Нема производи во вашата кошничка.

Делимано готви лесно за вас!

Делимано готви лесно за вас! - Придружете им се на милионите задоволни корисници.

Придружете им се на милионите задоволни корисници.

до -50%
 
[banner_timer]
 

BLACK FRIDAY ФИНАЛЕ!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

 
[banner_timer]
 

Top Shop Градинарско столче

Photo
Video

Ако посветувате многу време на градинарството, сигурно веќе имате искуство со болки во грбот или зглобовите. Сега, можете да продолжите со уживањето во вашето омилено хоби и да произведувате здрава храна со помош на 2во1 Градинарското столче. Без разлика во каква активност ќе се впуштите, неговата трајна и цврста конструкција ќе остане стабилна.

Top Shop Градинарско столче
1.790,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-556
Stock: 1
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
Кратко инфо

Ако посветувате многу време на градинарството, сигурно веќе имате искуство со болки во грбот или зглобовите. Сега, можете да продолжите со уживањето во вашето омилено хоби и да произведувате здрава храна со помош на 2во1 Градинарското столче. Без разлика во каква активност ќе се впуштите, неговата трајна и цврста конструкција ќе остане стабилна.

Дознајте повеќе
Детали за производот

За сите љубители на природата и градинарството, ова е за вас

Што може да биде поубаво од тоа да јадеш храна која самите сте ја одгледале? Без разлика колку уживате во градинарството, работата во градината не е лесна работа. Болката која следи потоа, може да биде навистина непријатна.

Градинарското столче ќе ви помогне да се грижите за вашите растенија и да продолжите со извршување на сите градинарски задачи, колку што е можно поудобно. Поради COVID ситуацијата, поминуваме голем дел од времето дома и време е да се посветиме на корисно хоби - градинарство.

Зошто се препорачува градинарството?

Градинарството не е само хоби. Многу истражувања покажуваат дека времето поминато во градината има позитивен ефект на нашето здравје. Обезбедување здрава и органска храна за семејството, која сами сте ја огледале е непроценливо.

Delimano препорачува здрава исхрана и градинарството е вистинскиот начин за тоа. Градинарството е инвестиција во нашето здравје, но и во околината и природата.

Gardening Chair

Нема повеќе трошење пари и купување зеленчук од продавница

Наберете го овошјето и зеленчукот од градина, толку колку што ви е потребно. Зошто да трошите пари во продавница или на пазар, кога храната одгледана од вашите раце не може да се спореди на вкус со зеленчукот купен во продавница.

Понекогаш, градинарството бара многу труди, па поради тоа, и поради наведнувањето и држењето на телото во погрешна положба, се појавува болка во грбот и колената.

Поради тоа, Delimano го препорачува градинарското столчеко кое ќе ја олесни работата во градината и ќе ја направи многу поудобна.

Gardening Chair

Зошто ова столче му е потребно на секој кој се занимава со градинарство

Сите сакаме салати со домати и други зеленчуци, особено, ако се набрани од нашата градина. Но, копањето не е толку лесно. Сега, благодарение на градинарското столче, вашите колена нема да ве болат, поради тоа што можете да го користите како практична клупа, која ќе го намали притисокот на колената..

Погледнете ги некои од неговите карактерстики:

 • Gardening Chair

  Спречува болки во грбот, вратот и зглобовите

 • Gardening Chair

  Лесен е и се склопува, па можете да го носите насекаде

 • Gardening Chair

  Практични рачки кои ќе ви помогнат лесно да станете

 • Gardening Chair

  2-во-1 дизајн: свртете го за да го претворите во удобна клупа

Заштитете го грбот и колената од болки и истегнување

 Благодарение на удобното поставено и трајно седиште на Градинарското столче, вашите колена нема да ја допираат земјата додека работите во градината. Совршен е за секоја работа во градина, вклучувајќи и одморање. Кога ќе завршите со работата, фатете се за страничните рачки и станете со леснотија. Претворете го вашето Градинарско столче во удобна мала клупа со едноставно вртење.

Gardening Chair Gardening Chair Gardening Chair Gardening Chair Gardening Chair Gardening Chair

Грижете се за вашето здравје

Градинарското столче ви помага да се грижите за вашето здравје, додека вие се грижите за вашата градина и растенија. Дури и постарите и децата можат да уживаат во активностите во градината, благодарение на иновативниот дизајн кој спречува сериозни болки во колената. Со димензии 42 x 54 x 27 см и максимална тежина од 110 кг. Градинарското столче е напрацено да издржи долготрајна употреба и временски неприлики. Време е да се посветите на градината!

Рецензии од купувачи 1 рецензии

5

1 рецензии

1 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Радмила

www.delimano.com.mk

Фала Делимано, сте ме спасиле :)
Со сопругот се одлучивме лани(за време на карантините) да ја рестартираме старата бавча што ја имавме во дворот на векендичката. И двајцата работиме од дома па си рековме зошто да не, малце живот на село добро ќе ни дојде :) Откако видов дека Делимано извадија производи за градина бев пресреќна. Земав дел од нив, а планот ми е да си ги комплетирам сите, само здравје :) Инаку столчето мислев дека нема многу да го користам, меѓутоа го користам секојдневно, ептен ми е олеснување за работа. Препорачувам на сите.

1 производ(и)