Нема производи во вашата кошничка.

Делимано готви лесно за вас!

Делимано готви лесно за вас! - Придружете им се на милионите задоволни корисници.

Придружете им се на милионите задоволни корисници.

до -50%
 
[banner_timer]
 

ПЕТОК 13

ПЕТОК 13 - Искористете 13% попуст на редовните цени на производите и до 53% попуст на избрани производи

Искористете 13% попуст на редовните цени на производите и до 53% попуст на избрани производи

до -53%
 
[banner_timer]
 

Green Planet Тава за палачинки

Во моментот нема залиха
Photo
Video

Без разлика дали сакате американски или класични палачинки, Delimano Green Planet Тавата за палачинки е тука за вас. Оваа тава од квалитетен алуминиум ќе ја направи подготовката на палачинки неверојатно лесна. Таа има PPG нелеплива облога отпорна на гребење која во исто време ја штити природата поради тоа што е изработена од 100% рециклиран алуминиум. Димензии 25 см. За сите ентузијасти во готвењето!

Green Planet Тава за палачинки
1.490,00 ден.
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-556
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Без разлика дали сакате американски или класични палачинки, Delimano Green Planet Тавата за палачинки е тука за вас. Оваа тава од квалитетен алуминиум ќе ја направи подготовката на палачинки неверојатно лесна. Таа има PPG нелеплива облога отпорна на гребење која во исто време ја штити природата поради тоа што е изработена од 100% рециклиран алуминиум. Димензии 25 см. За сите ентузијасти во готвењето!

Дознајте повеќе
Детали за производот

Подгответе вкусни палачинки, со оваа лесна, еколошка тава за палачинки

Кој е вашиот најомилен вкус? Палачинка полнета со мармалад или класична палачинка со чоколаден крем и шлаг? Што и да изберете и без разлика на периодот од годината, палачинките се одличен начин за да го започнете (или завршите) денот. Со Green Planet Тавата за палачинки набрзо ќе почнете да превртувате палачинки како професионалец. Изработена од лесен, траен алуминиум за лесна употреба и одлично распоредување на топлината. Оваа тава има нелеплива облога во внатрешноста, па нема да има потреба да користите масло додека готвите.

Delimano Green Planet Pancake Pan

Започнете го денот на највкусниот можен начин со Green Planet Тавата за палачинки

Површината за готвење од 25 см  е содветна за подоготовка на стандардни палачинки и брзо се загрева, со што,  вашиот појадок брзо ќе биде готов. Користете ја за да готвите вкусни палачинки кои се топат во устата или пак кајгана со малку моцарела или шунка.

Delimano Green Planet Pancake Pan

Вашиот шпорет нема да биде проблем

Green Planet линијата има вградена индукциска плоча од нерѓосувачки челик поради која вашата нова тави ќе можете да ја користите на сите видови шпорети, вклучувајќи и индукција.

Delimano Green Planet Pancake Pan

Нелеплива облога, отпорна на гребење, за совршени резултати, секој пат

Green Planet Тавата за палачинки е обложена со PPG Eclipse HB облога зајакната со дијамантски прав, најновата од сите PPG облоги. Основата е од вода и е изработена без штетни супстанци (PFOA, PFOS, бисфенол...) со цел да придонесеме кон заштита на средината.

Екстремно отпорна на гребење и нелеплива, за да можете да подготвувате јајца, омлет или било кое друго јадење, само со капка масло. По готвењето, чистењето е навистина лесно. 

 • Delimano Green Planet

  Речиси 12x потрајна облога*

 • Delimano Green Planet

  До 15x подолготрајни карактеристики на нелепливост*

 • Delimano Green Planet

  До 2,5x поотпорна на гребење* 

 • Delimano Green Planet

  Изработена од 100% рециклиран алуминиум 

* Во споредба со најчесто користените облоги за готвење.

Најдобриот избор за вас, вашата кујна и планетата

Delimano Green Planet Тавата за палачинки е дел од новата еколошка линија на Delimano изработена од 100% рециклиран алуминиум. Овој еколошки материјал е направен од рециклиран алуминиум. Производството на садовите за готвење од рециклиран алуминиум произведува 95% помалку штетен отпад отколку производството со чист алуминиум**

Уште поважно, кога вашите садови од алуминум ќе се истрошат, можете повторно да ги рециклирате - алуминиумот може да се рециклира повеќе пати без да ги изгуби своите структурни карактеристики.

**Врз основа на извештајот од Европската Асоцијација за алуминиум, 2012 год.

Delimano Green Planet

Нелеплива облога, отпорна на гребење, за совршени резултати секој пат

Delimano Green Planet Тавата за палачинки е обложена со PPG Eclipse HB облога зајакната со дијамантски прав, најновата од сите PPG облоги. Основата е од вода и изработена е без штетни супстанци (PFOA, PFOS, бисфенол...) со цел придонесување кон заштита на средината. 

Облогата е екстремно отпорна на гребење и нелеплива, за да можете да подготвувате јајца, омлет или било кое друго јадење само со капка масло. По готвењето, чистењето е навистина лесно. 

Delimano Green Planet

Лесен, траен и одличен спроводник на топлина - што не би ви се допаднало?

Има многу добри причини за користење на рециклиран алуминиум:

 • Најдобро ја задржува топлината (225 W/M°K) и е одличен спроводник, па така, садовите за готвење се загреат брзо и рамномерно (без здодевните студени точки) 
 • Тој е лесен (2,7g/cm3) па заради тоа лесно се работи со него 
 • Тој не 'рѓосува 
 • Тој е долготраен 
 • Тој е хигиенски, безбеден и во согласност со стандардите за садови кои доаѓаат во контакт со храна 
Delimano Green Planet

Green Planet садовите одговараат на сите видови шпорети

Delimano Green Planet Тавата за палачинки има вградена плоча за индукција од нерѓсувачки челик па ќе можете да ја користите на сите шпорети, вклучувајќи и индукција.

Delimano Green Planet

Запознајте ја нашата Green Planet линија

Новата еколошка линија садови за готвење на Delimano се состои од различни лонци и тави и лесно може да се комбинира со Delimano капаците. Дополнително, подготвивме 2 различни сетови кои ќе ги задоволат сите ваши потреби во готвењето.

Запознајте ја нашата нова Green Planet линија

Delimano Green Planet
Технички карактеристики
Безбеден во машина за садови Да
Внатрешен материјал нелеплива облога
Димензија 25cm
Дополнителни информации Употреба - погодна за сите видови шпорети, вклучувајќи и индукциони

Капацитет 1l
Материјал алуминиум
Основен материјал алуминиум

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.