Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Време за неа

Специјална понуда со производи кои им се најомилени на нашите купувачки.

-65%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Instant Water Heating Faucet - Проточен бојлер

Photo
Video

Топла вода во секое време. Делимано Инстант проточниот бојлер за миг ви загрева топла вода - заштедувате време, енергија и вода. Идеално решение за викендички, летни кујни итн.

Instant Water Heating Faucet - Проточен бојлер
2.990,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-556
Достапно на залиха. Време на испорака: 3 до 5 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Топла вода во секое време. Делимано Инстант проточниот бојлер за миг ви загрева топла вода - заштедувате време, енергија и вода. Идеално решение за викендички, летни кујни итн.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Топла вода во секое време

Дали вашиот бојлер не функционира, или пак имате некаков проблем со водата? Ви треба топла вода во викендичката, помошниот тоалет, работилницата, или пак во летната кујна но не можете никако тоа да го направите? Делимано Инстант проточниот бојлер за многу кратко време ви обезбедува неограничено количество на топла вода.

Само наместете го на мијалникот, вклучете го во струја и топлата вода ќе почне да тече!

Топла вода во секое време

Делимано Инстант проточниот бојлер се загрева за само неколку секунди. Потоа веќе имате топла вода која можете да ја користите без прекини.

Едноставно и паметно решение за сите оние места во кои нема системи за загревање на водата!

Неограничено количество на топла вода со температура до 60 степени

Делимано проточниот бојлер ја загрева водата и до 60 степени едноставно со притискање на рачката. Црвената сијаличка е знак дека можете да почнете да ја користите топлата вода.

Ако ви треба ладна вода, едноставно свртете ја рачката наназад и ладната вода ќе почне да тече.

Едноставен и практичен за употреба.

Кога ја загревате водата во бојлери, таа останува таму подолг временски период. Со овој инстант проточен бојлер, водата е свежа во секое време. Тоа е бојлер и чешма во еден апарат.

За крај - овој бојлер го разубавува изгледот на вашата кујна

Благодарение на неговиот модерен и елегантен дизајн, Делимано Инстант проточниот бојлер се вклопува во секоја кујна и ја прави уникатно елегантна.

Се препорачува за:

 • оние кои живеат во станови без систем за загревање на водата
 • викендици, кампови, помошни тоалети, работилници
 • оние кои готват надвор.

Инстант топла вода

Со инстант топлата вода од чешма, заштедувате време, вода и енергија.

Автоматска контрола на загревањето

Овој бојлер има автоматска контрола на загревањето на водата, стандарден спроводник и е едноставен за местење.

Паметно и практично решение за заштеда на време, енергија и вода

 • Заштедете вода

  Стандардните бојлери трошат многу вода низ долгите цевки, додека пак Делимано Инстант проточниот бојлер ја загрева водата директно додека тече без да се губи низ цевките.

 • Заштедете енергија

  Делимано инстант проточниот бојлер не ја загрева водата претходно и нема губење на топлината низ цевките.

 • Заштедува време

  Водата се загрева за само 5 секунди, што ви заштедува многу време.

Користете го во кујна, купатило, гаража, летна кујна...

Со овој проточен бојлер ќе добиете топла вода за само 5 секунди.

 • Наместете го во кујната и ќе имате инстант топла вода за супи, чај, кафе.
 • Во подрумот или во работилницата ќе можете да ги измиете нечистите раце со топла вода.
 • Доколку го наместите во летната кујна, ќе можете без проблем да ги подготвувате тука оброците.

Со Делимано Инстант проточниот бојлер штедите време, енергија и вода.

Технички карактеристики

 • Материјал: пластика, метал
 • Волтажа: 220-240V/50Hz
 • Моќност: 3KW
 • Притисок: 0.04-0.6MPa
 • Димензии: 125 x 70мм
 • Тежина: 772 гр
 • Кабел: 1 м
 • Со автоматски прекинувач, па вие не мора постојано да го вклучувате и исклучувате од струја.
Технички карактеристики
Материјал PP, АБС, друго, не‘рѓосувачки челик
Моќност 3kW
Тежина 1 кг

Рецензии од купувачи 10 рецензии

4,7

10 рецензии

10 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Катерина

www.delimano.com.mk

20.6.2019

Спасоносно решение
Ова е навистина одлично решение за позиции во кујната или купатилото каде што немате можност за поставување на бојлер или едноставно сакате топла вода постојано.
Ја имам дома и во викендичка. Вистински спас!

Vesna

www.delimano.com.mk

17.11.2018

vesnakara@yahoo.co.uk
Slobodno mozam da recam deka se prerodivme doma...Sovrseno resenija za sekoja kujna..

jeri

www.topshop.com.mk

07.10.2016

bravo delimano
vistinsko iznenaduvanje bravo

atmir

www.topshop.com.mk

07.10.2016

zdravo
me interesira dali ovoj proizvod moze da se koristi vo kujna i kolku ima garancija proizvodov vi blagodaram

Rozz

www.topshop.com.mk

07.10.2016

Ај ви се молам испратетеми еден од овие бојлери во австралија се што кошта ке платам

BOKI

www.topshop.com.mk

07.10.2016

KUPENA PROBANA ODLICNA

makedonka

www.topshop.com.mk

07.10.2016

odlicen se spasiv od uklucuvawe na bojlerot

proizvodi

www.topshop.com.mk

07.10.2016

proizvodot e super no bi sakala da znam kako bi se montiral, sakam da go stavam na umivalnikot, kako bi go stavila dali e so princip na lepewe ili mora da se izbusi umivalnikot

Beti

www.topshop.com.mk

07.10.2016

Me interesira dali ima nekoj del sto treba da se menuva vo bojlerot i dali ima garancija, vo slucaj nesto da se rasipe.
Blagodaram

Steffan

www.topshop.com.mk

07.10.2016

NESHTO NAJDOBRO DO SEGA,ODLICHNA SPRAVA,SMETKATA ZA STRUJA E ZA 500 DEN POMALA

10 производ(и)