со моќност од 600W и сечило од нерѓосувачки челик, кој ќе ја надополни секоја кујна. Рачниот блендер од Delimano Dolcevita линијата, вклучува различни брзини и турбо копче со минимална бучава. Долгиот кабел нуди слобода при употреба. Вклучува сад од 600мл за мерење, блендирање и складирање.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Брзо и лесно блендирање со овој практичен Рачен блендер

Барате нов, практичен апарат кој ќе ја надополни вашата колекција на кујнски апарати? Погледнете го овој мал и практичен блендер од Delimano – Рачен блендер кој ќе биде незаменлив во вашата кујна. Сакате да подготвите кремаста супа од тиква, сос од домат или пире од зеленчук? Ова е алатката која ви е потребна. А ако имате мало бебе, употребата на рачен блендер е идеалниот начин за подготовка на домашна бебешка храна, за да бидете сигурни дека вашето малечко ќе ги добие сите потребни хранливи материи.

Шејкови? Да, секако. Delimano Dolcevita Рачниот блендер е дизајниран за да го олесни обработувањето на семки и лушпи па вашите шејкови ќе бидат кремасти и вкусни.

600 W моќност и сечило од нерѓосувачки челик

Delimano Dolcevita Рачниот блендер вклучува 600W моќност за ефикасно и лесно блендирање на шејкови, супи, сосови и многу повеќе. Сечилото е изработено од нерѓосувачки челик и ергономски облик за редовна употреба.

Со цел да ги подготвите сите рецепти кои ќе ги посакате, блендерот има лесен начин на управување: можете да го користите на сите брзини или со турбо брзина. Така, секогаш ќе ги постигнете посакуваните резултати. И покрај големата моќност, блендерот не е воопшто бучен, па нема да го разбудите вашето семејство додека подготвувате појадок. 

Практичен сад за блендирање

Високата чаша за блендирање со капацитет од 600мл е практична кога треба да блендирате повеќе состојки, како смеса за палачинки, шејкови или лимонада. Високата чаша спречува прскање на течностите додека мерките на самата чаша ќе ви помогнат да го следите избраниот рецепт.

Безбеден и практичен

Ергономска рачка која овозможува апаратот да стои безбедно во вашите раце, додека долгиот кабел е практичен ако штекерот е подалеку од вашата кујнска површина. Рачниот блендер е компактен, лесен за користење и лесен за чистење, додека садот за блендирање може да се мие во машина за садови.

Основни информации: 

  • Силиконска нелизгачка површина
  • 220V-240V~ 50Hz/60Hz 600W
  • 2 брзини
  • Капацитет на садот 600 мл
  • Сечила од нерѓосувачки челик
  • Сечило и сад кои можат да се мијат во машина за садови

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star