Нема производи во вашата кошничка.

Black Friday распродажба

Black Friday распродажба! Заштедете до дури 70%.

Заштедете до дури 70%!

Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Joy Meat Mincer Апарат за мелење

Во моментот нема залиха
Photo
Video

Со Joy Делимано Апаратот за мелење брзо и безбедно ќе сомелете месо, зеленчук, овошје и ќе подготвите домашни колбаси. Моторот е со голема моќност, па ќе сомелете до 0,8КГ месо или 2КГ зеленчук за само една минута. Сетот вклучува 3 сита за мелење со различни димензии, додаток за притискање на состојките, како и адаптер за колбаси. 

Joy Meat Mincer Апарат за мелење
3.990,00 ден.
Цена на рати: 3 x 1330 ден
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-556
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Со Joy Делимано Апаратот за мелење брзо и безбедно ќе сомелете месо, зеленчук, овошје и ќе подготвите домашни колбаси. Моторот е со голема моќност, па ќе сомелете до 0,8КГ месо или 2КГ зеленчук за само една минута. Сетот вклучува 3 сита за мелење со различни димензии, додаток за притискање на состојките, како и адаптер за колбаси. 

Дознајте повеќе
Детали за производот

За сите љубители на месо или пак ајвар

Измелете пиперки за ајвар, домати за сос или разно овошје за џемови и мармалади со моќниот Делимано Апарат за мелење - Joy Meat Mincer.

Ова не е стандарден апарат за мелење, туку вистински процесор. Со Joy мелницата од Делимано вие можете многу брзо и безбедно да ги подготвувате вашите омилени оброци со месо, па дури и да правите ваши домашни колбаси.

Delimano Joy Meat Mincer

Моќен процесор за месо со разумна цена

Благодарение на моќниот мотор, Joy мелницата за месо од Делимано може да процесира до 0,8кг месо за само 1 минута, што ја става помеѓу најефикасните мелници за домашна употреба по многу прифатлива цена.

Има повеќе функции и можете да го користите за мелење месо, зеленчук или овошје. Со дополнителните додатоци можете да:

 • Delimano Joy Meat Mincer

  Мелете јаткасти плодови

 • Delimano Joy Meat Mincer

  Правите домашни колбаси

 • Delimano Joy Meat Mincer

  Правите ролни од месо

Подгответе месо на начин кој вам ви се допаѓа

Со апаратот за мелење месо од Делимано добивате 3 додатоци за мелење во различни големини (за ситно, средно и крупно мелење) со кои ќе подготвите многу специјалитети.

 • Delimano Joy Meat Mincer

  Крупно мелење

 • Delimano Joy Meat Mincer

  Средно мелење

 • Delimano Joy Meat Mincer

  Ситно мелење

Нема повеќе проблеми со склопување и расклопување

Сигурно ви се има случено храната постојано да останува во мелницата, па морате да ја отварате целата за да ги извадите остатоците, а тоа одзема многу време.

За да нема повеќе вакви ситиации, Delimano Joy Мелницата има обратна функција со што едноставно и брзо ќе ги извадите остатоците без да ја расклопувате мелницата и можете да продолжите со мелење.

Во сетот добивате:

 • Мелница
 • 3 додатоци за:
  • колбаси,
  • конусен додаток за ролнички од месо,
  • додаток за притискање
 • 3 додатоци за мелење за:
  • крупно,
  • средно,
  • ситни мелење.
Delimano Joy Meat Mincer
Технички карактеристики
Димензија 33,9 x 18 x 42,1 см.
Дополнителни карактеристики напон: 220-240V; моќност: 600-800W; 50/60Hz
Тежина 3,7 кг.

Рецензии од купувачи 6 рецензии

5

6 рецензии

6 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Viki

www.delimano.com.mk

Super e
Vredi da se ima .
Dali moze da se kupi noz za melnicata .nozot sto se mesti pod sitoto.

Милена

www.delimano.com.mk

Одлична
Мелницата е одлична , од зимница , за ајвар, за мармалад за доматно салце , за правење на колбаси ., мелење месо ја препорачувам

Vidanka

www.delimano.com.mk

Domasni pleskavicki
Odlicna melnica za se !

Senka

www.delimano.com.mk

Za ajvar najdobra
Super e, cel ajvar go napravivme so nea za pomalce od pola saat godinava air vidovme

Павлинка

www.delimano.com.mk

Одличен производ
Презадоволни сме , татко ми е љубител на месо и сам си подготвува со неа домашно мелено , колбаси ќебапчиња , а мајка ми си ја користи за зимница буквално за се што треба да се сомеле пиперки, домати , мармалади

Сања

www.delimano.com.mk

5+
Одлична мелница за пиперки за ајвар, џем и мелено месо за плескавици. Го препорачувам на сите што сакаат здрава и вкусна домашна храна

6 производ(и)

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.