Нема производи во вашата кошничка.

Делимано готви лесно за вас!

Делимано готви лесно за вас! - Придружете им се на милионите задоволни корисници.

Придружете им се на милионите задоволни корисници.

до -50%
 
[banner_timer]
 

Попусти за ПЕТОК 13-ти

Попусти за ПЕТОК 13-ти - Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

-13%
 
[banner_timer]
 

Dolcevita Електричен бокал

Во моментот нема залиха
Photo
Video
-61%

Практичен, убав и супер-брз. Овој чајник од не'рѓосувачки челик е најдобриот сад за вашата утринска доза на чај или кафе, опремен со потребни карактеристики, за да уживате многу повеќе во вашиот пијалок. Неговиот грејач од 2200 W може да загрее до 1,7 литри вода, додека автоматското отварање овозможува лесно полнење преку широкиот отвор на врвот.

Dolcevita Електричен бокал

Редовна цена: 3.290,00 ден.


Специјална цена: 1.290,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-556
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
Кратко инфо

Практичен, убав и супер-брз. Овој чајник од не'рѓосувачки челик е најдобриот сад за вашата утринска доза на чај или кафе, опремен со потребни карактеристики, за да уживате многу повеќе во вашиот пијалок. Неговиот грејач од 2200 W може да загрее до 1,7 литри вода, додека автоматското отварање овозможува лесно полнење преку широкиот отвор на врвот.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Суштински сад во секоја кујна: Супер брз чајник

Не чекајте да зоврие водата туку внесете гламур за време на паузата за чај со нашиот прекрасен Delimano Dolcevita Чајник од нерѓосувачки челик. Овој атрактивен, компактен и елегантен чајник, со својот излед внесува стил во вашата кујна, додека ви испорачува врела вода во вашата шолја чај, со брзина на светлината.

Моќност од 2200W и капацитет 1.7 литри

Delimano Dolcevita Чајникот од нерѓосувачки челик е навистина ефикасен со своите 2200W моќност за супер брзи резултати.  Само наполнете го со вода, притиснете го копчето и уверете се колку брзо вашиот топол напиток ќе се најде во вашата шолја. Побрзо од микробранова печка и дефинитивно побрзо од шпорет.

Чајникот има капацитет од 1.7 литри, за да можете брзо да загреете вода при подготовка на тестенини, компири, јајца и останати оброци за кои е потребна врела или зовриена вода.  

Комбинација од нерѓосувачки челик и црна боја - Стил кој нема да остане незабележан

Како суштински дел од секоја кујна, чајникот не треба да биде само функционален. Со прекрасно нерѓосувачко куќиште, стилски додатоци во црна боја и со пријатно заоблени контури, Delimano Dolcevita Чајникот од нерѓосувачки челик, ќе додаде современ изглед на работната површина. Неговиот компактен изглед нема да зафаќа премногу простор на вашата работна површина. Практичен и со одличен дизајн, тој е привлечен додаток во секоја кујна. 

Грст карактеристики за ваше уживање

Delimano Dolcevita Чајникот од нерѓосувачки челик е направен имајќи ги на ум вашите потреби – тој е хигиенски, лесен за користење и најважно безбеден е за употреба. 

1. Хигиенски

 • Чајниците се совршено хигиенски и одлични во незадржување на бигорот во нив 
 • Филтерот се отстранува и лесно се мие 
 • Нерѓосувачкиот материјал овозможува вкус на чиста и бистра вода 
 • Лесно отстранувачкиот филтер обезбедува најчисти резултати 

2. Лесен за користење

 • Безжична конструкција за максимална погодност: чајникот лесно се крева од основата за безжично полнење, истурање и грациозно сервирање 
 • Автоматско отворање за лесно полнење со вода
 • Широк отвор за лесно чистење 
 • Има црн капак, кој лесно се отвора за соодветно полнење и чистење
 • Основата за напојување, која се движи за 360 степени е направена за користење со лева и со десна рака и со долг кабел, кој лесно се намотува во основата, за едноставно складирање. 

3. Безбеден

 • Заштита од суво вриење 
 • Опремен со автоматско исклучување 
 • Удобната рачка останува ладна на допир и овозможува безбедно користење
 • Светлечки индикатор покажува кога водата е зовриена
 • Безбеден капак
 • Индикатор за вклучување
Дополнителни информации

Основни информации:

 • 220V-240V~ 50Hz/60Hz
 • Моќност 1850-2200W
 • Капацитет 1,7 л
 • Функција за автоматско исклучување
 • Индикатор за вклучување
 • Складирање на кабелот (во основата за напојување)

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star