Нема производи во вашата кошничка.

Делимано готви лесно за вас!

Делимано готви лесно за вас! - Придружете им се на милионите задоволни корисници.

Придружете им се на милионите задоволни корисници.

до -50%
 
[banner_timer]
 

Ново Yellow Friday изненадување

Ново Yellow Friday изненадување - Само до недела! 10% дополнителен ПОПУСТ и БЕСПЛАТНА ДОСТАВА!

Само до недела! 10% дополнителен ПОПУСТ и БЕСПЛАТНА ДОСТАВА!

 
[banner_timer]
 
Photo
Video

Освежете го вашиот кревет со нов јорган со класичен дизајн и најмодерните технологии за спиење. Јорганот е полнет со лесни, топли Wellsleep® влакна кои дишат, со специјален дизајн на шиење, со цел да обезбедиме рамномерно распределување на полнењето. Навлаката е изработена од густ памук, зајакнат со класичен раб. Достапен во две димензии и бои, се пере на 40°C.

Dormeo Whipstitch Јорган
Од 3.780,00 ден. До
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-556
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Освежете го вашиот кревет со нов јорган со класичен дизајн и најмодерните технологии за спиење. Јорганот е полнет со лесни, топли Wellsleep® влакна кои дишат, со специјален дизајн на шиење, со цел да обезбедиме рамномерно распределување на полнењето. Навлаката е изработена од густ памук, зајакнат со класичен раб. Достапен во две димензии и бои, се пере на 40°C.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Совршеното решение за свеж изглед во спалната соба

Како и секоја постелнина, јорганите треба да се перат редовно и да се заменуваат на секои неколку години, со цел да одржите здрава средина на спиење.

Dormeo whipstitch јорганот е совршеното решение за освежување на вашата спална соба, носејќи ви класичен дизајн комбиниран со најновите технологии за спиење.

Јорганот е полнет со Wellsleep® напредни микровлакна, додека навлаката е од мазен, густ материјал изработен од 100% претходно перен памук кој ќе го направи спиењето со овој јорган, вистинско задоволство.

Dormeo Whipstitch Duvet

Јадрото е полнето со Wellsleep® микровлакна за луксузна мекост налик на полнење од пердуви

 • Навлаката е изработена од 100% претходно перен памук, што ја прави пријатна на допир
 • Јадрото е полнето со Wellsleep® микровлакна, за луксузно чувство налик полнење од пердуви
 • Одлични термални карактеристики, одличен проток на воздух, отпорност на дамки и мувла, го прават овој материјал идеален за употреба во изработка на постелнина
Dormeo Whipstitch Duvet

Достапен во 2 елегантни комбинации на бои и 2 димензии

Јорганот е достапен во две бои:

 • свежа зелена
 • романтична виолетова

и има двостран дизајн, со две нијанси на овие бои. Класичниот раб го комплетира изгледот, со стил кој ќе ја разубави секоја спална соба.

Достапен во две димензии, 140x200см и 200x200см

Dormeo Whipstitch Duvet

Квалитетен дизајн и безвременски стил

 • Dormeo Whipstitch Duvet

  Различни бои на секоја страна

 • Dormeo Whipstitch Duvet

  Класичен надворешен раб во контрастна боја

Едноствна и безвременска Whipstitch линија

Искусете ја удобноста со новата Dormeo Whipstitch линија, која вклучува:

 • ќебе
 • јорган
 • перница
 • декоративна перница
 • пешкир
Dormeo Whipstitch Duvet
Технички карактеристики
Димензија 140x200 cm; 200x200 cm
Дормео програма дневна соба
Навлака 100% prewashed cotton
Полнење 100% polyester (Wellsleep® advanced microfibers)
Се пере во машина 40°C

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.