Нема производи во вашата кошничка.

Joy Апарат за сендвичи и скара

Во моментот нема залиха
Photo
Video
-25%

Подгответе вкусна скара или топли сендвичи, во било кое време, со Delimano Joy Апаратот за сендвичи и скара. Можете да подготвите вкусен стек или ќебапи, сочни пилешки гради и зеленчук или пак подгответе топли сендвичи со вашите омилени додатоци.

Joy Апарат за сендвичи и скара

Редовна цена: 3.990,00 ден.


Специјална цена: 2.990,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-556
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Подгответе вкусна скара или топли сендвичи, во било кое време, со Delimano Joy Апаратот за сендвичи и скара. Можете да подготвите вкусен стек или ќебапи, сочни пилешки гради и зеленчук или пак подгответе топли сендвичи со вашите омилени додатоци.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Сите вкусови, помалку маснотии

Со два моќни електрични елементи за загревање со јачина од 2200W, можете да подготвувате вкусни стекови, сочно пилешко, зеленчук и сето тоа без дополнително да додавате масло. Зачувајте ги вкусовите кои ги сакате, со помалку калории, за да имате вкусни и здрави оброци.

3-во-1 готвење

Delimano Joy Апаратот за сендвичи и скара има три одлични намени:

  • Затворена скара, за да го испечете месото и зеленчукот на двете страни наеднаш, давајќи им привлечен изглед и вкус кој ќе го сакате.
  • Отворена скара, за да можете да испечете месо за целото семејство како и за гостите.
  • Кога сте расположени за ужинка, користете го како тостер, за неколку минути ќе имате вкусни испечени лепчиња.

Одличниот вкус на скара, без оган и чад

Користете ја скарата, отворена или затворена за да ги добите сите вкусови на вистинска скара, без мирисот и чадот. Најдоброто е тоа што можете да ја користите во текот на целата година, без разлика на времето и да имате вкусни бургери и стекови, свежо подготвена риба, сочен хот дог и неодолив печен зеленчук.

Вкусна ужина по вас вкус

Стопено сирење и шунка, туна и мајонез, пица сос и салами - сѐ има поубав вкус кога е во тост. Или ставете путер од кикирики и џем, чоколаден крем и банани, за да создадете брз и забавен десерт или појадок за уживање.

Лесен за користење, лесен за чистење

Апаратот е лесен за користење, со температура која со контролира со вртење на копчето. Исто така, многу е лесен и за чистење. Двете плочи имаат нелеплива облога а имаат и садови во кои се собираат сите маснотии, па така, вашата работна површина ќе биде секогаш чиста.

Нема потреба да ја вклучувате рерната или шпоретот

Заштедете време, пари и енергија кога подготвувате оброци, без потреба да ја вклучувате рерната или шпоретот за да зготвите. Само ставете го ваешто месо или зеленчук на скарата и ќе имате вкусен оброк за уживање.

Почестете се со вкусовите на храна подготвена на скара, без маснотии и за половина од времето со Delimano Joy Апаратот за сендвичи и скара,

Технички карактеристики
Дополнителни информации Моќност 2200W
Плочите се со димензии 29х24см.
Регулатор на температура
Tацна за собирање на маснотиите

Рецензии од купувачи 1 рецензии

5

1 рецензии

1 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Катарина

www.delimano.com.mk

Екстра
Екстра е , и освен за тостови еве веќе неколку пати го користиме и како скара , феноменално вкусно е месото и зеленчукот приготвени на него , ви благодариме Делимано најдобри сте :))

1 производ(и)

Нашите продавници работат до 19 ч.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома