Нема производи во вашата кошничка.

Делимано готви лесно за вас!

Делимано готви лесно за вас! - Придружете им се на милионите задоволни корисници.

Придружете им се на милионите задоволни корисници.

до -50%
 
[banner_timer]
 

ПЕТОК 13

ПЕТОК 13 - Искористете 13% попуст на редовните цени на производите и до 53% попуст на избрани производи

Искористете 13% попуст на редовните цени на производите и до 53% попуст на избрани производи

до -53%
 
[banner_timer]
 

Grow Вертикален држач со саксии

Photo
Video

Наредете ги вашите свежи билки, егзотични сукуленти, рацветени цвеќиња и вкусни зеленчуци во овој вертикален држач на пет нивоа и создадете динамична средина внатре или надвор. Изработен од челик и пластика, овој држач ќе ја претвори секоја површина во ваша приватна градина, без разлика дали е балкон, тераса или дневна соба. Сетот вклучува 5 саксии од 8,5л и држач.

Grow Вертикален држач со саксии
4.690,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-556
Stock: 1
Достапно на залиха. Време на испорака: до 6 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Наредете ги вашите свежи билки, егзотични сукуленти, рацветени цвеќиња и вкусни зеленчуци во овој вертикален држач на пет нивоа и создадете динамична средина внатре или надвор. Изработен од челик и пластика, овој држач ќе ја претвори секоја површина во ваша приватна градина, без разлика дали е балкон, тераса или дневна соба. Сетот вклучува 5 саксии од 8,5л и држач.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Зголемете го просторот во градината со Delimano Grow Вертикалниот држач со саксии

Вертикалното градинарство е одличен начин за зголемување на просторот во градина и за одгледување на сè, од билки, салата, јагоди и други растенија додека користите многу малку простор.

Претворете ја вашата тераса во градина, со помош на Delimano Grow Вертикалниот држач со саксии, нашето паметно решение за сите кои се љубители на градинарството или за сите кои сакаат да ги развијат своите вештини.

Grow Vertical Garden Planter

5 саксии кои зафаќаат место на само една

Дали некогаш сте посакала мала градина но, вашата тераса е премногу мала? Вертикалниот држач за саксии од Delimano Grow линијата е совршено решение бидејќи зафаќа простор вертикално. Со редење на саксиите една врз друга, овој Вертикален држач за сакси зафаќа простор како една саксија, но, обезбедува доволно простор да ги посадите растенијата во 5 саксии.

Совршен е за тесни простори како мали тераси или како надополнување на вашата градина - можете да го ставите држачот на вашата ограда и да ја развеселите со зеленило.

Доколку сакате вашите домашни цвеќиња да бидат во повеќе слеови, можете да го искористите ржачот во вашата дневна соба, кујна или која било друга соба во домот. Можете да посадите зеленчук, цвеќиња, овошје, билки и да имате мала градина, која зафаќа многу малку простор.

Grow Vertical Garden Planter

Предностите на вертикално градинарство

Вертикалното градинарство не само што штеди простор, туку го прави ѓубрењето, наводнувањето и берењето плодови многу попрактично и го штеди вашиот грб. Подигната градина им овозможува на вашите растенија поголем пристап до сончевата светлина и со тоа тие добиваат повеќе топлина.

Исто така, подигнатата градина го зголемува протокот на воздух - кога ќе ги кренете растенијата од земјата, тоа го подобрува протокот на воздух и добивате поздрави растенија.

Grow Vertical Garden Planter

Практичен држач изработен од квалитетни амтеријали

Delimano Grow Вертикалниот држач со саксии има 4 правоаголни саксии со двојно дно за задржување на влажноста, но, во исто време, водата е одвоена од почвата. Овој држач е изработен од висококвалитени материјали кои ќе ви обезбедат стабилност. Саксиите и држачот се отпорни на сите временски услови што ги прави идеални и за внатре и за надвор:

 • Grow Vertical Garden Planter

  Саксии изработени од 100% Полипропилен (PP) и се безбедни (не содржат БПА, олово и жива). Исто така, тие се еколошки и можат целосно да се рециклираат.

 • Grow Vertical Garden Planter

  Држач кој се склопува и е цврст, траен, изработен од висококвалитетен челик кој спречува корозија. Специјалната конструкција овозможува саксиите да не се покриваат едни со други, па нема да треба да се грижите за висината на растенијата.

Држачот лесно се монтира и чува - со чекор по чекор упатство, ќе го склопите со минимална употреба на алатки за само 15 минути.

Сетот вклучува:

 • 1x челична рамка
 • 5x саксии

Технички информации:

 • Димензии: висина: 113 см, ширина 55 см, длабочина 54,5 см.
 • Димензија на саксиите: 50 x 21 x 15 см
 • Волумен на секоја саксија - 8,5 л
Дополнителни информации

Сетот вклучува:

 • 1x челична рамка
 • 5x саксии

Технички информации:

 • Димензии: висина: 113 см, ширина 55 cm, длабочина 54,5 cm.
 • Димензија на саксии: 50 x 21 x 15 см
 • Волумен на секоја саксија - 8,5 л
Технички карактеристики
Димензија Height: 113 cm, width: 55 cm, depth: 54,5 cm

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.