Нема производи во вашата кошничка.

Делимано готви лесно за вас!

Делимано готви лесно за вас! - Придружете им се на милионите задоволни корисници.

Придружете им се на милионите задоволни корисници.

до -50%
 
[banner_timer]
 

Попусти за ПЕТОК 13-ти

Попусти за ПЕТОК 13-ти - Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

-13%
 
[banner_timer]
 

Stone Legend Mediterraneo Ростер тава

Photo
Video

Традиционално, неделниот ручек не поминува без нешто убаво печено, без разлика дали е тоа пилешко, свинско, телешко, вуксен леб, зеленчук... Delimano Stone Legend Mediterraneo Ростер тавта 40x25 см. е идеална за подготовка на вкусен ручек. Изработена од јаглероден челик, емајл и 100% нелеплива Quantanium облога, збогатена со честички од вистински камен. Димензија 40X25 см.

Stone Legend Mediterraneo Ростер тава
2.690,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-556
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
Кратко инфо

Традиционално, неделниот ручек не поминува без нешто убаво печено, без разлика дали е тоа пилешко, свинско, телешко, вуксен леб, зеленчук... Delimano Stone Legend Mediterraneo Ростер тавта 40x25 см. е идеална за подготовка на вкусен ручек. Изработена од јаглероден челик, емајл и 100% нелеплива Quantanium облога, збогатена со честички од вистински камен. Димензија 40X25 см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Подгответе идеално печење со Ростер тавата од линијата Mediterraneo

Печењето на мисирка, зеленчук, месо и сè останото е многу важен дел од работата во кујната. Со помош на овој прекрасен ростер, ќе подготвите совршено месо или риба, компири или пити. Во својата основа има челик и емајл, за рамномерно распределување на топлината и нелеплива 5 слојна облога, која спречува лепење на храната и лесно миење.

Неверојатно лесен, овој ростер е доволно голем за да може да се подготви комплетен оброк од месо и зеленчук со него. Употребете го за подготовка на онилените семејни оброци, како лосос со компири, полнето пилешко, телешко или пак свински ребра. Или пак можеби вкусен и крцкав леб? Или пак некој десерт колач? Со овој ростер нема да имате потешкотии и вашите оброци ќе бидат извонредно вкусни.

Изработен од јаглероден челик и емајл, со што го прави долготраен и многу лесен и едноставен за чистење. Со неговиот традиционален и квалитетен дизајн, Stone Legend Mediterraneo Ростерот 40x25 см. ќе направи да заблеска сечија кујна.

Quantanium, омилената нелеплива облога

Quantanium облогата е една од најиновативните и модерни облоги на пазарот. Quantanium облога го имитира готвењето на вистински камен, бидејќи легурата содржи честички од вистински камен кои ја собираат топлината и постепено ја пренесуваат до храната, со цел природните сокови и витамини да останат заклучени во храната. Честичките од камен ѝ даваат на храната традиционален вкус како храната готвена на вистински камен.

Со цел да ја направиме облогата поцврста и потрајна, додадовме честички титаниум за истата да не може да се изгребе дури и ако користите метални алатки. Крајните резултати се фантастични:

 • Quantanium облогата е 4.7x потрајни во споредба со други комерцијални облоги, што значи дека ќе трае подолго, што ќе ви заштеди пари.
 • Нејзините супер нелепливи карактеристики овозможуваат храната да не се лепи и триењето на лонецот за време на чистењето ќе стане минато.
 • Таа е 2x пати поотпорна на гребење во споредба со широко користените комерцијални облоги, бидејќи нема да се истроши со тек на време.

Здрав избор

Quantanium облогата е еколошка површина за готвење. Сите материјали се нетоксични и 100% PFOA безбедни, па така, нема штетни материјали кои ќе навлезат во храната и на крај во телото. Екстремно отпорната и безбедна површина на готвење, не пропушта хемикалии во храната како некои облоги со PTFE.

Заборавете на напорното чистење

Никогаш повеќе нема да се мачите со изгорена храна или со храна залепена на садовите, бидејќи таа едноставно ќе се лизга од ростерот. Можете да готвите со само капка масло и совршената нелеплива облога ќе се погрижи за останатото. Следете ја вашата исхрана и уживајте во вкусни оброци без напорно чистење.

Технички карактеристики

 • Дебелина на ѕидовите 1 мм.
 • Висина на ѕидовите 6 см.
 • Капацитет 4 л.
Дополнителни информации

Технички карактеристики

 • Дебелина на ѕидовите 1 мм.
 • Висина на ѕидовите 6 см.
 • Капацитет 4 л.

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star