Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Black Friday распродажба

Black Friday распродажба

Страшно добри попусти до 70%

-70%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Stone Legend Copperlux Maxi Тава 26см.

Photo
Video
-50%

Нова Stone Legend Copperlux Maxi Тава за за пржење 26 см. со дури 40% поголема површина за готвење во споредба со тавите за пржење со иста димензија. Тава со идеален облик за готвење, пржење, варење и печење во рерна. Направена е од емајл и челик во основата и облога од долготраен материјал отпорен на гребење, со честички од вистински камен и бакар за идеална спроводливост на топлината.

Stone Legend Copperlux Maxi Тава 26см.

Редовна цена: 1.990,00 ден.


Специјална цена: 990,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-556
Достапно на залиха. Време на испорака: 3 до 5 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
Кратко инфо

Нова Stone Legend Copperlux Maxi Тава за за пржење 26 см. со дури 40% поголема површина за готвење во споредба со тавите за пржење со иста димензија. Тава со идеален облик за готвење, пржење, варење и печење во рерна. Направена е од емајл и челик во основата и облога од долготраен материјал отпорен на гребење, со честички од вистински камен и бакар за идеална спроводливост на топлината.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Максимална површина за готвење со максимален вкус!

Искористете ја предноста на оптималната тава која има димензии од 26 цм и 40% повеќе површина за готвење во споредба со тавата за пржење. Maxi тавата има рачка за лесна манипулација и исто така има нерѓосувачки челик поради што вие можете да готвите на рингла или да печете во рерна. Едноставно пржете набрзина, пржете обично, пржете со енергично мешање, спремајте сос, бавно готвење со покриен сад, тестенини, печете пити и многу други работи! !

Предности на Stone Legend CopperLUX линијата

 • Нелепливи површини & отпорно на гребнатини
 • Правење сосови, пржење со енергично мешање, обично пржење, обарување, бавно готвење со покриен сад...
 • Безбедно готвење во рерна
 • Безбедно за перење во машина за перење садови
 • Изработени во Шпанија

ЧПП

 • Зошто челик?

  Силен и долготраен метал. Лонците и тавите кои се направени од челик имаат подобар баланс затоа што се потешки. Челикот ја задржува топлината и е одличен за јадење на кои им е потребно подолго време на подготовка.

 • Зошто емајл?

  Слој кој го штити челикот од најголем број на хемикалии. Емајлот е неверојатно долготраен и брзо ја спроведува топлината. Дополнително, благодарение на неговата непорозна површина, тој не се лепи.

 • Зошто Whitford QuanTanium облога со честички од камен и бакар?

  За идеални нелепливи карактеристики и отпорност на гребење, кои ви овозможуваат готвење без масло и употреба на метален прибор. И уште подобра спроводливост на топлина за побрзо готвење и помала потрошувачка на електрична енергија!

Изглед на Stone Legend Copperlux садовите за готвење:

 1. Прв слој - Челик со емајлирана облога
 2. Втор слој – обоен емајл
 3. Високо квалитетен челик
 4. Внатрешен прв слој – емајлирана облога
 5. Внатрешен втор слој – емајлирана облога
 6. Прв слој Quantanium® нелеплива облога
 7. Втор слој Quantanium® нелеплива облога со бакар и честички вистински камен
 8. Трет слој Quantanium® нелеплива облога
1
2
3
4
5
6
7
8

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star