Нема производи во вашата кошничка.

Делимано готви лесно за вас!

Делимано готви лесно за вас! - Придружете им се на милионите задоволни корисници.

Придружете им се на милионите задоволни корисници.

до -50%
 
[banner_timer]
 

Instant Water Heating Faucet Pro - Проточен бојлер за на ѕид

Во моментот нема залиха
Photo
Video
Со Делимано Instant Water Heating Faucet Horizontal Pro - Проточниот бојлер/чешма за на ѕид, ќе имате топла вода во секое време. Тој има можност за дигитално контролирање и за миг ќе ви обезбеди топла вода - заштедувате време, енергија и вода. Водата се загрева за само неколку секунди и потоа веќе имате топла вода која можете да ја користите без прекини.
Instant Water Heating Faucet Pro - Проточен бојлер за на ѕид
3.990,00 ден.
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-556
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
 • Технички карактеристики
Кратко инфо
Со Делимано Instant Water Heating Faucet Horizontal Pro - Проточниот бојлер/чешма за на ѕид, ќе имате топла вода во секое време. Тој има можност за дигитално контролирање и за миг ќе ви обезбеди топла вода - заштедувате време, енергија и вода. Водата се загрева за само неколку секунди и потоа веќе имате топла вода која можете да ја користите без прекини.
Дознајте повеќе
Детали за производот

Топла вода за само неколку секунди

Дали вашиот бојлер не функционира, или пак имате некаков проблем со водата? Ви треба топла вода во викендичката, помошниот тоалет, работилницата, но не можете никако тоа да го направите? Делимано Инстант проточниот бојлер за многу кратко време ви обезбедува неограничено количество на топла вода.

Сега, ова е нов модел, со можност за инсталација на ѕид и флексибилна цевка

Само наместете го на ѕидот, вклучете го во струја и топлата вода ќе почне да тече

Овој модел е направен со подобрени материјали и дизајн, според сите интернационални стандарди за квалитет и безбедност.

Топла вода за само неколку секунд

Делимано дигиталниот проточен бојлер ја загрева водата за само неколку секунди.  Потоа топлата вода почнува да тече без никаков прекин.

Едноставно и паметно решение за сите оние места во кои нема системи за загревање на водата!

Неограничено количество на топла вода

елимано дигиталниот проточен бојлер може да ја загрее водата со  едноставно завртување на рачката. Црвената сијаличка е знак дека можете да почнете да ја користите топлата вода.

Ако ви треба ладна вода, едноставно свртете ја рачката наназад и ладната вода ќе почне да тече.

Едноставен и практичен за употреба.

Дигитален Монитор

Дигаталниот Монитор, најновата иновација на Делимано дигиталниот проточен бојлер, ви овозможува да ја следите температурата на водата за да можете побрзо да го подготвите вашиот пијалак.

Исто така може да им покажете на вашите деца како да го користат за да не се изгорат.

Похигиенска вода секогаш на дофат

Ако треба да загреете вода во бојлер, тогаш таа стои таму подолго време.

Со проточниот бојлер вашата вода секогаш ќе биде свежа и вкусна за да подготвите чај, супа или пак кафе.

Едноставна и безбедна инсталација на ѕид

Со помош на едноставниот систем за инсталација на ѕид безбедно ќе го наместите вашиот проточен бојлер, па ќе имате топла вода кога и каде и да посакате. Цевката постојано е на своето место и ќе ви се допадне тоа што рачката едноставно се движи од лево кон десно за едноставно и контролирано регулирање на температурата.

Со флексибилна цевка за едноставно прилагодување на насоката и висината на протокот на вода од бојлерот.

За крај - овој бојлер го разубавува изгледот на вашата кујна

>Благодарение на неговиот модерен и елегантен дизајн, Делимано дигиталниот проточен бојлер се вклопува во секоја кујна и ја прави уникатно елегантна.  Едноставнaта инсталација на ѕидот го прицврстува диспензерот, со едноставната рачка која лесно се мрда напред назад, за едноставно регулирање на температурата.

Користете го во кујната или гаражата

Со овој проточен бојлер ќе добиете топла вода за само неколку секунди.

 • Наместете го во вашата кујна и секогаш ќе имате топла вода за супи, чаj или кафе.
 • Во подрумот или во работилницата ќе можете да ги измиете нечистите раце со топла вода.

