Нема производи во вашата кошничка.

Делимано готви лесно за вас!

Делимано готви лесно за вас! - Придружете им се на милионите задоволни корисници.

Придружете им се на милионите задоволни корисници.

до -50%
 
[banner_timer]
 

Магија околу нас

Магија околу нас - Израдувајте ги најблиските со најмагичниот подарок за овие празници.

Израдувајте ги најблиските со најмагичниот подарок за овие празници.

 
[banner_timer]
 

Royal Supreme Glass Голема Ростер тава 3во1

Photo
Video

Новата Ростер тава од Delimano има совршена големина за печење цело пиле и зеленчук или компири за цело семејство. Таа се загрева рамномерно и овозможува одлични резултати со облога на која нема ништо да се залепи. Најдоброто е тоа што можете да ја ставите директно во машина за садови. Изработена е од боросиликатно стакло и PPG Xylan нелеплива облога, со капацитет од 6,5л.

Royal Supreme Glass Голема Ростер тава 3во1
4.490,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-556
Достапно на залиха. Време на испорака: 12 до 18 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
Кратко инфо

Новата Ростер тава од Delimano има совршена големина за печење цело пиле и зеленчук или компири за цело семејство. Таа се загрева рамномерно и овозможува одлични резултати со облога на која нема ништо да се залепи. Најдоброто е тоа што можете да ја ставите директно во машина за садови. Изработена е од боросиликатно стакло и PPG Xylan нелеплива облога, со капацитет од 6,5л.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Подгответе вкусно печено месо со оваа нелеплива ростер тава

Запознајте ја новата миленичка во кујната: Ростер тава за готвење изработена од боросиликатно стакло со PPG Xylan нелеплива облога. Оваа неверојатна ростер тава ќе ви ја олесни подготовката на печење јадења благодарение на своите карактеристики. Благодарение на капацитетот од 6,5л ќе нахраните многу гладни усти.

Delimano Royal Supreme Glass Large Roaster 3-in-1

3 садови во еден

Најдоброто во оваа ростер тава е што можеш да ја користиш на три различни начини:

 • Delimano Royal Supreme Glass Large Roaster 3-in-1

  Користете ја длабоката ростер тава за печење месо, колачи, лазања и др.

 • Delimano Royal Supreme Glass Large Roaster 3-in-1

  Користете ја плитката ростер тава за печење компири и друг зеленчук

 • Delimano Royal Supreme Glass Large Roaster 3-in-1

  Користете ги двете ростер тави заедно за подготовка на јадења кои треба да бидат покриени за време на печењето.

Садови за готвење од стакло со премиум квалитет

Овие нови ростер тави изработени од боросиликатно стакло со PPG Xylan нелеплица облога се целосно отпорни на стакло и шок, многу се трајни и подолго ја задржуваат топлината од металот. Ова ги прави совршени и за сервирање, бидејќи ќе ја одржуваат храната топла подолго време. Благодарение на безвременскиот дизајн, тие се прекрасен додаток за секоја трпеза и совршено одговараат за сервирање на храната со стил.

PPG Xylan нелепливата облога овозможува рамна и мазна површина која спречува лепење на храната. Таа овозможува и готвење со малку масло, што значи дека е совршена доколку сакате да се храните поздраво и да го следите внесувањето на калории.

Delimano Royal Supreme Glass Large Roaster 3-in-1

Од фрижидерот во рерната, од рерната на маса

Royal Supreme Glass линијата е отпорна на ладно и жешко, па ќе можете да ја префрлате храната директно од фрижидерот во микробранова или рерна - совршено за загревање на останатата храна.

По готвењето, можете да го измиете ростерот во машина за садови. Можете да ги миете и на рака, бидејќи благодарение на нелепливата облога, чистењето ќе биде навистина лесно. Избришете го капакот од бамбус со влажна крпа и оставете го да се суши.

Delimano Royal Supreme Glass Large Roaster 3-in-1
Дополнителни информации

Сетот вклучува

 • 1x голема ростер тава (капацитет 4,3л, димензии: 36x29x9см),
 • 1x плитка ростер тава (капацитет 2,2л, димензија: 36x22x5см).
Delimano Royal Supreme Glass Large Roaster 3-in-1

Дополнителни информации

 • Безбедна за користење во рерна на температура до 230°C
 • Изработена без PFOA
 • Безбедна за употреба во микробранова и машина за садови
 • Соодветна за употреба во фрижидер
 • Изработена од висококвалитетно боросиликатно стакло
Delimano Royal Supreme Glass Large Roaster 3-in-1

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star