Нема производи во вашата кошничка.

Делимано готви лесно за вас!

Делимано готви лесно за вас! - Придружете им се на милионите задоволни корисници.

Придружете им се на милионите задоволни корисници.

до -50%
 
[banner_timer]
 

Рачен блендер и Мултипрактик Deluxe Noir

Photo
Video

Тие што уживаат во готвењето често знаат да кажат дека рачниот блендер може да ја претвори подготовката на состојките во забава. Повеќенаменска алатка ќе ви заштети многу време и труд, а Рачниот блендер и Мултипрактик Deluxe Noir прави сѐ - блендира, мати и сечка со леснотија, благодарение на моќниот 600W мотор со 10 брзини. Вклучува 6 практични додатоци.

Рачен блендер и Мултипрактик Deluxe Noir
6.190,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-556
Достапно на залиха. Време на испорака: 12 до 18 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Тие што уживаат во готвењето често знаат да кажат дека рачниот блендер може да ја претвори подготовката на состојките во забава. Повеќенаменска алатка ќе ви заштети многу време и труд, а Рачниот блендер и Мултипрактик Deluxe Noir прави сѐ - блендира, мати и сечка со леснотија, благодарение на моќниот 600W мотор со 10 брзини. Вклучува 6 практични додатоци.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Овој апарат нека ја подготвува храната место вас

Со моќен мотор од 600 W, променливи брзини и функција за голема брзина, овој повеќенаменски апарат брзо ќе стане незаменлив во вашата кујна. Со него можете да ги блендирате супите, да ги изматите белките од јајцата, да создадете вкусни шејкови или пире без грутки. Искорено, ќе се чудите како воопшто сте функционирале без него.

Delimano Hand Blender & Multipractic DELUXE Noir

6 практични додатоци за обработка на голем дел од состојките

Delimano Рачниот блендер и Мултипрактик Deluxe Noir вклучува 6 практични додатоци за секојдневна употреба:

 • Големо сецко со капацитет од 1000мл, дцојно сечило и додатоци за сечкање и рендање за подготовка на кромид, лук, билки, јатки, чоколадо.
 • Мало сецко со 500мл капацитет и двојно сечило кое е практично за подготовка на помали количини на храна, како билки или бебешка храна.
 • Маталка од не'рѓосувачки челик која може да ја користите за матење на шлаг, белки ог јајце, како и за полесни смеси како смеси за палачинки или Јоркшир пудинг.
 • Сад за матење на кој има ознаки за лесно мерење на состојките и го добивате заедно со капак, за да можете во него да ја чувате процесираната храна во фрижидер..
 • Додаток за правење пире со кој ќе подготвите воздушесто пире а не леплива смеса.
 • Додаток за рачно блендирање кој може да го користите за блендирање на секакви состојки, дури и ако ти се жешки.
 • Delimano Hand Blender & Multipractic DELUXE Noir

  Големо сецко (1000 мл)

 • Delimano Hand Blender & Multipractic DELUXE Noir

  Мало сецко (500 мл)

 • Delimano Hand Blender & Multipractic DELUXE Noir

  Маталка од не'рѓсувачки челик

 • Delimano Hand Blender & Multipractic DELUXE Noir

  Сад за матење

 • Delimano Hand Blender & Multipractic DELUXE Noir

  Додаток за подготовка на пире

 • Delimano Hand Blender & Multipractic DELUXE Noir

  Додаток за рачно блендирање

Моќен мотор со 10 брзини и 7 функции со кои ќе се справите со сите задачи

Delimano Рачниот блендер и Мултипрактик Deluxe Noir е моќен блендер од 600 W со до 16.000 вртежи во минутиа за брзо и совршено процесирање на храната, но, со мали вибрации и мала бучавост (58dB додека блендира. Има 10 брзини плус турбо брзина која овозможува употреба во многу ситуации и рецепти.

Delimano Hand Blender & Multipractic DELUXE Noir

Има 7 функции

Подготовен само со допир на едно копче:

 • сечка,
 • процесира,
 • ренде,
 • сече,
 • блендира,
 • мати,
 • подготвува пире.

Сите сечила се изработени од не'рѓосувачки челик и се 100% отпорни на 'рѓосување. Со квалитетна пластика и куќиште од не'рѓосувачки челик и лесно ракувањеq, овој апарат ќе ви служи долго време.

Delimano Hand Blender & Multipractic DELUXE Noir
Технички карактеристики
Материјал не‘рѓосувачки челик, пластика

Рецензии од купувачи 1 рецензии

5

1 рецензии

1 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Marija

www.delimano.com.mk

Супер е
Апаратот е одличен го користам и сум задоволна

1 производ(и)