Нема производи во вашата кошничка.

Делимано готви лесно за вас!

Делимано готви лесно за вас! - Придружете им се на милионите задоволни корисници.

Придружете им се на милионите задоволни корисници.

до -50%
 
[banner_timer]
 
Photo
Video
-20%

iMemory S Plus е високо – квалитетен, 3-зонски, хипоалерген душек со висина од 20 см., произведен со наградуваната Octaspring® технологија. Идеален е за сите, без оглед на формата на телото и положбата во која спиете. Навлаката се пере. Има тест период од 30 дена и 15 години гаранција.

Dormeo iMemory S Plus Душек

Редовна цена: Од 22.990,00 ден. До


Специјална цена: Од 18.392,00 ден. До

Цена на рати: 10 x 1839.2 ден
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-556
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

iMemory S Plus е високо – квалитетен, 3-зонски, хипоалерген душек со висина од 20 см., произведен со наградуваната Octaspring® технологија. Идеален е за сите, без оглед на формата на телото и положбата во која спиете. Навлаката се пере. Има тест период од 30 дена и 15 години гаранција.

Дознајте повеќе
Детали за производот
Дормео душеци со Best Buy награда

Дормео душеци со Best Buy награда

Купувачите го препознаваат квалитетот на Дормео производите, а тоа го потврдува и наградата што оваа година тие ја доделија на нашите душеци во истражувањето за наградата Best Buy. Дормео душеците се добитници на најновото истражување на Best Buy Award во категоријата „Душеци“ во нашата држава. Прочитајте повеќе тука.

 • 30 ДЕНА ТЕСТ ПЕРИОД

  Дормео го сака најдоброто за вас. Затоа само сега уживајте во вашиот нов Дормео душек со одлична можност да го тестирате и тоа 30 дена БЕСПЛАТНО во вашиот дом. И доколку не сте задоволни, во целост ќе ви ги вратиме парите што сте ги платиле.

 • 15 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА

  Душекот има 15 години гаранција. Тоа се 5470 утра во кои ќе се разбудите наспани и подготвени да го зграпчите денот.

 • САМО ЕДЕН КЛИК

  Купувајте онлајн за истите цени и понуди како и во нашите продавници. Нарачајте и нашите агенти ќе ве контактираат.

Персонализирани за вас, изработени по најнова технологија

Избор без ризик за сите оние кои не знаат кој душек е соодветен за вас, како и за парови кои не сакаат компромис кога станува збор за идеален сон.

 • Индивидуална цврстина и поддршка: можете да го одберете идеалното ниво на цврстина, удобност и поддршка.
 • Јадро со две страни: многу едноставно можете да одберете помеѓу поцврстата или помеката страна.
 • 4 нивоа на цврстина и 2 нивоа на поддршка: одберете ја цврстината и поддршката согласно вашите потреби.
 • Максимална циркулација на воздух: уникатен систем на вентилација кој ви обезбедува постојан проток на воздух.
 • 3 зони на удобност за оптимална поддршка на различни делови на телото.
 • Душек со антибактериска и антиалергиска заштита, соодветна за сите оние кои патат од алергии или од астма
 • Навлака која се вади и се пере збогатена со сребрени влакна за здрава и чиста средина без бактерии, прашински грини и непријатни мириси.
 • Изолација на движењето: идеален за парови затоа што не постои трансфер на движењето.
 • 30 дена тест период и 15 години гаранција.
 • Пакување: Вакумирано пакување во компактна кутија и достава на вашата врата.
 • Можност за плаќање на рати.

Дали знаевте?

Доказите покажуваат дека недостатокот на сон му штети на имунитетот: Истражувањата покажуваат 70% намалување на природните имунолошки клетки по само четири до пет часа. Како резултат на тоа, вие не сте во можност да се заштитите толку ефикасно од заразните вируси, како корона. За среќа, овој недостаток може да се надополни штом се наспиете (седум до девет часа).

Погледнете ја внатрешноста од душекот

 1.  
 2.  
 3.  
 4.  
 5.  
 6.  
 7.  

20см.

Зона 1

Зона 2

Зона 3

Поминете прекуTap on   сликата за деталите.

