Нема производи во вашата кошничка.

Делимано готви лесно за вас!

Делимано готви лесно за вас! - Придружете им се на милионите задоволни корисници.

Придружете им се на милионите задоволни корисници.

до -50%
 
[banner_timer]
 

BLACK FRIDAY ФИНАЛЕ!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

 
[banner_timer]
 

Mini Tornadica Рачен култиватор

Photo
Video

Отстранете ја тревата од тешко достапните места со Mini Tornadica, препорачано од Delimano, вертикален рачен култиватор за работа во градината без болки. Нејзините спирални шепи ја копаат почвата, ја отстрануваат тревата и ја подготвуваат за садење.

Mini Tornadica Рачен култиватор
1.490,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-556
Stock: 2
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Отстранете ја тревата од тешко достапните места со Mini Tornadica, препорачано од Delimano, вертикален рачен култиватор за работа во градината без болки. Нејзините спирални шепи ја копаат почвата, ја отстрануваат тревата и ја подготвуваат за садење.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Обработете ја вашата градина со оваа алатка која штеди време

Одгледувајте зеленчуци во вашата градина, за вас и вашето семејство со Mini Tornadica – вертикален рачен култиватор кој ќе ви помогне во напорната работа во градината!

Mini Tornadica

Уживајте во храната која ја одгледувате

Подготовката на здрав и вкусен оброк за целото семејство може да биде стресно и скапо кога треба да се купат сите состојки од продавница. Но, поскапото не значи поздраво!

Уживајте додека опуштено работите во градината со овој иновативен  повеќенаменски култиватор Mini Tornadica, препорачано од Delimano Grow!

Delimano ја препорачува Mini Tornadica, иновативен рачен култиватор, со кој можете да орате, копате или да ја чистите тревата од градината додека стоите.

Mini Tornadica

Дизајниран да ги разгали вашите зеленчуци и да ја уништи тревата

Tornadica е препорачана од Delimano Grow и е дизајнирана да ја олесни работата во градината и да ги намали болките во грбот и зглобовите.

Паметно дизајнираните спирални шепи имаат заоблени врвови со цел лесно да продрат во горниот слој на земјата.

Шепите се 11см долги и се рачно изработени од кален челик. Нивниот специјален облик нема да го униште зеленчукот, туку ефикасно ќе ја отстрани тревата околу нив.

Mini Tornadica

СоWith Mini Tornadica препорачано од Delimano Grow, ќе можете:

 • Mini Tornadica

  Лесно и брзо да ја отстраните тревата околу растенијата

 • Mini Tornadica

  Безбедно да ги извадите продуктите без наведнување и оштетување

 • Mini Tornadica

  Да ја истресете земјата без да ги оштетите садниците

 • Mini Tornadica

  Да направите дупки за садење

Која е разликата помеѓу Mini Tornadica и Tornadica?

 • Mini Tornadica

  Mini Tornadica препорачано од Delimano Grow

  Е најмалата и најпрактичната алатка за чистење на тревата во сезоната за садење. Поради својата големина, можете да ја користите на тераса каде што просторот за садење е мал.

 • Mini Tornadica

  Tornadica препорачано од Delimano Grow

  Е поголема посоодветна за копање на земјата при почеток или крај на сезонот, но и за време на сезоната на садење.

  Кликнете тука за Tornadica
Дополнителни информации

8 чекори за да ја започнете вашата градина

Mini Tornadica
 1. Изберете правилна локација
  Каде што ќе има доволно сонце, простор и близу до извор на вода.
 2. Одлучете што ќе посадите
  Според просторот и големината. Ако имате урбана тераса можеби нема да сакате да одгледуваш моркови, краставици, пиперки или грав.
 3. Подгответе ја почвата
  Измешајте ја почвата со природно ѓубриво. За поголемите градини можете да набавите на големо.
 4. Проверете го периодот за садењеs
  Секој зеленчук има различни услови за садење и циклус на зреење, затоа, проверете ги датите пред да посадите и направете го тоа според соодветната сезона.
 5. Посадете семе
  Посадете го семето според насоките за длабочина и растојание помеѓу нив, кое може да се најде на пакувањето.
 6. Ставете вода
  По садењето, внимателно полејте ги со вода за почвата да биде влажна.
 7. Чистете ја тревата
  Постојаното наводнување со вода може да активира растење на други треви кои можат да му наштетат на зеленчукот.
 8. Наберете го тоа што сте го посадиле
  Продуктите се подготвени за берба кога ќе бидат меки. Наберете ги само ако ги користите веднаш. Уживајте во оброкот со природни и вкусни зеленчуци одгледани од вас!

Градинарство на тераса

Tornadica

Прашањето ко нѐ мачи сите е колку е корисно да го потрошиме сето слободно време, кои според околностите го имаме во изобилие. Луѓето кои живеат во куќи поминуваат многу време во средување на дворовите и градините, што е многу корисно.

Концептот на градина на тераса, на големо се проширува во урбаните средини. Само замислете си како пиете кафе на терасата, опкружени со цвеќиња, босилек, оригано, рукола, чери домати. Најголемате предност на одгледувањето зеленчук на тераса, е што градината ви е на дофат и лесно е да одвоите половина час секој ден за вашите растенија.

Покрај тоа што многу ќе се забавувате, важно е да знаете дека користењето на органско семе и почва директно влијае на квалитетот на вашата исхрана и вкусот на храната одгледана од ваши раце не може да се спореди со вкусот на зеленчукот купен во супермаркет.

Токму поради тоа, Delimano препорачува да искористите дел од вашето слободно време за градинарство, и препорачува Градинарско столче кое ќе ви овозможи да ја завршите работата без болки во колената и грбот.

Ергономски дизајн

Tornadica препорачана од Delimano е дизајнирана за да ја направи работата во градината безболна

Користете остатоци од храна од кујната:

 • Остатоци од овошје и зеленчук
 • Лисја
 • Лушпи од јајца
 • Кочан од мченка
 • Ѓубриво од пилиња
 • Остатоци од зрна кафе

Никогаш не користете како ѓубриво:

 • Месо
 • Коски
 • Остатоци од риба
 • Исушени растенија
 • Лушпи од овошје
Mini Tornadica
Технички карактеристики
Тежина 0,70 kg

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star