Нема производи во вашата кошничка.

Луди зимски попусти

Луди зимски попусти - Кога ако не сега? Не ги пропуштајте попустите до дури 60%!

Кога ако не сега? Не ги пропуштајте попустите до дури 60%!

 
[banner_timer]
 

Nutribullet 3-делен сет со црна боја

Во моментот нема залиха
Photo
Video

Без разлика дали ќе подготвувате вкусни сосови или шејкови богати со витамини Nutribullet е неопходен дел од модерната кујна. Овој апарат има моќност од 600 W со 20.000 вртежи во минута и циклонска акција која ги претвора овошјето и зеленчукот, јатките и мразот во вкусни пијалоци. Отклучете го целосниот потенцијал на храната со вашиот Nutribullet во црна боја!

Nutribullet 3-делен сет со црна боја
4.990,00 ден.
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Без разлика дали ќе подготвувате вкусни сосови или шејкови богати со витамини Nutribullet е неопходен дел од модерната кујна. Овој апарат има моќност од 600 W со 20.000 вртежи во минута и циклонска акција која ги претвора овошјето и зеленчукот, јатките и мразот во вкусни пијалоци. Отклучете го целосниот потенцијал на храната со вашиот Nutribullet во црна боја!

Дознајте повеќе
Детали за производот

Карактеристики

Откријте ги 5-те најважни карактеристики на Nutribullet:

 • Nutribullet 600 5pcs Black

  Сечилата на Nutribullet се дизајнирани за екстракција на хранливи состојки, што ја претвора обичната храна во супер храна. Ова значи дека ги добивате сите хранливи материи од секоја состојка.

 • Nutribullet 600 5pcs Black

  Едноставно одвртете го сечилото, измијте со детергент за садови и вода и ставете ги чашите на горниот дел на машината за садови. Тоа е здравје без мака.

 • Nutribullet 600 5pcs Black

  Дали знаевте дека повеќето шејкови можат да се направат за помалку од 60 секунди. Сега, можете да ја вметнете здравата исхрана во вашиот исполнет ден!

 • Nutribullet 600 5pcs Black

  Едноставен дизајн кој ќе направи овој апарат да го користите секој ден. Само притиснете, свртете и блендирајте. Да, толку е лесно.

 • Nutribullet 600 5pcs Black

  600 вати моќност на оригиналниот NutriBullet екстрактор претвора сè од јагоди до спанаќ во вкусен напиток.

Подгответе го вашиот омилен шејк и добијте пијалок полн со витамини

Добијте ја дневната доза на витамини, минерали, хранливи влакна и други хранливи материи со Nutribullet, единствениот кујнски апарат со неверојатна моќ на блендирање. Неверојатно острите сечила на Nutribullet го прават комбинирањето на овошје, зеленчук и мраз во вкусни шејкови и сокови. Благодарение на моќниот мотор, циклонската акција и сечилото од нерѓосувачки челик ќе можете да измелите јатки, семки, дебели дршки и лушпи.

Nutribullet 600 5pcs Black

Моќна основа од 600w со сечило за екстракција изработен со најмодерните технологии

Nutribullet не е како секој друг блендер. Уникатната комбинација на 600-ватен мотор, целосно новото сечило за екстракција и патентираната циклонска акција ги отклучуваат хранливите материи кои ги содржи храната.

Уникатниот дизајн на сечилото за екстракција во комбинација со циклонската акција, генерира моќност која ќе продре низ семките, дебелите дршки или лушпи за да стигне до скриените хранливи материи внатре. Сечилото е изработено од нерѓосувачки челик и не му е потребно острење.

Nutribullet 600 5pcs Black

Висока чаша полна со вкусно здравје

Nutribullet 600 3-делниот сет со црна боја вклучува висока чаша (0,7л), кој се користи за создавање на здрави и хранливи шејкови кои ќе додадат години на вашиот живот. Со Nutribullet ќе откриете нов вкусен начин да јадете здраво – што и да сакате, само додадете го во чашата, притиснете и ќе уживате во најкремастиот шејк за многу кратко време.

Nutribullet 600 5pcs Black

Со книга полна со вкусни рецепти

Покрај Nutribullet ќе добиете и книга со рецепти, полна со вкусни рецепти кои ќе го подмладат телото и ќе направат да се чувствувате подобро.

 • Nutribullet 600 5pcs Black

  Идеи за појадок

 • Nutribullet 600 5pcs Black

  Вкусни десерти

 • Nutribullet 600 5pcs Black

  Шејкови полни со витамини

 • Nutribullet 600 5pcs Black

  Здрава бебешка храна

Како се чисти Nutribullet?

Лесен и ефикасен начин како да ги исчистите останатите состојки во чашата е да ја наполните со топла вода и малку детергент за садови, да го ставите сечилото и да го вклучите вашиот NutriBullet да работи 20-30 секунди.

Ова ќе ги ослободи залепените состојки и со лесно плакнење ќе го завршите чистењето на чашата и сечилото.

Чашите на Nutribullet може да се мијат на горниот дел во машината за садови на нормален циклус.

 • Nutribullet 600 5pcs Black

  Наполнете со млака вода и вклучете 20-30 секунди

 • Nutribullet 600 5pcs Black

  Безбедни за миење на горниот дел од машината за садови (нормален циклус)

Технички карактеристики
Димензија 29,2x20x25 cm
Дополнителни информации Моќност: 600W
Број на вртежи во мин: 20.000
Голема чаша 0,7л
Вкрстено сечило
Тежина 3,04 kg

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.