Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5* денови со најдобри понуди

Клуб 5* денови со најдобри понуди - Искористете ги попустите до 74% само сега!

Искористете ги попустите до 74% само сега!

Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Тава за пржење, Тава за палачинки и Рачен сечко

Во моментот нема залиха
Photo
Video

Уживајте во совршено подготвени омлети, палачинки, сочни стекови, со Delimano FiveStar Legend Тавата за пржење. Корисна за многу намени, тавата има рачка од нерѓосувачки челик, па може да се користи и во рерна.
Сега можете да подготвите совршени палачинки или омлети со Delimano FiveStar Legend Тавата за палачинки. Специјално изработена со нелеплива облога за лесно превртување на палачинките.

Тава за пржење, Тава за палачинки и Рачен сечко
3.870,00 ден.
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-556
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
Кратко инфо

Уживајте во совршено подготвени омлети, палачинки, сочни стекови, со Delimano FiveStar Legend Тавата за пржење. Корисна за многу намени, тавата има рачка од нерѓосувачки челик, па може да се користи и во рерна.
Сега можете да подготвите совршени палачинки или омлети со Delimano FiveStar Legend Тавата за палачинки. Специјално изработена со нелеплива облога за лесно превртување на палачинките.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Тава за пржење 28 см.

Тавата за пржење е најкористената тава во кујната, тава по која секогаш посегнувате. Затоа, ви е потребна тава која е цврста, со привлечен дизајн и тава која ќе ви овозможи да ја користите подолго време, баш како Delimano FiveStar Legend Тавата за пржење.

Delimano FiveStar Legend Frypan

Тава за палачинки 24 см.

Delimano FiveStar Legend Тавата за палачинки ќе ви овозможи лесно и брзо да подготвите палачинки, благодарение на нејзината нелеплива подлога и дизајн.

Сервирајте ги палачинките со мед, џем, лимон, чоколадо или друго, додадете зеленчук или сечкано месо на омлетото за брз и вкусен оброк. Исчистете ја за неколку секунди, без триење и сл.

Delimano FiveStar Legend Frypan

Brava Рачен сечко

Ви здодеа ли од оние големи и бучни машини? Безброј делови а нивното чистење може да биде вистински кошмар!

Ви го претставуваме повеќенаменскиот, мал и компактен Brava Рачен сечко.

Рачниот сечко ви овозможува да сецкате парчиња, резанки или коцки од кромид, печурки, домати, пиперки, лук и овошни салати... Сето тоа само за неколку секунди!

Delimano Brava chop express

Зошто да ја изберете Delimano FiveStar Legend линијата?

 • Ги има најдобрите карактеристики, нелеплива облога и лесно се чисти
 • Неверојатно отпорна
 • Најдобрата комбинација на материјали
 • Го овозможува најдоброто искуство во готвењето
 • Најквалитетната проверка на материјали
 • Најдобрите еколошки решенија
 • Изработени во синергија со природата
 • Легенда изработена од челик и камен
 • Најдобрата проверка на квалитет на готовиот производ
Delimano FiveStar Legend

Составот на Delimano FiveStar Legend садовите за готвење

 1. Прв слој: челик со обоена емајлирана основа
 2. Втор слој: челик со емајлирана основа
 3. Висококвалитетен челик
 4. Внатрешен прв слој: челик со емајлирана основа
 5. Внатрешен втор слој: челик со емајлирана основа
 6. Прв слој Quantanium® нелеплива облога
 7. Втор слој Quantanium® облога со честички камен, сребро, титаниум и дијамант
 8. Трет слој Quantanium® нелеплива облога со сјаен ефект
1
2
3
4
5
6
7
8

5 елементи за резултати со 5 ѕвезди

Садовите за готвење се изработени со најновата облога со 8 слоеви со Quantanium зајакната со пет од најцврстите елементи на Земјата. Честичките од дијаманти, титаниум, вистински камен и сребро кои се додадени во основата ја прават речиси неуништлива и екстремно трајна.

Поради природните карактеристики на овие елементи, нашите садови заслужуваат 5 ѕвезди за:

 • нелепливост 
 • трајност
 • отпорност на гребење
 • поздраво и побрзо готвење

Овие садови за готвење, заслужуваат 5 ѕвезди за квалитет, бидејќи, благодарение на облогата, тие се 3,5 пати потрајни 2 пати поотпорни на гребење во споредба со најчесто користените облоги на пазарот. Плус, комбинацијата на елементите во оваа супер облога ја прави Delimano FiveStar Legend линијата нелеплива и до 10 пати по трајна од најчесто користените облоги на пазарот. Ова е многу важно, бидејќи во денешно време, секоја минута е важна и навистина, кој може да си дозволи да потроши часови во миење садови, кога тоа може да се направи за неколку секунди.

 • до

  3,5 пати

  подобра трајност на облогата*

 • до

  10 пати

  поголема трајност на карактеристиките за нелепливост*

 • до

  2 пати

  поотпорни на гребење*

* Во споредба со другите најчесто користени облоги за готвење на пазарот.

Може да се мијат во машина за садови

Садовите од Delimano FiveStar Legend линијата многу лесно се чистат. Замислете само колку време ќе заштедите бидејќи сè што треба да направите е набрзина да ги измиете или едноставно, да ги ставите во машина за садови.

Дополнително, не треба воопшто да се грижите за надворешниот дел на садовите - обложен е со енамен, па така, секогаш ќе остане исто без разлика на честото користење и миење.Delimano FiveStar Legend

Delimano FiveStar Legend

5 ѕвезди за еколошка свест

Енергетско ефикасни садови за готвење

 • најдобрите резултати со готвење на ниска температура

Се користи зелена технологија:

 • Во производство на садовите се користи 80% помалку вода*
 • Пакувањето е направено од повеќе од 70% рециклирани материјали

* Потрошувачката на вода за производоство на DELIMANO (R) садовите е 80% помала, во споредба со нивото на потрошувачка на вода во 2018 год.

 • Delimano FiveStar Legend
 • Delimano FiveStar Legend
 • Delimano FiveStar Legend

Откријте ја новата Delimano FiveStar legend линија

Што го прави едно јадење да биде совршено? Да, тоа се состојките и вештините на готвачот, а да и вистинскиот рецепт... но, садовите со кои готвите можат навистина да направат разлика. Delimano FiveStar Legend линијата ги има квалитетите на една ѕвезда и затоа, секое јадење подготвено во нив, ќе биде јадење како од ресторан со 5 ѕвезди.

Дознајте повеќе

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.