Потребно ви е само стандарден водоводен систем и штекер.

Инстант топла вода

Со инстант топлата вода од чешма, заштедувате време, вода и енергија. Делимано дигиталниот проточен бојлер енезаменлив кога ви треба топла вода.

Автоматска контрола на загревањето

Овој бојлер има автоматска контрола на загревањето на водата, стандарден спроводник и е едноставен за местење.

Паметно и практично решение за заштеда на време, енергија и вода

 • Заштедете вода

  Стандардните бојлери трошат многу вода низ долгите цевки, додека пак Делимано Инстант проточниот бојлер ја загрева водата директно додека тече без да се губи низ цевките.

 • Заштедете енергија

  Делимано инстант проточниот бојлер не ја загрева водата претходно - троши енергија само додека тече и нема губење на топлината низ цевките.

 • Заштедете време

  одата се загрева за само неколку секунди, што ви заштедува многу време. Нема да треба да чекате водата да се загрее.

За кого се препорачува?

 • оние кои живеат во станови без систем за загревање на водата.
 • викендици, кампови, помошни тоалети, работилници.
 • пред да ја наместите чешмата, задолжително осигурајте се дека има постојано и стабилно електрично напојување и стабилен притисок на водата.
Дополнителни информации

Технички карактеристики

 • Материјал: пластика, метал, не‘рѓосувачки челик
 • Напон: 220-240V/50 Hz
 • Моќност: 3KW
 • Притисок: 0,4 - 6 bars/0,04 - 0,6 Mp
 • Висина (од мијалникот во врвот) 36 см
 • Ширина (на основата):15 см
 • апацитет на вода: 1.5 - 2l/мин
 • Заштита од влажност/отпорност на вода: IPX4
 • Дијаметар на цевката: 30 мм
 • Дијаметар на внатрешната цевка за моќност (mm2): >/= 20

Дополнителни информации пред употреба:

 1. Овој апарат е наменет за: домашна употреба, внатре, исклучиво за загревање на вода и единствено со постојан/стабилен доток на вода и заземјен извор на електрична енергија / на места: без ризик од замрзнување и подалеку од запаливи предмети (најмалку 0,4м).
 2. Никогаш: не го оставајте апаратот да работи без надзор
 3. Секогаш: оставајте ја рачката во затворена позиција по употреба и исклучете го од електрична енергија ако не се користи повеќе од еден ден.
 4. Ве молиме погледнете ги деловите „Предупредувања“, „Услови за монтирање“ и „Начини на монтирање“ за правилна инсталација. Доколку не ги почитувате горенаведените услови и предупредувања, може да се појави дефект на чешмата или/и сериозни лични повреди и/или оштетувања.
Технички карактеристики
Дополнителни информации ПРЕДУПРЕДУВАЊА:
1. Овој апарат е наменет за: домашна употреба, внатре, исклучиво за загревање на вода и единствено со постојан/стабилен доток на вода и заземјен извор на електрична енергија / на места: без ризик од замрзнување и подалеку од запаливи предмети (најмалку 0,4м).

2. Никогаш: не го оставајте апаратот да работи без надзор / секогаш: оставајте ја рачката во затворена позиција по употреба и исклучете го од електрична енергија ако не се користи повеќе од еден ден.

Ве молиме погледнете ги деловите „Предупредувања“, „Услови за монтирање“ и „Начини на монтирање“ за правилна инсталација. Доколку не ги почитувате горенаведените услови и предупредувања, може да се појави дефект на чешмата или/и сериозни лични повреди и/или оштетувања.

Рецензии од купувачи 3 рецензии

5

3 рецензии

3 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Катерина

www.delimano.com.mk

Одличен
Најпракрично решение за топла вода за неколку секунди , одлично е и за викендица не троши и за инсталација во ѕид , и цефката се регулира погоре или подолу.

Frosi

www.delimano.com.mk

5+
Najprakticno bojlerce. Ne zafakja prostor,a celo vreme imam topla voda.

Татијана

www.delimano.com.mk

Супер
Многу е практично , секогаш топла вода кога и да ви треба, посебно за зимски период е најдобро решение ова е за во ѕид , имаме и за умивалник од обичното презадовлни сме Ви благодариме делимано единствени сте <3

3 производ(и)