Нема производи во вашата кошничка.

Делимано готви лесно за вас!

Делимано готви лесно за вас! - Придружете им се на милионите задоволни корисници.

Придружете им се на милионите задоволни корисници.

до -50%
 
[banner_timer]
 

Mondo Тава за палачинки

Во моментот нема залиха
Photo
Video

Сервирајте им на најблиските највкусен појадок подготвен со Delimano Mondo Тавата за палачинки. Со нелеплива површина за готвење која ви овозможува лесна подготовка на палачинки, со основа од 100% рециклиран алуминиум кој овозможува топлината рамномерно да се распредели. Тавата има рачка од бакелит за удобно и лесно ракување. Димензија 25см.

Mondo Тава за палачинки
1.598,00 ден.
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-556
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Сервирајте им на најблиските највкусен појадок подготвен со Delimano Mondo Тавата за палачинки. Со нелеплива површина за готвење која ви овозможува лесна подготовка на палачинки, со основа од 100% рециклиран алуминиум кој овозможува топлината рамномерно да се распредели. Тавата има рачка од бакелит за удобно и лесно ракување. Димензија 25см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Искусете го најлесниот начин за подготовка на вкусни палачинки

Превртувањето на палачинки во воздух мора да е најдобриот дел од подготовката на палачинки нели? Со тешките тави за палачинки тоа изгледа како тешка работа, зошто тогаш да не ја пробате супер лесна тава за палачинки , која ја олеснува подготовката и ги прави палачинките совршено вкусни. Запознајте ја Mondo Тавата за палачинки, првокласна тава изработена од 100% рециклиран алуминиум кој ја прави тавата многу лесна.

Mondo линија - за забележлива разлика

Дизајнирана за стравствени љубители на храната како вас, нашата Mondo линија е тајната состојка во подготовката на вкусни јадења. Најважната состојка е 100% рециклираниот алуминиум, кој ја прави целата линија еколошка и изработена за здраво, брзо и вкусно готвење. Користете ја подготовка на кајгана, омлети, палачинки и други јадења кои вашите најмили ги обожаваат. 

Mondo линијата може да се користи на сите видови шпорети, вклучувајќи и на индукција. 

Алуминиум, еден од најдобрите материјали за подготовка на садови за готвење

Алуминиумот е најдобрата основа за садови за готвење, бидејќи:

 • Има најдобро задржување на топлината и е одличен спроводник на топлината овозможувајчи сасдот да се загрее брзо и рамномерно 
 • Лесен е, па затоа готвењето и чистењето е многу лесно 
 • Издржлив и долготраен 
 • Хигиенски, безбедносен и ги следи стандардите за садови кои доаѓаат во контакт со храна

Производството на алуминиум штеди 95% енергија

Delimano Mondo Тавата за палачинки е новата Delimano еколошка линија изработена од 100% рециклиран алуминиум. Овој еколошки материјал е изработен од собрани и искористени лименки. За време на процесот на рециклирање потребна е само 5% од енергијата која вообичаено се користи. По долги години употреба, можете тавата да ја испратите на рециклирање, бидејќи алуминиумот може да се рециклира многу пати без да ги изгуби своите карактеристики.

Зајакната облога со честички титаниум и вистински камен 

Mondo садовите за готвење се обложени со QuanTanium нелеплива облога, зајакната со честички титаниум и вистински камен. Наменета е да обезбеди одлични карактеристики на нелепливост, отпорност на гребење, лупење и трошење. Дополнителниот слој со микрокристали обезбедува дополнителна трајност. 

Состав на Delimano Mondo линијата

 1. ТЕЛО: 100% рециклиран алуминиум од лименки, безбеден за допир со храна 
 2. ОСНОВА ЗА ГОТВЕЊЕ: челична мрежа целосно испреплетена со алуминиум, совршено заоблена, отпорна, со индукциско дно кој одговара на сите шпорети за готвење. 
 3. РАЧКА: Ергономска рачка од бакелит + нерѓосувачки челик со сатенски финиш за употреба во рерна 
 4. ВНАТРЕШНА ПОВРШИНА: Quantanium® е повеќеслојна нелеплива облога зајакната со уникатен спој на честички титаниум - честички многу поцврсти од хром и челик, кои типично се користат во производството на алатки за готвење
 5. НАДВОРЕШНА ПОВРШИНА: силиконски лакови отпорни на висока температура, гребење и оксидација 
Технички карактеристики
Димензија 25 cm

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star