Нема производи во вашата кошничка.

Делимано готви лесно за вас!

Делимано готви лесно за вас! - Придружете им се на милионите задоволни корисници.

Придружете им се на милионите задоволни корисници.

до -50%
 
[banner_timer]
 

ПЕТОК 13

ПЕТОК 13 - Искористете 13% попуст на редовните цени на производите и до 53% попуст на избрани производи

Искористете 13% попуст на редовните цени на производите и до 53% попуст на избрани производи

до -53%
 
[banner_timer]
 
Во моментот нема залиха
Photo
Video

Изработена од 100% рециклиран алуминиум и дизајнирана за да добиете автентично искуство при готвење на кинеска храна во вашиот дом, оваа Вок тава од Delimano Mondo линијата е идеална за брза подготовка на вкусна храна. Внатрешноста е обложена со екстра цврста Quantanium облога кој обезбедува нелепливост. Со рачка од бакелит. Димензија 28 см.

Mondo Вок тава
1.998,00 ден.
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-556
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Изработена од 100% рециклиран алуминиум и дизајнирана за да добиете автентично искуство при готвење на кинеска храна во вашиот дом, оваа Вок тава од Delimano Mondo линијата е идеална за брза подготовка на вкусна храна. Внатрешноста е обложена со екстра цврста Quantanium облога кој обезбедува нелепливост. Со рачка од бакелит. Димензија 28 см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Подгответе вкусна храна со оваа лесна и еколошка вок тава

Нашата Delimano Mondo Вок тава е задолжителна за сите кои сакаат да ја совладаат азиската кујна. Идеална големина за 2 до 3 порции од вашето омилено јадење, оваа тава е совршена за готвење на автентична кинеска храна во вашата кујна.

Mondo линија

Delimano Mondo Вок тавата е дел од линијата садови за готвење, изработени со голема почит кон природата. Овие садови за готвење не се само привлечни, туку и се изработени од 100% рециклирани конзерви од алуминиум. Помалку конзерви во природата, повеќе прекрасни садови за готвење во кујната.

Основата од алуминиум е обложена со популарната Quantanium облога која обезбедува вкусна храна секој пат + ергономска рачка од бакелит _ сатенски финиш од нерѓосувачки челик, совршена комбинација за сите вкусни оброци кои ќе ги подготвите во оваа тава.

Delimano Mondo Вок тавата е изработена во Италија и достапна во димензија од 28см. Соодветна за сите видови шпорети, вклучувајќи и индукција.

Куп искористени конзерви, претворени во садови за готвење

Delimano Mondo Вок тавата е дел од новата еколошка линија садови за готвење на Delimano изработена од 100% рециклиран алуминиум, изработен од собрани и искористени конзерви. За време на процесот на рециклирање, се користи само 5% од енергијата која обично се троши.

Уште повеќе, кога садовите за готвење од алуминиум ќе се истрошат, можете повторно да ги пратите на рециклирање – алуминиумот може да се рециклира многу пати без да ги изгуби своите карактеристики.

Лесен материјал и одличен спроводник на топлина

Постојат многу добри причини за користење на рециклиран алуминиум:

 • Алуминиумот одлично ја задржува топлината (225 W/M°K) и е одличен спроводник на истата овозможувајќи садот рамномерно да се загрее.
 • Лесен е (2,7г/см3) што го прави работењето во кујната едноставно, особено ако сакате да ги вклучите и најмалите
 • не рѓосува
 • издржлив е и долготраен
 • штеди енергија
 • хигиенски е, безбеден и ги следи стандардите за садови кои доаѓаат во контакт со храна

Облога зајакната со титаниум за оброци со ниска масленост

Delimano Mondo Вок тавата е обложена со Quantanium, зајакната облога со специјален спој кој содржи титаниум и честички камен. Облогата е 100% нелеплива, за да можете да подготвите најразлични јадења, само со капка масло. Облогата е отпорна на гребење, лупење и трошење. Дополнителниот слој со микрокристали обезбедува дополнителна трајност.

Состав на Delimano Mondo линијата

 1. ТЕЛО: 100% рециклиран безбеден алуминиум од конзерви
 2. ОСНОВА ЗА ГОТЦЕЊЕ: магнетна челична мрежа целосно плетена од алуминиум, совршена конкавност, отпорна, индукциско дно, компатибилна со сите рингли за готвење
 3. РАЧКА: ергономска рачка од бакелит + сатенски финиш и нерѓосувачки челик за компатибилност со рерната
 4. ВНАТРЕШНА ПОВРШИНА: Quantanium® е повеќеслојна нелеплива облога зајакната со уникатен спој на честички од титаниум.
 5. НАДВОРЕШНА ПОВРШИНА: слој отпорен на високи температури, гребење и оксидација
Технички карактеристики
Димензија 28 cm

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.