Нема производи во вашата кошничка.

Делимано готви лесно за вас!

Делимано готви лесно за вас! - Придружете им се на милионите задоволни корисници.

Придружете им се на милионите задоволни корисници.

до -50%
 
[banner_timer]
 

Попусти за ПЕТОК 13-ти

Попусти за ПЕТОК 13-ти - Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

-13%
 
[banner_timer]
 

Royal Supreme Glass Мала ростер тава со капак

Photo
Video

Подгответе вкусна лазања за двајца или пилешки крилца со зеленчук - со помош на Delimano Royal Supreme Glass Малата ростер тава со капак, вашите резултати ќе бидат совршени. Изработена од боросиликатно стакло и нелеплива PPG Xylan облога. Може да се користи во фрижидер, рерна, микробранова и машина за садови. Сетот вклучува мала ростер тава со капацитет од 0,8л и капак од бамбус.

Royal Supreme Glass Мала ростер тава со капак
2.190,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-556
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Дополнителни информации
Кратко инфо

Подгответе вкусна лазања за двајца или пилешки крилца со зеленчук - со помош на Delimano Royal Supreme Glass Малата ростер тава со капак, вашите резултати ќе бидат совршени. Изработена од боросиликатно стакло и нелеплива PPG Xylan облога. Може да се користи во фрижидер, рерна, микробранова и машина за садови. Сетот вклучува мала ростер тава со капацитет од 0,8л и капак од бамбус.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Ростер тава со практична големина

Секоја кујна има потреба од квалитетна ростер тава за кога подготвувате вечера. Оваа мала ростер тава со капак има совршена големина, комбинирајќи ја својата лесна конструкција со долготрајност, за многу вкусни неделни оброци.

Delimano Royal Supreme Glass Small Tray+Lid

Совршен избор за мали порции

Delimano Royal Supreme Glass Малата ростер тава со капак е сет од мала ростер тава и капак од бамбус. Можете да ја користите за печење мали порции, за прилози или колачи, како и за чување и загревање останата храна.

Оваа ростер тава може да се користи за директно да ја сервирата храната на трпеза, додека капакот од бамбус може да се користи како подлога, да ја заштитите масата од топлината.

Delimano Royal Supreme Glass Small Tray+Lid

Садови за готвење од стакло, со премиум квалитет

овите ростери од боросиликатно стакло со PPG Xylan нелеплива облога се целосно отпорни на гревење и шок, многу се трајни и подолго ја задржуваат топлината. Ова ги прави совршени за сервирање, бидејќи храната подолго ќе остане топла.

Новата PPG Xylan нелеплива облога овозможува рамна и мазна површина која спречува лепење на храната. Оваа облога овозможува и готвење со многу малку масло, совршено доколку сакате да се храните поздраво или да внимавате на внесот на калории.

Delimano Royal Supreme Glass Large Roaster 3-in-1

Совршена за складирање и лесна за чистење

Royal Supreme Glass линијата е отпорна на ладно и жешко, што значи можете да ја префрлате храната директно од фрижидер во микробранова или рерна - совршено за загревање на останата храна.

По готвењето, можете едноставно да ги измиете ростерите во машина за садови. Можете да ги миете и на рака, бидејќи благодарение на нелепливата облога, миењето ќе биде навистина лесно. Пребришете го капакот од бамубос со влажна крпа и оставете го да се исуши.

Delimano Royal Supreme Glass Small Tray+Lid
Дополнителни информации

Сетот вклучува

  • 1x мала ростер тава (капацитет 0,8л, димензии: 23x15x4 см),
  • 1x капак од бамбус lid 23 см - користете го како капак за ростер тавата, како даска за сечкање или како подлога за сервирање на масата.
Delimano Royal Supreme Glass Small Tray+Lid

Дополнителни информации

  • Безбедна за употреба во рерна на температура до 230°C (само ростер тавата, без капакот)
  • Изработена без PFOA
  • Безбедна за употреба во микробранова и машина за садови (само ростер тавата)
  • Може да се користи во фрижидер
  • Изработена од висококвалитетно боросиликатно стакло
Delimano Royal Supreme Glass Small Tray+Lid

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star