Нема производи во вашата кошничка.

Fivestar Legend Мини Макси Сет

Photo
Video
-42%

Почувствувајте го вкусот на храна готвена на камен со Мини Макси сетот кој се состои од Длабока тава 26 см. и Тавче за пржење 14 см. Садови за готвење со 8-слојна Quantanium облога која е 100% отпорна на гребење и збогатена со највредните материјали како сребро, титаниум и дијамант, а вклучува и честички камен кои ќе овозможат оваа нелеплива површина никогаш да не се изгребе.

Fivestar Legend Мини Макси Сет

Редовна цена: 2.590,00 ден.


Специјална цена: 1.490,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-556
Не е на залиха во моментот. Ќе биде на залиха за најмалку 2 недели.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
Кратко инфо

Почувствувајте го вкусот на храна готвена на камен со Мини Макси сетот кој се состои од Длабока тава 26 см. и Тавче за пржење 14 см. Садови за готвење со 8-слојна Quantanium облога која е 100% отпорна на гребење и збогатена со највредните материјали како сребро, титаниум и дијамант, а вклучува и честички камен кои ќе овозможат оваа нелеплива површина никогаш да не се изгребе.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Две тави за двојна забава во кујната

Има ли нешто полошо од тоа кога јајцата кои ги подготвувавте за појадок, сега се залепени на површината на тавата? Со Delimano FiveStar Legend Мини Макси Сетот ова ќе стане минато. Искусете го вкусот на храната готвена на жежок камен на тава, која никогаш не се гребе. Станете кулинарски експерт и импресионирајте го семејството со совршен стек, печен зеленчук, омлет или вкусен печен царски омлет. Овој неверојатно практичен сет од тави може да се справи со секоја работа во кујната и може да се префрли директно во рерна!

Совршен за почетници во кујната и за експерти во готвењето кои ги бараат најдобрите садови што постојат.

Длабоката тава од 26 сантиметри, за пржење, динстање, дури и печење во рерна... Заедно со практичното тавче од 14 сантиметри – за запржување, за мини детски оброци, или пак рамномерни американски палачинки..

Delimano FiveStar Legend Mini Maxi Set

Помалку масти, повеќе вкус

Нелепливата Quantanium облога значи дека можете да готвите со помалку или без воопшто да користите масло, добивајќи поздрави и повкусни оброци за вас и вашето семејство. Ќе ги зачувате сите вкусови и сокови на храната која ја сакате. Дополнително, ќе ги исчистите за неколку секунди, без триење.

Delimano FiveStar Legend Daily Set

Зошто да ја изберетеDelimano FiveStar Legend линијата?

 • Ги има најдобрите карактеристики, нелеплива облога и лесно се чисти
 • Неверојатно отпорна
 • Најдобрата комбинација на материјали
 • Го овозможува најдоброто искуство во готвењето
 • Најквалитетната проверка на материјали
 • Најдобрите еколошки решенија
 • Изработени во синергија со природата
 • Легенда изработена од челик и камен
 • Најдобрата проверка на квалитет на готовиот производ
Delimano FiveStar Legend

Составот на Delimano FiveStar Legend садовите за готвење

 1. Прв слој: челик со обоена емајлирана основа
 2. Втор слој: челик со емајлирана основа
 3. Висококвалитетен челик
 4. Внатрешен прв слој: челик со емајлирана основа
 5. Внатрешен втор слој: челик со емајлирана основа
 6. Прв слој Quantanium® нелеплива облога
 7. Втор слој Quantanium® облога со честички камен, сребро, титаниум и дијамант
 8. Трет слој Quantanium® нелеплива облога со сјаен ефект
1
2
3
4
5
6
7
8

5 елементи за резултати со 5 ѕвезди

Садовите за готвење се изработени со најновата облога со 8 слоеви со Quantanium зајакната со пет од најцврстите елементи на Земјата. Честичките од дијаманти, титаниум, вистински камен и сребро кои се додадени во основата ја прават речиси неуништлива и екстремно трајна.

Поради природните карактеристики на овие елементи, нашите садови заслужуваат 5 ѕвезди за:

 • нелепливост
 • трајност
 • отпорност на гребење
 • спроводливост на топлина
 • побрзо и поздраво готвење

Овие садови за готвење, заслужуваат 5 ѕвезди за квалитет, бидејќи, благодарение на облогата, тие се 3,5 пати потрајни 2 пати поотпорни на гребење во споредба со најчесто користените облоги на пазарот. Плус, комбинацијата на елементите во оваа супер облога ја прави Delimano FiveStar Legend линијата нелеплива и до 10 пати по трајна од најчесто користените облоги на пазарот. Ова е многу важно, бидејќи во денешно време, секоја минута е важна и навистина, кој може да си дозволи да потроши часови во миење садови, кога тоа може да се направи за неколку секунди.

 • до

  3,5 пати

  подобра трајност на облогата*

 • до

  10 пати

  поголема трајност на карактеристиките за нелепливост*

 • до

  2 пати

  поотпорни на гребење*

* Во споредба со другите најчесто користени облоги за готвење на пазарот.

Може да се мијат во машина за садови

Садовите од Delimano FiveStar Legend линијата многу лесно се чистат. Замислете само колку време ќе заштедите бидејќи сè што треба да направите е набрзина да ги измиете или едноставно, да ги ставите во машина за садови.

Дополнително, не треба воопшто да се грижите за надворешниот дел на садовите - обложен е со енамен, па така, секогаш ќе остане исто без разлика на честото користење и миење.

Delimano FiveStar Legend
Delimano FiveStar Legend

5 ѕвезди за еколошка свест

Енергетско ефикасни садови за готвење:

 • најдобрите резултати со готвење на ниска температура

Се користи зелена технологија:

 • Во производство на садовите се користи 80% помалку вода*
 • Пакувањето е направено од повеќе од 70% рециклирани материјали
Потрошувачката на вода за производоство на DELIMANO (R) садовите е 80% помала, во споредба со нивото на потрошувачка на вода во 2018 год.
 • Delimano FiveStar Legend
 • Delimano FiveStar Legend
 • Delimano FiveStar Legend

Комплетирајте го вашиот сет

Гответе побрзо, избегнете прскање и зачувајте ги вкусовите и соковите со капаците од Delimano Legend кои можат да се користат и во рерна.

Погледнете повеќе

Delimano FiveStar Legend

Откријте ја новата Delimano FiveStar legend линија

Што го прави едно јадење да биде совршено? Да, тоа се состојките и вештините на готвачот, а да и вистинскиот рецепт... но, садовите со кои готвите можат навистина да направат разлика. Delimano FiveStar Legend линијата ги има квалитетите на една ѕвезда и затоа, секое јадење подготвено во нив, ќе биде јадење како од ресторан со 5 ѕвезди.

Дознајте повеќе

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.