Нема производи во вашата кошничка.

Делимано готви лесно за вас!

Делимано готви лесно за вас! - Придружете им се на милионите задоволни корисници.

Придружете им се на милионите задоволни корисници.

до -50%
 
[banner_timer]
 
Photo
Video

Совршен изглед и готвење со оваа сива Delimano Mondo Тава за пржење, изработена од 100% рециклиран алуминиум, кој не само што е лесен, туку и рамномерно ја распределува тежината за постојани резултати, дури и при готвење на нсики температури. Со Quantanium нелеплива облога, оваа тава ќе стане ваш најдобар сојузник при подготовка на омлети, бургери или палачинки. Димензии 20, 24 и 28см.

Mondo Тава за пржење
Од 1.798,00 ден. До
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-556
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Совршен изглед и готвење со оваа сива Delimano Mondo Тава за пржење, изработена од 100% рециклиран алуминиум, кој не само што е лесен, туку и рамномерно ја распределува тежината за постојани резултати, дури и при готвење на нсики температури. Со Quantanium нелеплива облога, оваа тава ќе стане ваш најдобар сојузник при подготовка на омлети, бургери или палачинки. Димензии 20, 24 и 28см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Унапредете го готвењето со еколошка, нелеплива тава од алуминиум 

Што и да сакате да подготвите, оваа сенаменска тава за пржење ќе стане најдобар пријател на сите кои сакаат да готват. Ви ја претставуваме Delimano Mondo Тавата за пржење, нашата еколошка тава, со основа изработена од рециклиран алуминиум. Има одлична трајност и карактеристики за рамномерно распределување на топлината, поради што не се сомневаме дека ќе ги исполни вашите потреби. 

Mondo линија – за забележлива разлика

Delimano Mondo Тавата за пржење е дел од најновата линија на Delimano, изработена со почит кон природата. Покрај тоа што е совршена за вашата кујна, оваа линија е изработена од 100% рециклиран алуминиум, поточно од искористени лименки, со што останува помалку отпад во природата. Алуминиумот е основа на тавата, на ова додајте ја и издржливата Quantanium нелеплива облога, ергономската рачка од бакелит + нерѓосувачки челик со сатенски финиш за на крај да ја добиете лесната и совршена тава која ќе стане најкористената во вашиот дом. 

Delimano Mondo Тавата за пржење е произведена во Италија и е достапна во 3 димензии - 20, 24 и 26см и е соодветна за користење на сите видови шпорети, вклучувајќи и индукција.

Зошто толку многу го сакаме алуминиумот?

Садовите за готвење од леано железо се одлично, но, многу тешки за ракување. Нашата тава за пржење на изглед е слична како нив и е изработа од рециклиран, лесен алуминиум па затоа, таа е многу полесна за ракување без компромис во изглед и перформанси:

 • алуминиумот е одличен спроводник на топлина па тавата ќе се загрева брзо и рамномерно
 • овозможува иста температура на сите точки на тавата
 • штети енергија од изворот на загревање
 • лесна е, околу 2,7г/см3
 • може целосно да се рециклира
 • хигиенска е и безбедна за допир со храна
 • не 'рѓосува
 • издржлива и долготрана

Помогнете ни да го намалиме бројот на лименки во отпадите

За да ја изработиме оваа тава, користиме куп искористени лименки - во основа, секој дел на Delimano Mondo е изработен од рециклирани лименки. Им даваме втора шанса на лименките и со тоа помага во заштита на нашата животна средина. Алуминиумот кој се користи за изработка на Mondo линијата е рециклиран и не е екстрактиран од баксит - потребната енергија е само 5% од таа што е потребна за генерирање на алуминиум од необработени материјали. И најдоброто е тоа што алуминиумот може да се рециклира неколку пати без да ги загуби своите одлични карактеристики. 

Quantanium, најдоброто што можете да го имате на површиата за готвење

Delimano Mondo линијата садови за готвење е обложена со нашата омилена: QuanTanium® нелеплива облога, зајакната со честички титаниум и вистински камен. Изработена е да овозможи долготрајни карактеристики на нелепливост, отпорност на гребење, лупење и трошење. Дополнителниот слај од микрокристали обезбедува дополнителна трајност.

Состав на Delimano Mondo линијата

 1. ТЕЛО: 100% рециклиран алуминиум од лименки, безбеден за допир со храна 
 2. ОСНОВА ЗА ГОТВЕЊЕ: челична мрежа целосно испреплетена со алуминиум, совршено заоблена, отпорна, со индукциско дно кој одговара на сите шпорети за готвење. 
 3. РАЧКА: Ергономска рачка од бакелит + нерѓосувачки челик со сатенски финиш за употреба во рерна 
 4. ВНАТРЕШНА ПОВРШИНА: Quantanium® е повеќеслојна нелеплива облога зајакната со уникатен спој на честички титаниум - честички многу поцврсти од хром и челик, кои типично се користат во производството на алатки за готвење
 5. НАДВОРЕШНА ПОВРШИНА: силиконски лакови отпорни на висока температура, гребење и оксидација 
Технички карактеристики
Димензија 20 cm; 24 cm; 28 cm

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star