Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Време за неа

Специјална понуда со производи кои им се најомилени на нашите купувачки.

-65%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Dormeo Silver Plus 3 Зони Над-душек

Photo
Video

Овој квалитетен душек ќе ја трансформира вашата неудобна софа или кауч на извлекување во таков што ќе ви овозможи долг и релаксирачки сон. Изработен од 4 см Ecocell® пена со што ја намалува тежината врз вашите зглобови и точките на притисок. Обезбедува удобност и прилагодливост.

Dormeo Silver Plus 3 Зони Над-душек
Од 5.980,00 ден. До
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-556
За да го дознате времено на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Овој квалитетен душек ќе ја трансформира вашата неудобна софа или кауч на извлекување во таков што ќе ви овозможи долг и релаксирачки сон. Изработен од 4 см Ecocell® пена со што ја намалува тежината врз вашите зглобови и точките на притисок. Обезбедува удобност и прилагодливост.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Silver Plus наддушекот со три зони ќе ви помогне да спиете убаво

Овој квалитетен душек ќе ја трансформира вашата неудобна софа или кауч на извлекување во таков што ќе ви овозможи долг и релаксирачки сон.

 • Овозможува удобност и ефект на ослободување од притисокот поради високиот квалитет на новата генерација на Ecocell® пена
 • Поцврста површина за спиење и одлична поддршка за ‘рбетот
 • 3 зони на удобност за поддршка на различни делови од телото (глава&врат, колк и стапало)
 • Хигиенска површина за спиење - поради антибактерискиот третман и третманот против грини на површината
 • Можете да го користите било каде: дома (на кауч, софа, кревет, јапонски душек, на под...) во викендици, во студентски домови или за гости.
 • Гуми кои спречуваат лизгање со цел да обезбеди душекот секогаш да биде на свое место.
 • Навлака која може да се извади и да се мие.
 • Пакување: Спакувано и заштитено во вакумирана торба.
 • Можност за плаќање на рати.

Три зони за екстра поддршка

Зоните на удобност ви даваат многу прецизна поддршка и го намалуваат притисокот врз вашите рамена и колкови.

 • Зоната кај главата и вратот со својот облик на јајце нежно ќе ги масира вашата глава и врат.
 • Зоната на колковите нуди нежен комфор таму каде најмногу ви е потребен.
 • Зоната на стапалата е дизајниран да нуди постојана удобност и зголемен проток на воздух преку каналите за воздух.

Погледнете во внатрешноста на над-душекот

височина
4 см.

Зона 1

Зона

Зона 2

Зона

Зона 3

Зона

Dormeo Silver Plus 3 Zones Topper
 1. ecocell_foam

  4 см Ecocell® пена

  Ја намалува тежината врз вашите зглобови и точките на притисок. Обезбедува удобност, прилагодливост и дише.

 2. washable_removable_cover

  Навлака која може да се извади и испере

  Таа е лесна за одржување бидејќи можете да ја извадите и да ја исперете. Патентот е ставен од долната страна.

 3. antibacterial

  Silver Plus третман

  Обезбедува антибактериски ефект, спречува лоши мириси и спречува собирање прашина

 4. anti-slip

  Нелизгачка подлога

  Обезбедува вашиот наддушек да остане фиксиран каде и да го користите.

 5. 3D_airmash

  AirX System материјал

  Осигурува постојан проток на воздух кај наддушекот и обезбедува свежо и суво опкружување за спиење.

Поминете преку сликатаTap on   За детали.

Silver PLUS третман

Со цел да се обезбеди поголема хигиена, додатна зашттиа и свежина на наддушекот ние го додадовме Silver PLUS третманот кој нуди:

 • Антибактериски / антимикробен ефект – помош за справување со голем број бактерии вклучувајќи ја и МРСА како и микро габички.
 • Спречува лоши мириси – ефективно го намалува создавањето на бактерии што испуштаат лоши мириси
 • Спречува појава на грини – третман кој го спречува синџирот на исхрана кај грините и со тоа го ослободува наддушекот од нивна појава

Практичен и корисен за употреба било каде

За само една секунда можете да го подобрите своето опкружување за спиење. Поради тоа наддушекот е соодветен за:

 • Луѓе кои спијат на каучи, двоседи и на други неудобни површини за спиење
 • Луѓе кои живеат во мали станови и тие на кои им е потребно решение за гости кои преспиваат.
 • Луѓе кои бараат едноставно решение кога патуваат (во приколка, кога посетуваат пријатели, кога одат во куќа на село...)
 • Студенти во студентстки домови – тие немаат секогаш пари или простор за нов душек, но сакаат удобно решение за спиење.
 • Луѓе кои вежбаат дома

Поставувањето е брзо и едноставно

Вашиот нов наддушек ќе пристигне во вашиот дом како вакумски запечатена ролна. Сите наши наддушеци се вакумски запечатени благодарение на нашиот еколошки процес на испраќање пратки и заштита за време на транспортот.

 • Dormeo Silver Plus 3 Zones Topper

  Внимателно да се исече надворешната торба со ножици притоа да се внимава да не се исече пластичната торба која е внатре во душекот. Да не се користи сила.

 • Dormeo Silver Plus 3 Zones Topper

  Одмотајте го вакумски- запечатениот наддушек врз каучот. Внимателно да се отсече пластичната торба покрај рабовите и да се отстрани.

 • Dormeo Silver Plus 3 Zones Topper

  Оставете да поминат 6 часа за вашиот нов наддушек да може да ја добие својата форма.

Технички карактеристики
Јадро полиуретанска пена (Ecocell®); Внатрешно: 100% полиестер
Анти-бактериски третман Да
Висина 4 см
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Зони на јадро 3
Материјал Ecocell®
Навлака Горна страна: 100% полиестер; Странично: 100% полиестер (AirX System); Долна страна:100% полиестер со нелизгачки точки
Навлака која се пере Да

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star