Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

CYBER MONDAY распродажба

CYBER MONDAY распродажба

Најголемите попустите важат и денес

-70%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Stone Expert Stone Expert Висока електрична тава

Photo
Video

Delimano Stone Expert Висока електрична тава со екстремно не-леплива, долготрајна QuanTanium® облога со вистински камен која е отпорна на гребење. Одличен избор за готвење на сите видови на храна.

Stone Expert Stone Expert Висока електрична тава
1.790,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-556
Достапно на залиха. Време на испорака: 3 до 5 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
Кратко инфо

Delimano Stone Expert Висока електрична тава со екстремно не-леплива, долготрајна QuanTanium® облога со вистински камен која е отпорна на гребење. Одличен избор за готвење на сите видови на храна.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Подгответе вкусни и оброци

Дали сте љубител на кампување и често патувате со вашето семејство или пријателите? Delimano Stone Expert Високата електрична тава е вистинскиот избор за вас. Таа е целосно пренослива така што ќе можете да подготвите вкусни и здрави оброци за целото семејство без оглед каде сте.

Иделално решение кое секогаш ќе ги импресионира Вашите гости

Покрај тоа што е исклучиво корисна, Delimano Stone Expert Високата тава исто има модерен и стилски изглед. Ова овозможува истата тава, покрај за готвење, да ја користите и за сервирање. Delimano Stone Expert Високата електрична тава е идеална за пржење на месо, зеленчук или рижото, за варење супи и подготовка на сосеви, печење риба и зеленчук или подготовка на пица и омлет.

Здрави оброци со неверојатен вкус

Delimano Stone Expert Високата тава ви овозможува да ги приготвите вашите омилени оброци со само неколку капки масло, така што тие се и здрави. Вие и вашето семејство ќе можете да уживате во кулинарските мајстории без да се грижите за калориите.

Лесна и едноставна за користење

Delimano Stone Expert Високата електрична тава има регулатор за топлина до 250 °C и нуди 5 нивоа, кои можат лесно да се регулираат.

Стаклениот капак ги задржува соковите и хранливите состојки внатре во храната и ви овозможува да ја надгледувате храната додека се готви.

Дополнителни информации
 • Моќност : 1200W
 • Внатрешен дијаметар : 24.6 см.
 • Надворешен дијаметар: 24.7 см.
 • Длабочина: 6.0 см.
 • Должина на кабелот: 0.9 - 1.05 м.
 • Тежина: 2 кг.
 • Димензии: 27,8 x 32,7 x 10,7 см.
 • Тава: Челик 0.6 мм. дебелина
 • Мин. температура: 110°C  (+/-10%)
 • Макс. температура: 190°C  (+/-10%)

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star