Нема производи во вашата кошничка.

Делимано готви лесно за вас!

Делимано готви лесно за вас! - Придружете им се на милионите задоволни корисници.

Придружете им се на милионите задоволни корисници.

до -50%
 
[banner_timer]
 

Stone Legend Сад за млеко 14 см.

Photo
Video

Stone Legend Лончето за млеко има долга и практична рачка и идеален за загревање на млеко, растопување путер, подготовка на пудинг или варење јајца. Изработен е од долготраен и отпорен енамел и челик со честички од вистински камен кои нудат одлична спроводливост на топлината. Може да се користи на сите шпорети: електрични, гас и индукција. Лесно се мие. Капацитет: 1,8л.

Бесплатна достава со секоја онлајн нарачка до 28.02.
Stone Legend Сад за млеко 14 см.
1.098,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-556
Stock: 2
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
Кратко инфо

Stone Legend Лончето за млеко има долга и практична рачка и идеален за загревање на млеко, растопување путер, подготовка на пудинг или варење јајца. Изработен е од долготраен и отпорен енамел и челик со честички од вистински камен кои нудат одлична спроводливост на топлината. Може да се користи на сите шпорети: електрични, гас и индукција. Лесно се мие. Капацитет: 1,8л.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Сад за млеко со идеални димензии

Delimano Stone Legend Садот за млеко има дијаметар од 14 см. и е одличен за подгревање на млеко.

Праќтичен и едноставен

Stone Legend Лончето за млеко има долга и практична рачка и идеален за загревање на млеко, растопување путер, подготовка на пудинг или варење јајца. Изработен е од долготраен и отпорен енамел и челик со честички од вистински камен кои нудат одлична спроводливост на топлината. Може да се користи на сите шпорети: електрични, гас и индукција. Лесно се мие. Капацитет: 1,8л.

Основата на садот за млеко е од емајл

Класика во ретро стил, овој сад за млеко е со традиционален изглед и изработен од 3 слоја јаглероден челик со емајл што значи дека брзо се загрева и готви рамномерно.

Емајлот со децении се користи во изработката на садови за готвење поради своите неверојатни карактеристики:

  • Цврст но мазен материјал чија површина не е порозна
  • Отпорен на хемикалии
  • Може целосно да се рециклира
  • Траен е и отпорен на гребење
  • Долготрајна боја
  • Лесно се чисти
  • Не загорува

100% нелеплива облога за безгрижно готвење

Quantanium облогата е неверојатно издржлива и го имитира готвењето на вистински камења, поради тоа што таа содржи честички од вистински камен. Тие ја зачувуваат топлината и постепено ја испраќаат до храната со цел природната сочност, витамини и вкусови да останат внатре во храната. Честичките од камен, на храната и даваат традиционален вкус, како сè што се готви на вистински камен.

Безбеден за околината, безбеден за вас

Основата на Quantanium облогата е вода, здрава и еколошка површина за готвење. Сите материјали се нетоксични и не содржат PFOA, што значи дека нема навлегување на штетни хемикалии во храната, а со тоа и во телото. Облогата е отпорна на гребење и не испушта хемикалии во храната.

100% нелеплива површина за лесно миење

Сигурно не сакате да потрошите часови за да ги измиете сите остатоци од храна. Со Quantanium облогата чистењето е неверојатно брзо. Можете да готвите со минимална количина на масло и нелепливата површина ќе ви овозможи храната никогаш да не се залепи. По готвењето, можете да ја ставите во машина за садови или да ја измиете со топла вода и сјај за садови

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star