Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Multifresh Вакум блендер и протектор на хранливи состојки

Во моментот нема залиха
Photo
Video

Delimano Multifresh создава револуција на обичното блендирање - тој е вакумски блендер и протектор на хранливи состојки. 5во1 паметен апарат: блендира, вакумски блендира, вакумира, готви супи и меле.

100 дена тест период за да се уверите во квалитетот на Multifresh. Можност за плаќање на 24 рати, со кредитни картички, без камата.
Multifresh Вакум блендер и протектор на хранливи состојки
9.990,00 ден.
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-556
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
Кратко инфо

Delimano Multifresh создава револуција на обичното блендирање - тој е вакумски блендер и протектор на хранливи состојки. 5во1 паметен апарат: блендира, вакумски блендира, вакумира, готви супи и меле.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Заштитете ги витамините во храната и зајакнете го имунитетот

Храната е лек од природата. Таа е основа на здрав живот. Здравата исхрана која вклучува доволно свеж зеленчук, овошје и семки ги обезбедува неопходните хранливи материи за телото. Докажано е дека луѓето кои конзумираат исхрана која е похранлива имаат подобар имунитет. Исто така, таа ја подобрува работата на имунитетот и го намалува ризикот од инфекции

Delimano Multifresh

MultiFresh сетот вклучува

 1. Мотор од 800W/25.000 RPM (вртежи во минута)
 2. Бокал за загревање од 1200 мл
 3. Чаша за блендирање (700 мл) со вентил за вакумирање
 4. Сечило со 6 крила од не'рѓосувачки челик обложен со титаниум
 5. Сад од 200 мл со сечило за мелење
 6. Додаток за вакумирање
 7. Црево за вакумирање
1
2
3
4
5
6
7
Delimano Multifresh

6-во-1 функции

Основата и додатоците прават MultiFresh Апаратот да има шест различни намени во еден апарат. Може да блендира, вакумира, да вакум блендира, да готви супи и сосови, да меле и пулсира, овозможувајќи незаменлива моќ лесна за користење.

 • Delimano Multifresh
  ВАКУМСКО БЛЕНДИРАЊЕ

  За шејкови кои не се двојат и остануваат свежи

 • Delimano Multifresh
  АПАРАТ ЗА ВАКУМИРАЊЕ

  За зачувување на храната

 • Delimano Multifresh
  ПОДГОТВУВАЊЕ СУПИ

  За здрави супи подготвени за околу 20 мин.

 • Delimano Multifresh
  МЕЛЕЊЕ

  За кафе, шеќер и др.

 • Delimano Multifresh
  БЛЕНДИРАЊЕ

  Создадете фина текстура која е полесна за блендирање

 • Delimano Multifresh
  БЛЕНДЕР

  За сладоледи, сосови, путер од кикирики и многу повеќе

Витамини за зголемување на имунитетот

Зголеменото внесување на витамини и минерали ви помага ефикасно да се справите со настинките и да ги намалите инфекциите на дишните патишта. Научните тестови докажуваат дека нивото на витамини, минерали и други хранливи материи останува високо кога шејковите се подготвени со MultiFresh, во споредба со обичен блендер, со 28% повеќе витамин А, 114% повеќе витамин Е и 27% повеќе витамин Ц*.

*По 48 часа, шејковите подготвени со MultiFresh содржете 114% повеќе витамин Е, 27% повеќе витамин Ц и 38% повеќе бета каротен / кој се наоѓа во витаминот А).

Delimano Multifresh

Вакумирање во 4 лесни начини

MultiFresh може да се корист како апарат за вакумирање, соодветен за повеќето ќеси за вакумирање и садови на пазарот. Можете да вакумирате со додатокот за вакумирање на MultiFresh основата или без него. Додатокот функционира и на батерии, што го прави уште попрактичен.

 • Delimano Multifresh

  Со додатокот за вакумирање на основата

 • Delimano Multifresh

  Со додатокот за вакумирање и цревото на основата

 • Delimano Multifresh

  Само додатокот за вакумирање

 • Delimano Multifresh

  Со додатокот за вакумирање и цревото

Домашно подготвени супи за околу 20 минути

MultiFresh готви на температури до 70°C. Ова значи дека состојките не се варат и така се зачувуваат витамините.

Опцијата за готвење е одлична за подготвување на храна за бебиња. Садот од 1200 мл. е доволно голем за подготовка на здрави супи за целото семејство.

Delimano Multifresh

Доволно моќен за сите задачи

Моторот од 800 вати ги врти сечилата 25,000 пати во минута, додека моќниот отвор за вакумирање, создава моќ за вакумирање од 40kPa. Моќта на сечење на сечилото е во тоа што е составено од 6 ножеви од не'рѓосувачки челик, обложени со титаниум, за долготрајна острина и отпорност на корозија.

Дополнителни информации
 • Мотор од 800W/25.000 RPM (вртежи во минута)
 • Бокал за загревање од 1200 мл
 • Чаша за блендирање (700 мл) со вентил за вакумирање
 • Сечило со 6 крила од не'рѓосувачки челик обложен со титаниум
 • Сад од 200 мл со сечило за мелење
 • Додаток за вакумирање
 • Црево за вакумирање

Рецензии од купувачи 1 рецензии

5

1 рецензии

1 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Лидија

www.delimano.com.mk

Одличен
Секоја нова генерација што ја продавате на екстрактор на храна е се совршена и совршена :)) Го купив и презадоволна сум и со правењето на топли оброци и со вакмското блендирање кое ги одржува свежи соковите и смутињата мноогу подолго време. Ви благодарам најмногу Супер сте

1 производ(и)

Сите наши продавници се отворени!

Нарачајте онлајн со достава до дома #останидома