Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Зимска акција

Зимовий розпродаж! - до -80%

-80%
 
[banner_timer]
 

CYBER MONDAY распродажба

CYBER MONDAY распродажба

Најголемите попустите важат и денес

-70%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Stone Legend CopperLUX Грил тава

Photo
Video
-25%

Искористете ја тавата за печење за да подготвите пилешки гради и слична храна без ни малку да користите масло кое може да му штети на срцето. Таа има емајл кој е отпорен на гребење и челик со честички од вистински камен и бакар, што и овозможува супериорна спроводливост на топлината за уште поефикасно готвење. Тавата е погодна за користење на било каква подлога за готвење: електрична, керамичка, индукција како и шпорет на плин. Таа е лесна за чистење и може да се мие во машина за миење садови. Величина: 27x27 см.

Stone Legend CopperLUX Грил тава

Редовна цена: 1.990,00 ден.


Специјална цена: 1.490,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-556
Не е на залиха во моментов. Ќе ве известиме за точно време на испорака.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
Кратко инфо

Искористете ја тавата за печење за да подготвите пилешки гради и слична храна без ни малку да користите масло кое може да му штети на срцето. Таа има емајл кој е отпорен на гребење и челик со честички од вистински камен и бакар, што и овозможува супериорна спроводливост на топлината за уште поефикасно готвење. Тавата е погодна за користење на било каква подлога за готвење: електрична, керамичка, индукција како и шпорет на плин. Таа е лесна за чистење и може да се мие во машина за миење садови. Величина: 27x27 см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Титаниум, камени и бакарни честички за да се добијат најдобрите јадења во вашиот живот.

Delimano Stone Legend Copperlux Грил Тавата 27x27 см содржи титаниум, честички од камен и бакар кои ќе ви го олеснат готвењето и ќе направат вашите јадења да се повкусни и поздрави. Честичките од титаниум ја зајакнуваат тавата и ја прават да биде отпорна на гребење со цел готвењето да биде побезбедно, а честичките од камен ја складираат топлината и ја ослободуваат постепено во состојките и со тоа ги сочувуваат хранливите материи и природните ароми. Сето тоа за да ви помогне да ги подготвите најдобрите јадења во вашиот живот, а бакарните честички се загреваат побргу што ќе ви овозможи побрзо да ги спремите јадењата и да заштедите скапоцена енергија во текот на процесот.

Уживајте во традиционалиот вкус од готвењето со вистински камен

Готвењето на тави со камени честички не само што ослободува топлина посепено во храната туку исто така нуди и традиционално богат вкус на готвење со вистински камен кој сигурно ќе ги импресионира сите ваши гости кои се дојдени на вечера.

Предностите на QuanTanium облога:

 • Погодно за сите типови на површини за готвење вклучувајќи ја и индукцијата.
 • Поради своите магнетни својства, таа се затоплува многу брзо при индукција на пониска температура. Заштедете до 20% енергија.
 • Можно е да се готви на средна температура, но да се достигне максимален ефект.
 • Безбедна е да се мие во машина за садови.
 • Долготрајни бои, (глазурата се пече на 840°C).
 • Овозможува готвење со само една капка масло
 • Нелеплива.
 • Произведено е во Шпанија.

ЧПП

 • Зошто челик?

  Силен и издржлив метал. Лонците и тавите кои содржат челик се подобро балансирани бидејќи се потешки. Челикот е познат по тоа дека ја зачувува топлината и е корисен за јадења за кои е потребно подолго време за да се зготват.

 • Зошто емајл?

  Го штити челикот со емајл слој, структура со голема цврстина и неменливост на повеќето хемиски влијанија. Емајлот е многу издржлив, траен и брзо спроведува топлина. Исто така, тој е природно нелеплив поради својата непорозна површина.

 • Зошто Whitford QuanTanium облога со честички од камен и бакар?

  За совршени нелепливи површини и површини кои се отпорни на гребнатини, што овозможува готвење без маснотии. Исто така тоа овозможува и уште подобро спроведување на топлина за подобро готвење и помало трошење на енергија!

Конструкција на Delimano Stone Legend Copperlux садовите за готвење

 1. Втор слој од обоена емајл врз челик
 2. Прв слој од основна емајл врз челик
 3. Висококвалитетен челик
 4. Внатрешен прв слој од емајл врз челик
 5. Внатрешен втор слој емајл врз челик
 6. Прв слој од Quantanium® нелеплива облога
 7. Втор слој од Quantanium® нелеплива облога со честички од вистински камен и бакар
 8. Трет слој од Quantanium® нелеплива облога
1
2
3
4
5
6
7
8

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star