Нема производи во вашата кошничка.

Делимано готви лесно за вас!

Делимано готви лесно за вас! - Придружете им се на милионите задоволни корисници.

Придружете им се на милионите задоволни корисници.

до -50%
 
[banner_timer]
 
Photo
Video

Изработен од 100% рециклиран алуминиум, овој сад за сос ќе биде вашиот омилен сад во кујната. Рамномерно распределување на топлината го прави совршен за подготовка на сосови или пудинзи, дури е практичен и за подготовка на бебешка храна или варени јајца. Нелепливата облога од Quantanium, спречува лепење на храната и лесно миење. Димензија: 16см.

Mondo Сад за сос
1.090,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-556
Достапно на залиха. Време на испорака: 12 до 18 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Изработен од 100% рециклиран алуминиум, овој сад за сос ќе биде вашиот омилен сад во кујната. Рамномерно распределување на топлината го прави совршен за подготовка на сосови или пудинзи, дури е практичен и за подготовка на бебешка храна или варени јајца. Нелепливата облога од Quantanium, спречува лепење на храната и лесно миење. Димензија: 16см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Создадете вкусни оброци со еколошкиот сад за сос

Совршено изработена за подготовка на различни вкусни оброци, од домашна супа, до сосови и пудинзи. Изработена од 100% алуминиум, Delimano Mondo Садот за сос е дефинитивно практичен сад за секојдневна употреба. Сѐ од варење на јајца, подготовка на пудинг, бебешка храна, сосови или тестенини, со неа можете сѐ. с

Привлечна темно сива боја која одично ќе изгледа на вашиот шпорет, додека подлогата од алуминиум овозможува таа да понуди одлични перформанси. Пристапна цена со рачка од бакелит и цврста Quantanium облога која никогаш нема да ве изневери.

Mondo линија

Направете ја кујната еколошка, користете Delimano Mondo садови за готвење, изработени од 100% рециклиран алуминиум. Секое парче е изработено од рециклирани конзерви, па така ги острануваме несаканите лименки од природата и добиваме неверојатни садови за готвење. Покрај тоа, со користење на овој материјал, користиме само 5% од енергијата која обично се користи за производство на материјали.

Mondo линијата може да се користи на сите шпорети, благодарение на плочата од нерѓосувачки челик, вклучувајќи и индукција.

Алумниум, еден од најдобрите материјали за садови за готвење

Постојат многу добри причини за користење на рециклиран алуминиум:

 • Алуминиумот одлично ја задржува топлината (225 W/M°K) и е одличен спроводник на истата овозможувајќи садот рамномерно да се загрее.
 • Лесен е (2,7г/см3) што го прави работењето во кујната едноставно, особено ако сакате да ги вклучите и најмалите
 • не рѓосува
 • издржлив е и долготраен
 • штеди енергија
 • хигиенски е, безбеден и ги следи стандардите за садови кои доаѓаат во контакт со храна

Облога на која можете да се потпрете

Mondo садовите за готвење се обложени со QuanTanium нелеплива облога, зајакната со честички од титаниум и вистински камен, што ја прават речиси неуништлива. Quantanium облогата ќе обезбеди одлични карактеристики на нелепливост и е отпорна на трошење и гребење, што значи ќе ви служи долги години. Дополнителниот слој со микрокристали ќе ви обезбеди дополнителна трајност.

Состав на Delimano Mondo линијата

 1. ТЕЛО: 100% рециклиран безбеден алуминиум од конзерви
 2. ОСНОВА ЗА ГОТЦЕЊЕ: магнетна челична мрежа целосно плетена од алуминиум, совршена конкавност, отпорна, индукциско дно, компатибилна со сите рингли за готвење
 3. РАЧКА: ергономска рачка од бакелит + сатенски финиш и нерѓосувачки челик за компатибилност со рерната
 4. ВНАТРЕШНА ПОВРШИНА: Quantanium® е повеќеслојна нелеплива облога зајакната со уникатен спој на честички од титаниум.
 5. НАДВОРЕШНА ПОВРШИНА: слој отпорен на високи температури, гребење и оксидација
Технички карактеристики
Димензија 16 cm

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star