Нема производи во вашата кошничка.

Делимано готви лесно за вас!

Делимано готви лесно за вас! - Придружете им се на милионите задоволни корисници.

Придружете им се на милионите задоволни корисници.

до -50%
 
[banner_timer]
 
Photo
Video
-30%

Безвременски спој на форма и функција - Delimano Stone Legend Black Округлата тава е класичен начин за подготовка и сервирање на оброци за паметење. Оваа округла тава е совршена за подготовка на секаков вид јадења и печење на погачи. Изработена од јаглероден челик и емај, обложена со нелеплива Quantanium облога, зајакната со честички од камен.

Stone Legend Black Округла тава

Редовна цена: Од 1.390,00 ден. До


Специјална цена: Од 973,00 ден. До

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-556
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Безвременски спој на форма и функција - Delimano Stone Legend Black Округлата тава е класичен начин за подготовка и сервирање на оброци за паметење. Оваа округла тава е совршена за подготовка на секаков вид јадења и печење на погачи. Изработена од јаглероден челик и емај, обложена со нелеплива Quantanium облога, зајакната со честички од камен.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Округла тава за големи задоволства

Нашата Delimano Stone Legend Black Округла тава е повеќе од способна да се справи со сите задачи во кујната,. Може да се мие во машина за садови и има нелеплива облога, кои го прават готвењето многу полесно. 

Достапна во 3 големини: 16см. 24см. и 26см. Може да се користи на сите шорети.

Квалитетот од Delimano на кој сте навикнати

Основата на садот е изработена од комбинација од јаглероден челик и емајл, што е докажана комбинација за најдобрите резултати при готвењето. Емајлот ќе ве одушеви со своите неверојатни карактеристики, бидејќи е:

 • издржлив но мазен,
 • непорозен,
 • хемиски отпорен,
 • траен,
 • отпорен на гребење,
 • изработен да ја одржи бојата,
 • лесен за чистење,
 • не прегорува
 • 100% може да се рециклира и е еколошки.

Облогата која ви е потребна за безгрижно готвење 

Најдобриот дел кај Округлата тава е Quantanium облогата, изработена за олеснување на готвењето и намалување на времето на готвење. Quantanium облогата со честички вистински камен е зајакната со честички од природни минерали на камен и титаниум, што ја прави:

 • неверојатно отпорна на гребење,
 • овозможува готвење со малку масло бидејќи не лепи 
 • совршена за традиционални рецепти - дава традиционален вкус на храната бидејќи таа ја задржува сочноста, витамините и вкусовите,
 • изработена од нетоксични материјали.

Quantanium облогата е толку мазна што храната се лизга од површината, па ништо нема да се залепи и чистењето ќе биде многу лесно. Можете да ја миете рачно или во машина за садови. 

Технички карактеристики
Безбеден во машина за садови Да
Внатрешен материјал вистински камен (квантаниум)
Димензија 16cm, 24cm, 26cm, 28cm
Материјал enamel, јаглероден челик
Основен материјал челик

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star