Нема производи во вашата кошничка.

Делимано готви лесно за вас!

Делимано готви лесно за вас! - Придружете им се на милионите задоволни корисници.

Придружете им се на милионите задоволни корисници.

до -50%
 
[banner_timer]
 

Попусти за ПЕТОК 13-ти

Попусти за ПЕТОК 13-ти - Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

-13%
 
[banner_timer]
 

Stone Legend Mediterraneo Лонец за тестенини со капак

Photo
Video

Идеална големина за оброк за целото семејство. Delimano Stone Legend Mediterraneo Лонецот за тестенини 22см. со капак е дизајниран да трае и да изгледа фантастично во вашата кујна. Овој практичен лонец ќе ви помогне да уживате во безгрижното готвење. Лонецот има база од емајл и не'рѓосувачки челик и 5 слојна Quantanium облога со честички вистински камен. Со капак од не'рѓосувачки челик.

Stone Legend Mediterraneo Лонец за тестенини со капак
3.390,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-556
Stock: 7
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
Кратко инфо

Идеална големина за оброк за целото семејство. Delimano Stone Legend Mediterraneo Лонецот за тестенини 22см. со капак е дизајниран да трае и да изгледа фантастично во вашата кујна. Овој практичен лонец ќе ви помогне да уживате во безгрижното готвење. Лонецот има база од емајл и не'рѓосувачки челик и 5 слојна Quantanium облога со честички вистински камен. Со капак од не'рѓосувачки челик.

Дознајте повеќе
Детали за производот
 • Delimano Stone Legend Black Round Mould

  Помала потрошувачка на енергија

  Готвење со Stone Legend Mediterraneo може да ја намали потрошувачката на енергија и до 50%.1

 • Delimano Stone Legend Black Round Mould

  Загрева до 2x побрзо

  Загрева побрзо до повисока температура и штеди време и енергија.2

 • Delimano Stone Legend Black Round Mould

  Готвење со помалку масло

  Само неколку капки масло се доволни да готвите поздраво и да заштедите.

 • Delimano Stone Legend Black Round Mould

  Нелеплива облога

  Високо квалитетната облога ќе ви овозможи да готвите било каква храна без притоа таа да се залепи.

 • Delimano Stone Legend Black Round Mould

  Неверојатно отпорна на гребење

  Збогатена со природни минерални честички за подобра отпорност и издржливост.

 • Delimano Stone Legend Black Round Mould

  За сите површини на готвење, вклучувајќи и индукција

  Идеалната кобинација на материјали овозможува готвење на било каква површина.

Уживајте во готвењето тестенини

Ставете крај на вашите потешкотии при готвење тестенини – запознајте се со Delimano Stone Legend Mediterraneo Лонецот за тестенини со капак 22 см. Овој практичен лонец со капак ви ги олеснува задачите за готвење тестенини бидејќи нема да имате потреба од дополнителна цедалка. Капакот има отвори од кои ќе можете да ја процедите течноста од лонецот бес потешкотии. Садот е изработен од јаглероден челик и комбинација од емајл со честички од вистински камен. Лонецот за тестенини со вклучен капак е со димензија од 22 см. и со капацитет од 6,5л.

Капак од не'рѓосувачки челик.

Процедувањето на тестенините е многу полесно со соодветниот капак за цедење. Delimano Stone Legend Mediterraneo Лонецот вклучува и не'рѓосувачки капак за лесно цедење тестенини, компири, зеленчук. За цедењето да биде уште побезбедно, лонецот има рачки за превртување што го држат капакот додека се цеди без ризик да се отвори и прелие.

Иако е наменет за готвење и цедење на тестенините, овој лонец може да се користи и за приготвување на останати секојдневни оброци - од супи до главни јадења.

Емајл – издржив материјал кој ќе трае со децении

 1. Обоен слој од емајл
 2. Основен слој од емајл
 3. Висококвалитетен јаглероден слој
 4. Прв внатрешен слој од емајл
 5. Втор внатрешен слој од емајл
 6. Основен слој од Quantanium® и зајакнат титаниум
 7. Среден слој од Quantanium® благо зајакнат со честички од камен
 8. Горен слој од Quantanium® кој брзо исушта топлина
1
2
3
4
5
6
7
8
Delimano Stone Legend Black Round Mould

Здрав избор

Quantanium облогата е еколошка површина за готвење. Сите материјали се нетоксични и 100% PFOA безбедни, па така, нема штетни материјали кои ќе навлезат во храната и на крај во телото. Екстремно отпорната и безбедна површина на готвење, не пропушта хемикалии во храната како некои облоги со PTFE.

Заборавете на напорното чистење

Никогаш повеќе нема да се мачите со изгорена храна или со храна залепена на лонецот, бидејќи таа едноставно ќе се лизга од лонецот. Можете да готвите со само капка масло и совршената нелеплива облога ќе се погрижи за останатото. Следете ја вашата исхрана и уживајте во вкусни оброци без напорно чистење.

Технички информации:

 • Дебелина на ѕидовите 1мм.
 • Висина на ѕидовите 20 см.
 • Капацитет 6.5 л.
 • Рачки од бакелит
Дополнителни информации

Технички информации

 • Дебелина на ѕидовите 1мм.
 • Висина на ѕидовите 20 см.
 • Капацитет 6.5 л.
 • Рачки од бакелит

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star