Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Само вечерва 18:00-06:00

Само вечерва 18:00-06:00 - Дополнителни 10% попуст.

Дополнителни 10% попуст.

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Есенски попусти

Есенски попусти - Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Joy XXL Апарат за палачинки 3во1

Photo
Video
-32%

Донесете го вкусот на големите палачинки во вашата кујна. Уште повеќе, се работи за три во едно - се користи за палачинки со ХХL димензии, омлет или за скара. Има дијаметар од 30см.

Joy XXL Апарат за палачинки 3во1

Редовна цена: 2.490,00 ден.


Специјална цена: 1.690,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-556
Достапно на залиха. Време на испорака: 3 до 5 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Донесете го вкусот на големите палачинки во вашата кујна. Уште повеќе, се работи за три во едно - се користи за палачинки со ХХL димензии, омлет или за скара. Има дијаметар од 30см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Донесете го вкусот на големите палачинки во вашата кујна.

Уште повеќе, се работи за три во едно - се користи за палачинки со ХХL димензии, омлет со ХХL димензии или за скара.

Тој се состои од главен уред со моќност од 1200W и плоча со димензии од 30см за постигнување одлични резултати за кратко време!

Елементот за загревање кој е направен од не’рѓосувачки челик брзо и рамномерно ја распределува топлината околу површината за готвење и со тоа големите палачинки се прават за неколку минути од двете страни! Уредот е обложен со нелеплива облога, за ништо да не се залепи врз плочата, а и за да може лесно да се исчисти по употреба.

Во комплетот се вклучени 2 додатоци:

 • Алатка за брзо и рамномерно распоредување на смесата врз површината за готвење
 • Спатула за брзо вртење на палачинката

Копчето за контрола на температурата ви овозможува да ја регулирате температурата за готвење според вашите потреби.

Гумената подлога ќе ви помогне апаратот цврсто да стои на место и, исто така, има оддел за чување на кабелот кај долниот дел што прави уредот да биде полесен за чување. 

3 во 1 - за палачинки, омлет или скара

 1. XXL палачинки - совршено тенки, совршено подготвени и со XXL величина – Ø30см
 2. Едноставно ракување - температурата се одредува со едно копче и штом се затопли, се почнува со печењето
 3. Повисоки рабови за смесата да не истече
 4. Рамномерна дистрибуција на топлината преку целата плоча - благодарение на елементот за затоплување од нерѓосувачки челик
 5. Забавно е. Дали сакате да гледате како се подготвуваат такви палачинки додека шетате? Направете ја истата забава за вашето семејство дома!
 6. Лесно е за чистење
 7. Користете го како скара  - за сланина, јајца, зеленчук, и друго.
Технички карактеристики
Димензија 32.8 X 30.7 X 7.3 см.
Дополнителни информации Дијаметар: 30 см.
Моќност: 1.200 W

Рецензии од купувачи 6 рецензии

5

6 рецензии

6 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Аница

www.delimano.com.mk

Змена за скара
Сеуште немам пробано да направам палачинки ама супер е како електрична скара и секој втор ден правиме на него месо и зеленчук :))

Иванка

www.delimano.com.mk

Одличен
Производот е супер, откако го купив замена за шпорет ми е :)))))
Пробав и зеленчук да направам ,и месо да испечам фантазија, не го менувам за ништо,

Тања

www.delimano.com.mk

Одличен производ
Го користиме и за месо и секаков вид на зеленчук, сега и на децата им е интересно сами да си прават палачинки .

Маја

www.delimano.com.mk

Палачинки
Денес на мени имавме палачинки со ржено брашно,за прв пат ниту една не беше залепена.Воодушевена сум од апаратот.Утре на мени тиквички.
Пробајте и Вие.

Вики

www.delimano.com.mk

Омилен во нашиот дом
одличен во секоја смисла на зборот , си правиме по дома палачинки , јајца , зеленчук ...буквално се . Вреди да се има . Фала ви

Соња

www.delimano.com.mk

Незаменлив
Конечно го најдов вистинскиот! Освен што си правиме палачинки си го користиме и за правење скара ,омлет,зеленчук, буквално се!

6 производ(и)