 1. 3 см. висок Octaspring® слој во “S форма”

  Обезбедува 3D адаптибилност, зголемена циркулација на воздух и можност за да одберете помеѓу 2 нивоа на поддршка.

 2. Мек Ecocell® слој

  Одберете ја цврстината согласно вашите лични потреби. Синото јадро е ТВРДО и портокаловото е МЕКО

 3. Навлака со CleanEffect® заштита

  Антибактериска заштита и заштита од прашински грини.

 4. 2 см. Мемори пена проткаена во навлаката

  Таа идеално се обликува на формата на вашето тело и се прилагодува на истото.

 5. Тврд Ecocell® слој

  Одберете ја цврстината согласно вашите лични потреби. Синото јадро е ТВРДО и портокаловото е МЕКО

 6. Climalite микро влакна

  Влакна кои ја регулираат температурата и влагата и имаат антибактериска заштита како и заштита од непријатни мириси.

 7. Навлака со патент

  Навлаката може да се вади и да се пере на 60ºC.

4 нивоа на цврстина и 2 нивоа на поддршка во 1 душек

Јадрото на iMemory S plus има поцврста и помека страна која може слободно да се врти, додека пак навлаката е збогатена со iMemory пена и, исто така, влијае на цврстината на душекот. Едноставно свртете ги јадрото и навлаката и добијте помека, тврда или многу тврда подлога. Во средишниот дел од душекот има слој од Octaspring® пружини во “S форма” кој ви овозможува да одберете помеѓу нивоата на поддршка.

Персонализиран душек

Со iMemory S PLUS душекот добивате персонализирана поддршка. Прилагодете го на вашето тело, на вашите потреби, на начинот на кој спиете – едноставно свртете го душекот на страна која вам ви одговара. Секогаш добивате душек 100% направен за вас.

Ревитализирачки третман

Посебен третман за ревитализација кој претставува процес е во кој ткаенината се третира со специјална течност, која содржи супстанции кои можат да генерираат електро-статичко полнење. Овој третман обезбедува душек со многу клучни придобивки:

 • го подобрува квалитетот на сонот
 • ја зголемува телесната енергија и помага во процесот на ревитализација
 • помага во релаксирање на целото тело

Спијте подобро заедно: Одличен душек за парови

Вие и вашиот партнер имате различни потреби кога станува збор за спиење. Imemory Silver plus душекот ја елиминира потребата од компромис – не само што добивате персонализиран душек, туку можете да ја персонализирате и секоја страна од душекот за да добиете соодветна полога за спиење за вас и за вашиот партнер. Вие можете индивидуално да го одберете вашето идеално ниво на цврстина, удобност и поддршка. Секогаш се прилагодува на секоја страна, па вие и двајцата можете да спиете удобно. Душеците со ширина од 160 см и повеќе имаат две одделни јадра. Сепак, душекот е еден ист кревет. Душекот е соодветен за лица со тежина над 140 кг.

Знаевте ли дека паровите кои спијат на еден дупли душек имаат подобра врска и емотивна поврзаност? Спијат подобро. Повеќе се гушкаат. Посреќни се и поздрави. Dormeo iMemory S PLUS е најдобриот душек БЕЗ ПРОЦЕП.

Местењето е брзо и едноставно

Душекот ќе го добиете вакумиран и заштитен со два слоја пластика.

 • 1

  Внимателно исечете го надворешниот слој од пакувањето со ножички. Не користете нож.

 • 2

  На креветот поставете го душекот. Внимателно исечете го внатрешниот пластичен слој по рабовите и извадете го.

 • 3

  Почекајте 6 часа за вашиот душек целосно да се оформи.

Технички карактеристики
Octaspring® Да
Јадро Ecocell®, Octaspring® пружини
Анти-бактериски третман Да
Висина 20 см
Гаранција 15 години
Двострано јадро Да
Двојно јадро Да
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Зони на јадро 3
Материјал Ecocell®, Octaspring пружини/Пружини од пена, Мемори пена
Мемори пена Да
Навлака која се пере Да
Цврстина Мек, Тврд

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star