Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Multifresh Вакум блендер и MultiCooker Апарат за готвење

Во моментот нема залиха
Photo
Video
-33%

Delimano Multifresh создава револуција на обичното блендирање - тој е вакумски блендер и протектор на хранливи состојки. 5во1 паметен апарат: блендира, вакумски блендира, вакумира, готви супи и меле. 18in1 MultiCooker - Мултинаменски апарат за готвење - oвозможува лесна и едноставна подготовка на вашата омилена храна како месо, зеленчук, супи. чорби и уште многу повеќе.

ПОДАРОК Мултинаменски апарат за готвење и печатена брошура „7-дневна програма за брзо слабеење“. 100 дена тест период за да се уверите во квалитетот на Multifresh.
Multifresh Вакум блендер и MultiCooker Апарат за готвење

Редовна цена: 14.980,00 ден.


Специјална цена: 9.990,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-556
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
Кратко инфо

Delimano Multifresh создава револуција на обичното блендирање - тој е вакумски блендер и протектор на хранливи состојки. 5во1 паметен апарат: блендира, вакумски блендира, вакумира, готви супи и меле. 18in1 MultiCooker - Мултинаменски апарат за готвење - oвозможува лесна и едноставна подготовка на вашата омилена храна како месо, зеленчук, супи. чорби и уште многу повеќе.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Револуција во блендирањето

Во моментот кога ќе го пресечете овошјето или зеленчукот, започнува процесот на оксидирање, ја губат бојата, вкусот, текстурата и нутритивната вредност, бидејќи витамините и минералите полека исчезнуваат. MultiFresh Апаратот има технологија за истиснување на воздухот пред блендирањето, па така, храната и напитоците остануваат посвежи, повкусни и поздрави подолго време. Има програмирани функции за едноставна употреба.

Delimano Multifresh

MultiFresh сетот вклучува

 1. Мотор од 800W/25.000 RPM (вртежи во минута)
 2. Бокал за загревање од 1200 мл
 3. Чаша за блендирање (700 мл) со вентил за вакумирање
 4. Сечило со 6 крила од не'рѓосувачки челик обложен со титаниум
 5. Сад од 200 мл со сечило за мелење
 6. Додаток за вакумирање
 7. Црево за вакумирање
1
2
3
4
5
6
7
Delimano Multifresh

6-во-1 функции

Основата и додатоците прават MultiFresh Апаратот да има шест различни намени во еден апарат. Може да блендира, вакумира, да вакум блендира, да готви супи и сосови, да меле и пулсира, овозможувајќи незаменлива моќ лесна за користење.

 • Delimano Multifresh
  ВАКУМСКО БЛЕНДИРАЊЕ

  За шејкови кои не се двојат и остануваат свежи

 • Delimano Multifresh
  АПАРАТ ЗА ВАКУМИРАЊЕ

  За зачувување на храната

 • Delimano Multifresh
  ПОДГОТВУВАЊЕ СУПИ

  За здрави супи подготвени за околу 20 мин.

 • Delimano Multifresh
  МЕЛЕЊЕ

  За кафе, шеќер и др.

 • Delimano Multifresh
  БЛЕНДИРАЊЕ

  Создадете фина текстура која е полесна за блендирање

 • Delimano Multifresh
  БЛЕНДЕР

  За сладоледи, сосови, путер од кикирики и многу повеќе

Лонец кој сам готви и кој подготвува јадења за вас

Ако сте во потрага по лесен и практичен начин за подготовка на вашите омилени јадења го имаме идеалниот лонец за вас. Delimano 18in1 MultiCooker ќе ја заврши сета работа, а се што вие треба да направите е да ги ставите состојките, да го поставите програмот и да го одредите времетраењето.

Универзален и едноставен за користење

Без разлика дали печете, пржите или готвите бавно: 17 основни функции плус 1 која вие ќе ја одредите можат да се програмираат со автоматски режими за подготовка на специфични јадења.

Ајде секому да се даде можност да биде вистински готвач

Сега и вие конечно ќе можете да подготвувате вкусни јадења кои ќе ги импресионираат гостите без разлика дали сте добар готвач или не. Се што треба да правите е да го следите рецептот и да изберете соодветен програм. Резултатите ќе бидат вкусни и професионални!

 • Вкусни супи и сосови.

 • Идеално за сите видови месо, риба, чорби и рижота.

 • Бавно готвење или хранливи јадења од зеленчук .

 • Готвење на ориз или тестенини.

 • Омлети, ладни колачи или солени колачи.

 • Печење леб или пица и уште многу други работи!

Современ дизајн за модерен начин на живот

Садот од не’рѓосувачки челик во комбинација со црн капак и импресивни детали, резултира во современ дизајн кој се вклопува во секоја кујна.

Но, вие не мора да го користите лонецот само – Delimano 18in1 MultiCooker е совршен за кампови, каравани и за викендици – секаде каде може да најдете штекер за да се олесни подготовката на домашен оброк.

Дополнителни информации

Delimano Multifresh Вакум блендер и протектор на хранливи состојки

 • Мотор од 800W/25.000 RPM (вртежи во минута)
 • Бокал за загревање од 1200 мл
 • Чаша за блендирање (700 мл) со вентил за вакумирање
 • Сечило со 6 крила од не'рѓосувачки челик обложен со титаниум
 • Сад од 200 мл со сечило за мелење
 • Додаток за вакумирање
 • Црево за вакумирање

18in1 MultiCooker - Мултинаменски апарат за готвење

 • Дисплеј на допир, црна позадина, сребрена боја
 • Моќност: 700 W
 • Капацитет: 5л. внатрешен сад (макс), 4л. за употреба
 • Дебелина на садот: 1 мм.
 • Нелеплива облога
 • Функција за автоматско заклучување / заштита за деца
 • 24ч. можност за одложен старт
 • 17 функции + 1 основна програма
 • Заштита од прегревање
 • Моќност: 220-240V

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Сите наши продавници се отворени!

Нарачајте онлајн со достава до дома #останидома