Нема производи во вашата кошничка.

Делимано готви лесно за вас!

Делимано готви лесно за вас! - Придружете им се на милионите задоволни корисници.

Придружете им се на милионите задоволни корисници.

до -50%
 
[banner_timer]
 

Попусти за ПЕТОК 13-ти

Попусти за ПЕТОК 13-ти - Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

-13%
 
[banner_timer]
 

Stone Legend Mediterraneo Длабока тава

Photo
Video

Садовите за готвење можат да бидат шарени, а оваа прекрасна Длабока тава од линијата Stone Legend Mediterraneo е совршена за сите кои сакаат боја во домот. Изработена од јаглероден челик и емајл и со Quantanium облога, оваа Длабока тава е зајакната со честички вистински камен и е достапна со димензија од 26см. Со рачки, безбедни за користење во рерна.

Stone Legend Mediterraneo Длабока тава
2.390,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-556
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
Кратко инфо

Садовите за готвење можат да бидат шарени, а оваа прекрасна Длабока тава од линијата Stone Legend Mediterraneo е совршена за сите кои сакаат боја во домот. Изработена од јаглероден челик и емајл и со Quantanium облога, оваа Длабока тава е зајакната со честички вистински камен и е достапна со димензија од 26см. Со рачки, безбедни за користење во рерна.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Висококвалитетна тава за безгрижно готвење

Кога подготвувате храна, потребна ви е тава која брзо и рамномерно се загрева, за вашите вкусни рецепти да излезат совршено. Тавата е изработена од јаглероден челик и емајл и одлично ја спроведува топлината, додека со нелепливата Quantanium облога, оваа Delimano Stone Legend Mediterraneo Длабока тава од 26см ќе биде хит, на секој шпорет, дури и рерна. 

Безбедна за употреба во рерна за сите семејни рецепти 

Одличен додаток за секоја кујна, оваа Длабока тава брзо ќе стане вашата омилена. Нелепливата облога ќе ви помогне да подготвувате оброци набрзина, додека во исто време подготвувате салата или прилог. Користете ја за подготовка на рижото, стек или ќофтиња во вкусен сос. А доколку рецептот бара дополнителни минути во рерната, нема проблем. Тавата може да се користи во рерна.

Традиционално готвење со модерен допир

Најсаканиот материјал за готвење со години, многу домашни готвачи и професионалци се потпираат на јаглеродниот челик и емајлот, поради нивните бројни предности: 

 • Емајлот има цврста но мазна структура
 • Емајлот е многу траен, отпорен на гребење и ја задржува бојата по долги години користење,
 • Отпорен е на хемикалии, 100% може да се рециклира и е еколошки материјал 
 • Лесно се мие,
 • Никогаш нема да изгори.

Quantanium облога која овозможува храната да се лизга од површината

Облогата овозможува дополнителна издржливот, таа нуди одлична спроводливост на топлината низ целата површина. Па, што и да пржите, од стек до јајца или пак риба, ќе се зготви рамномерно. Но, не само тоа, Quntanium облогата може да се пофали со неколку одлични карактеристики

 • Таа е 4.7x потрајна во споредба со други комерцијални облоги на пазарот, што значи вашата тава ќе трае подолго,
 • Има супер нелепливи карактеристики кои овозможуваат храната да се лизга од површината,  
 • исто така, таа е 2x поотпорна на гребење во споредба со широко користените комерцијални облоги, па вашата тава нема да се истроши со тек на време. 

Уживајте во традиционалниот вкус на домашното јадење 

Quantanium облогата е зајакната со природни честички на камен и титаниум, што значи дека таа ќе остане цврста и мазна по долги години секојдневна употреба. Честичките вистински камен во облогата ја задржуваат топлината и постепено ја испраќаат до храната со цел природните сокови, витамини и вкусови, да останат внатре во храната. Вистинскиот камен ѝ дава на храната традиционален вкус кој сите го обожаваат. .

Нетоксични материјали

Quantanium облогата не е само одлична за готвење, туку и за вашето здравје. Таа е израбтена од нетоксични материјали и е 100% PFOA free, што значи дека никакви штетни хемикалии не навлегуваат во храната и телото. Неверојатно отпорната на гребење и безбедна облога никогаш нема да испушти хемикалии во вашата храна.

Технички информации

 • Дебелина на ѕидот 1.5 мм
 • Висина на ѕидот 7.5 мм
 • Капацитет 3 литри 

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star