Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Black Friday распродажба

Black Friday распродажба

Страшно добри попусти до 70%

-70%%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Stone Legend CopperLUX Cook’n’bake Лонец 24 см.

Photo
Video
-50%

Згответе вкусни чорби, супи, гулаш и друго со универзалниот CopperLUX Cook’n’bake Лонец за готвење и печење. Има емајл и челик во основата и облога од долготраен материјал отпорен на гребење, со честички од вистински камен и бакар за идеална спроводливост на топлината. Cook’n’bake Лонецот се состои од 3 дела – лонец, кожница за пржење и цедење решетка за печење. Димензија 24 см. и капацитет 5л.

Stone Legend CopperLUX Cook’n’bake Лонец 24 см.

Редовна цена: 2.490,00 ден.


Специјална цена: 1.245,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-556
Достапно на залиха. Време на испорака: 3 до 5 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Згответе вкусни чорби, супи, гулаш и друго со универзалниот CopperLUX Cook’n’bake Лонец за готвење и печење. Има емајл и челик во основата и облога од долготраен материјал отпорен на гребење, со честички од вистински камен и бакар за идеална спроводливост на топлината. Cook’n’bake Лонецот се состои од 3 дела – лонец, кожница за пржење и цедење решетка за печење. Димензија 24 см. и капацитет 5л.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Еден сад, безброј можности

Веројатно сите сме го виделе истото. Кога се подготвува семеен оброк, потребни се најразлични садови за готвење како тенџере за супа, за тестенини, за готвење на пареа, тава за пржење, тава за печење... Притоа оставајќи не само неред во кујната, туку и огромен број садови за миење. Понекогаш готвењето знае да биде навистина стресно, што всушност треба да биде токму спротивното: брзо, лесно и можеби најважно од сè, треба да уживате во него! Ви го претставуваме новиот лонец за готвење и печење од Делимано

 • Варење

 • Печење

 • На пареа

 • Печење леб

 • Пржење

 • Сервирање

Извлечете ги сите вкусови од храната

Stone Legend CopperLUX Cook’n’bake Лонецот се состои од 3 дела – лонец, кожница за пржење и цедење решетка за печење. Сето ова заедно ви нуди безброј придобивки:

 • Користете го лонецот за традиционално готвење, благодарение на неговата димензија која е одлична за подготовка на семејни оброци.
 • Испечете цело пиле на решетката за готвење, без маснотии.
 • Користете ја кошницата за пржење, благодарение на нелепливата облога, целосно е безбедно.
 • Користете ја кошницата и за подготовка на зеленчук на пареа, риба или пак бебешка храна.
 • Користете ја решетката за подготовка на разни десерти.
 • Користете за подготовка на зеленчук, компири, тестенини, јајца...

Соодветен за употреба на секаков шпорет и за во рерна

Delimano Stone Legend CopperLUX Cook’n’bake Лонецот можете да го употребувате на секаков шпрет – електричен, на плин, керамички или индукцискиили пак во рерна. Има капацитет од 5л. со што е соодветен за подготовка на оброци за целото семејство.

Има емајл и челик во основата и облога од долготраен материјал отпорен на гребење, со честички од вистински камен и бакар за идеална спроводливост на топлината.

Препуштете се на фантазијата и подгответе ги највкусните семејни оброци исто како во ресторан или пак традиционалните исто како кај вашата баба...

Предности на QuanTanium облогата:

 • Соодветна за сите видови на рингли, вклучувајќи ја и индукциската.
 • Благодарение на магнетните карактеристики, таа многу брзо се загрева на пониска температура. Заштедете и до 20% енергија.
 • Можност за готвење на ниска температура за максимални резултати.
 • Безбедна за во машина за садови.
 • Долготрајни бои, (емајлот се пече на 840°C).
 • Обезбедува готвење со само капка масло.
 • Екстремно нелеплива.
 • Произведена во Шпанија.

ЧПП

 • Зошто челик?

  Силен и долготраен метал. Лонците и тавите кои се направени од челик имаат подобар баланс затоа што се потешки. Челикот ја задржува топлината и е одличен за јадење на кои им е потребно подолго време на подготовка.

 • Зошто емајл?

  Слој кој го штити челикот од најголем број на хемикалии. Емајлот е неверојатно долготраен и брзо ја спроведува топлината. Дополнително, благодарение на неговата непорозна површина, тој не се лепи.

 • Зошто Whitford QuanTanium облога со честички од камен и бакар?

  За идеални нелепливи карактеристики и отпорност на гребење, кои ви овозможуваат готвење без масло и употреба на метален прибор. И уште подобра спроводливост на топлина за побрзо готвење и помала потрошувачка на електрична енергија!

Изглед на Stone Legend Copperlux садовите за готвење:

 1. Прв слој - Челик со емајлирана облога
 2. Втор слој – обоен емајл
 3. Високо квалитетен челик
 4. Внатрешен прв слој – емајлирана облога
 5. Внатрешен втор слој – емајлирана облога
 6. Прв слој Quantanium® нелеплива облога
 7. Втор слој Quantanium® нелеплива облога со бакар и честички вистински камен
 8. Трет слој Quantanium® нелеплива облога
1
2
3
4
5
6
7
8
Технички карактеристики
Основен материјал челик

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star