Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

CYBER MONDAY распродажба

CYBER MONDAY распродажба

Најголемите попустите важат и денес

-70%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Stone Legend CopperLUX Овален пекач и стаклен капак

Photo
Video
-54%

Овалниот пекач има димензии 52 x 30 x 41 см и е идеален за подготовка на семејните оброци. Со него добивате и стаклен капак со отвор за течности,кој е безбеден за во рерна на температура до 230°C. Соодветен за сите видови на шпорети, вклучувајќи ги и оние на индукција. Пекачот е направен од високо-квалитетен челик и нелеплива облога со честички вистински камен и бакар.

Stone Legend CopperLUX Овален пекач и стаклен капак

Редовна цена: 3.690,00 ден.


Специјална цена: 1.690,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-556
Достапно на залиха. Време на испорака: 3 до 5 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
Кратко инфо

Овалниот пекач има димензии 52 x 30 x 41 см и е идеален за подготовка на семејните оброци. Со него добивате и стаклен капак со отвор за течности,кој е безбеден за во рерна на температура до 230°C. Соодветен за сите видови на шпорети, вклучувајќи ги и оние на индукција. Пекачот е направен од високо-квалитетен челик и нелеплива облога со честички вистински камен и бакар.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Идеални јадења за семејни прослави

Сочно месо, компири, мусака или сарма- со Delimano Stone Legend CopperLUX Овалниот пекач, згответе ги вашите омилени јадења за семејните прослави.

Може да се користи на сите видови на шпорети, вклучувајќи и индукциски. Благодарение на неговиот капацитет од многу лесно ќе подготвите оброци за целото семејство. Храната нема да се залепи на неговата облога со вистински камен и бакар, а основата од челик ќе ја одржи топлината долго време.

Отвор за течности иновативната тајна на сочни и вкусни јадења

Практичниот отвор за течности на капакот ви овозможува да додавате вода, вино, пиво, коњак или зачинета вода во текот на готвењето.

Капакот е направен од прекалено стакло за долготрајна употреба. Тој е безбеден за во рерна на температура до 230°C

Предности на облогата од QuanTanium со вистински камен и бакар:

 • Соодветна за сите видови на шпорети, вклучувајќи ги и оние на индукција.
 • Благодарение на магнетните карактеристики, брзо се загрева на пониска температура. Заштедувате до 20% енергија.
 • Можност за готвење на средна температура.
 • Безбедна за во машина за садови.
 • Долготрајни бои, (емајлот се пече на 840°C).
 • Ви обезбедува готвење со само капка масло.
 • Нелеплива.

ЧПП

 • Зошто челик?

  Силен и долготраен метал.

 • Зошто емајл?

  Го штити челикот и не се менува при хемиски реакции. Тој е неверојатно долготраен и ја спроведува топлината брзо. Дополнително тој е природно нелеплив материјал.

 • Зошто Whitford QuanTanium облога со честички вистински камен и бакар?

  Идеалните нелепливи карактеристики, отпорност на гребење, обезбедуваат готвење без масло и може да се користат метален прибор.

Слоеви на садовите за готвење од Delimano Stone Legend Copperlux

 1. Прв слој - Челик со емајлирана облога
 2. Втор слој обоен емајл
 3. Високо квалитетен челик
 4. Внатрешен прв слој емајлирана облога
 5. Внатрешен втор слој емајлирана облога
 6. Прв слој Quantanium нелеплива облога
 7. Втор слој Quantanium нелеплива облога со бакар и честички вистински камен
 8. Трет слој Quantanium нелеплива облога
1
2
3
4
5
6
7
8

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star