Нема производи во вашата кошничка.

Делимано готви лесно за вас!

Делимано готви лесно за вас! - Придружете им се на милионите задоволни корисници.

Придружете им се на милионите задоволни корисници.

до -50%
 
[banner_timer]
 
Photo
Video

Обожаватели на италјанската храна, обединете се! Подготвувајте ги омилените тестенини, пица или пилешко со Delimano Green Planet Bella Italia Сетот од нашата прва еколошка линија садови за готвење од алуминиум. Овој сет е изработен од 100% рециклиран алуминиум и има PPG Eclipse облога која е нелеплива, екстремно отпорна на гребење и лесна. За сите ентузијасти во готвењето.

Green Planet Bella Italia Сет
10.990,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-556
Не е на залиха во моментот. Ќе биде на залиха за најмалку 2 недели.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Обожаватели на италјанската храна, обединете се! Подготвувајте ги омилените тестенини, пица или пилешко со Delimano Green Planet Bella Italia Сетот од нашата прва еколошка линија садови за готвење од алуминиум. Овој сет е изработен од 100% рециклиран алуминиум и има PPG Eclipse облога која е нелеплива, екстремно отпорна на гребење и лесна. За сите ентузијасти во готвењето.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Еколошки сетови за готвење за обожавателите на италијанската храна

Уживајте во вкусната италијанска храна со овој специјален сет садови за готвење од Delimano, изработени за да ве испратат во рајот на тестенините! Овој привлечен сет, не само што изгледа добро, туку и е изработен од рециклиран алуминиум, екстремно е лесен и издржлив и ви овозможува готвење без маснотии. Сака некој тестенини? Пица можеби?

Delimano Green Planet Bella Italia

Сетот се состои од најкорисните садови во кујната

Green Planet Bella Italia 6-делниот сет содржи:

 • Delimano Green Planet Bella Italia

  Лонец за шпагети 22 см. (капацитет 5,2л) - за совршено сварени и исцедени тестенини, бланширање и готвење зеленчук на пареа и подготвување на супи

 • Delimano Green Planet Bella Italia

  Тава за пржење 24 см. (капацитет 1,8л)- совршена за основните задачи во кујната - подготовка на вкусни предјадења, јајца, палачинки, пржен зеленчук или месо, сосови

 • Delimano Green Planet Bella Italia

  Вок тава 28 см. (капацитет 3,5л)- за подготовка на вкусни јадења, но, поради својот волумен одлична и за запржување и пржење

 • Delimano Green Planet Bella Italia

  Грил тава 28x28 см. - оваа популарна тава ќе го претвори секој шпорет во скара, без разлика на сезоната или времето

 • Delimano Green Planet Bella Italia

  Калап за пица 30 см - одличен за подготовка на домашни пици, пити и торти

 • Delimano Green Planet Bella Italia

  Капак за цедење 22 см. – со дупки за полесно цедење на тестенини, зеленчук и ориз, без да треба да го промените садот

Уживајте во подготовката на вашата омилена храна од супи до домашни пици

Delimano Green Planet Bella Italia е целосен сет од најпопуларните садови за готвење кои ѝ се потребни на секоја кујна, особено, ако не можете да го замислите вашето мени без паста, супа или домашна пица.

Delimano Green Planet Bella Italia

Нелеплива облога која не се гребе за совршени резултати, секој пат

Green Planet Bella Italia Сетот е обложен со PPG Eclipse HB облогата која е зајакната со прав од дијаманти, најновата од сите PPG облоги. Основата е од вода и е изработена без штетни супстанци (PFOA, PFOS, бисфенол...) со цел да придонесе во заштита на околината.

Облогата е екстремно отпорна на гребење и нелеплива, за да можете да подготвувате јајца, омлет или било кое друго јадење само со капка масло. По готвењето, чистењето е навистина лесно.

 • Delimano Green Planet

  Речиси 12x потрајна облога*

 • Delimano Green Planet

  До 15x подолготрајни карактеристики на нелепливост*

 • Delimano Green Planet

  До 2,5x поотпорна на гребење*

 • Delimano Green Planet

  Изработена од 100% рециклиран алуминиум

*Во споредба со најчесто користените облоги за готвење.

Најдобриот избор за вас, вашата кујна и планетата

Delimano Green Planet Bella Italia Сетот е член на новата еколошка линија на Delimano изработена од 100% рециклиран алуминиум. Производството на садовите за готвење од рециклиран алуминиум произведува 95% помалку штетен отпад отколку производството со чист алуминиум**

Уште поважно, кога вашите садови од алуминум ќе се истрошат, можете повторно да ги рециклирате - алуминиумот може да се рециклира повеќе пати без да ги изгуби своите структурни карактеристики.

**Врз основа на извештајот од Европската Асоцијација за алуминиум, 2012 год.

Delimano Green Planet

Нелеплива облога, отпорна на гребење, за совршени резултати секој пат.

Delimano Green Planet Bella Italia Сетот е обложен со PPG Eclipse HB облога зајакната со дијамантски прав, најновата од сите PPG облоги. Основата е од вода и изработена е без штетни супстанци (PFOA, PFOS, бисфенол...) со цел придонесување кон заштита на средината.

Облогата е екстремно отпорна на гребење и нелеплива, за да можете да подготвувате јајца, омлет или било кое друго јадење само со капка масло. По готвењето, чистењето е навистина лесно.

Delimano Green Planet

Лесен и траен материја, одличен спроводник на топлина - што не би ви се допаднало?

Има многу добри причини за користење на рециклиран алуминиум:

 • Најдобро ја задржува топлината (225 W/M°K) и е одличен спроводник на топлината, па така, садовите за готвење ќе се загреат брзо и рамномерно. (без здодевните студени точки)
 • Тој е лесен (2,7г/цм3) па заради тоа лесно се работи со него
 • Тој не 'рѓосува
 • Тој е долготраен
 • Тој е хигиенски, безбеден и во согласност со стандардите за садови кои доаѓаат во контакт со храна
Delimano Green Planet

Green Planet садовите одговараат на сите видови шпорети

Садовите за готвење од Delimano Green Planet Bella Italia Сетот имаат вградена плоча за индукција од нерѓосувачли челик па ќе можете да ги користите на сите шпорети, вклучувајќи и индукција.

Delimano Green Planet

Надградете ја Delimano Green линијата со Delimano стаклените капаци

Delimano стаклените капаци се направени од еколошко калено боросиликатно стакло. Каленото стакло е четири пати појако од обичното стакло, кое може да се распрчи на милион парчиња кога ќе се скрши.

Провидноста на стаклените капаци е совршена за следење на храната која ја готвите. Практичната рачка на која можете да ја оставите лажицата за време на готвењето, ќе ви помогне да ја одржите чистотата во кујната. Delimano Капакот е достапен во 5 димензии: 16 см, 20 см, 24 см, 26 см, 28 см.

Повеќе инфо тука

Delimano Green Planet

Запознајте ја нашата Green Planet линија

Новата еколошка линија садови за готвење на Delimano се состои од различни лонци и тави и лесно може да се комбинира со Delimano капаците. Дополнително, подготвивме 2 различни сетови кои ќе ги задоволат сите вашите потреби во готвењето.

Запознајте ја нашата Green Planet линија

Delimano Green Planet
Технички карактеристики
Безбеден во машина за садови Да
Внатрешен материјал нелеплива облога
Дополнителни информации Употреба - погодни за сите видови шпорети, вклучувајќи и индукциони
Материјал алуминиум
Основен материјал алуминиум

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star