Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Бесплатна достава на сите нарачки!

Бесплатна достава на сите нарачки! - Купувајте безбедно од дома.

Купувајте безбедно од дома.

 
 
[banner_timer]
 

Deluxe Сет Кујнски робот

Во моментот нема залиха
Photo
Video
-50%

Delimano Utile Deluxe Сет кујнски робот е дизајниран за лесна и ефикасна обработка на различни видови на состојки - почнувајќи од белки од јајца, па до најлепливото тесто. Моќниот мотор од 1000 W е идеален за секојдневна употреба и благодарение на него, со леснотија ќе го подготвите и најтврдото тесто за колачи. Во сетот има 18 различни додатоци.

Deluxe Сет Кујнски робот

Редовна цена: 27.940,00 ден.


Специјална цена: 13.970,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-556
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Дополнителни информации
Кратко инфо

Delimano Utile Deluxe Сет кујнски робот е дизајниран за лесна и ефикасна обработка на различни видови на состојки - почнувајќи од белки од јајца, па до најлепливото тесто. Моќниот мотор од 1000 W е идеален за секојдневна употреба и благодарение на него, со леснотија ќе го подготвите и најтврдото тесто за колачи. Во сетот има 18 различни додатоци.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Моќен мотор, 8 брзини за обработка на сите видови на тесто

Delimano Utile кујнскиот робот е дизајниран за лесна и ефикасна обработка на различни видови на состојки – почнувајќи од белки од јајца, па до најлепливото тесто. Моќниот мотор од 1000 W е идеален за секојдневна употреба и благодарение на него, со леснотија ќе го подготвите и најтврдото тесто за колачи. Одберете помеѓу 8 брзини + 1 опција за пулсирање.

Матење на состојките подеднакво низ целиот сад

Додека уникатната глава за матење кружи околу садот, маталката ротира во спротивен правец, обезбедувајќи оптимална ефикасност и обработка на состојките во секој дел од садот. Ова значи дека ќе добиете поконзистентно тесто за пократко време – и нема опотреба од гребење на состојките од ѕидот на садот за матење.

Едноставно додавајте состојки додека тестото се мати

Додавањето на состојките додека се подготвува смесата е многу едноставно – главата која брзо се ослободува се навалува и не ви пречи во пристапот кон садот. Или пак, можете едноставно да додавате состојки преку отворот.   

Дополнителни информации

Вклучува 3 основни додатоци

Delimano кујнскиот робот вклучува основни додатоци – маталка, кука за тесто и додаток за мешање. Тие се лесни за одржување и не се лепат.

Во сетот добивате и:

  • Сет додатоци за сечкање и рендање
  • Сет додатоци за правење тестенини
  • Сет додатоци за мелење месо и колбаси
  • Додаток за блендирање
  • Додаток за мелење

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star