Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Време за неа

Специјална понуда со производи кои им се најомилени на нашите купувачки.

-65%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Nutribullet Екстрактор на хранливи состојки

Photo
Video
-26%

Добијте ги сите хранливи состојки од вашата храна и ефективно нахранете го вашето тело со  хранливи состојки!

NutriBullet има моќ да ги отклучи скриените хранливи состојки во храната која ја јадеме:

 • циклонска моќ и патентирани сечила за екстракција,
 • пластика која не содржи BPA,
 • едноставен за одржување,
 • компактен- го собира во секоја кујна,
 • совршен за секого,
 • помага при намалување на некои акутни болки, како што е мигрената.
ПОДАРОК Е-книга: „50 рецепти за среќни празници“ Кликнете тука!
Nutribullet Екстрактор на хранливи состојки

Редовна цена: 4.990,00 ден.


Специјална цена: 3.690,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-556
Не е на залиха во моментов. Ќе ве известиме за точно време на испорака.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Добијте ги сите хранливи состојки од вашата храна и ефективно нахранете го вашето тело со  хранливи состојки!

NutriBullet има моќ да ги отклучи скриените хранливи состојки во храната која ја јадеме:

 • циклонска моќ и патентирани сечила за екстракција,
 • пластика која не содржи BPA,
 • едноставен за одржување,
 • компактен- го собира во секоја кујна,
 • совршен за секого,
 • помага при намалување на некои акутни болки, како што е мигрената.
ПОДАРОК Е-книга: „50 рецепти за среќни празници“ Кликнете тука!
Дознајте повеќе
Детали за производот

Овие празници подарете здравје!

Дали веќе подолго време размислувате да го купите NutriBullet? Или пак можеби би сакале луѓето кои ги сакате да ги разгалите со најдобриот подарок? Ние го имаме совршениот подарок за вас!

Подобрете го начинот на живеење со новиот начин на исхрана

Запомнете дека само еден хранлив шејк дневно му ги дава на вашето тело сите витамини и хранливи состојки за одличен почеток на денот. Затоа оваа година - почестете се себе си или некој кого сакате со овој прекрасен подарок и создадете си важна навика која ќе ви помогне да зачекорите кон поздрав и подолг живот.

Специјална Ограничена Понуда

Со цел да ви помогнеме да имате одличен почеток на следната година, подготвивме специјална ограничена празнична понуда со која вашиот хранлив шејк ќе биде направен со стил.

Тој има уникатен црвен дизајн и сите функции кои ви се потребни заедно со целосна грижа и книга со рецепти кои ќе ви помогнат да го добиете најдоброто од вашите хранливи шејкови. Со само еден хранлив шејк дневно вие му помагатe на вашето тело да ги добие сите потребни витамини и минерали кои ќе ви помогнат да бидете посреќни и поздрави.

Веднаш додадете го на списокот за подароци! Продадени над 14 милиони ширум светот!

Уште не сте сигурни зошто би ја набавиле оваа популарна машина? Прочитајте повеќе за нејзините специјални функции и карактеристики.

Отклучете ги скриените хранливи состојки!

Дали вашиот дневен распоред е зафатен и немате време за да ја консумирате потребната количина на овошје и зеленчук? Дали сте постојано уморни и понекогаш ви изгледа дека не можете да се справите со секојдневните обврски и задачи кои ви ги носи животот?

Многу често немаме доволно време да се храниме здраво или правилно да ја џвакаме храната. Па така, дури и тогаш кога се храниме здраво, нашиот дигестивен систем не може доволно да ја разгради храната за да дојде до сите вистински хранливи состојки како што се витамините, минералите и фитонутриентите и да ги искористи. Најдобар начин на кој ќе бидеме сигурни дека нашето тело добива сè што му е потребно е преку екстракцијата на хранливите состојки. Nutribullet 600 сетот од 4 парчиња содржи сè што ви е потребно:
 • моќна висока основа: олеснете си го патот до подобро здравје.
 • сечило за екстракција од не'рѓосувачки челик: ги крши семките, дебелите дршки и тврдата лушпа.
 • висока чаша: вашите утра ќе бидат поедноставни.
 • упатство за употреба и книга со рецепти: подмладете се со вкусните рецепти и зачинете го вашиот живот.
 • Џебен прирачник со совети за подобра исхрана

1/8 шолја

ленено семе во ХРАНЛИВ ШЕЈК

или

60

шолји брокула

или

100

парчиња интегрален леб

Екстракција на хранливи состојки - најнова технологија за да го извлечете најдоброто од храната

Дали знаевте дека немаме пристап до сите хранливи состојки во храната бидејќи нашето тело не е способно да ги добие со нормално џвакање? Ние имаме добри вести за вас - кога овошјето, зеленчукот, семињата и јаткастите плодови се разложени до најлесно сварливата форма, тогаш дигестивниот систем многу лесно може да ги апсорбира сите хранливи состојки кои ги содржат.

За среќа, сега го имате вашиот процесор на храна NutriBullet кој ќе го направи тоа за вас!

NutriBullet Екстрактор на Хранливи Состојки: Време е да му го дадете на вашиот организам она што му е потребно

Ви го претставуваме новиот NutriBullet - Екстраторот на хранливи состојки. NutriBullet не е само обичен блендер; не е соковник. Тој е најново откритие во нутритивната технологија кое може да ви го смени животот. NutriBullet има моќ да ги отклучи скриените хранливи состојки кои се наоѓаат во храната која ја консумираме.

Многу од важните состојки кои се наоѓаат во храната не може да ги добиеме преку цедење, блендирање или пак џвакање. За да ги добиеме хранливите состојки, фитонутриентите кои се наоѓаат во семињата, лушпата и дршките од храната која ја јадеме, тие треба да се целосно разложени - и кога целосно ќе се разложат тогаш ние внесуваме значително поголем број на хранливи состојки од храната која јадеме. Со NutriBullet можете да си подготвите шејк кој ќе изобилува со хранливи состојки кои се лесно сварливи.

Како? NutriBullet користи моќен мотор од 600 W за да извлече, здроби, сомеле, скрши и исцеди сè што храната може да понуди.

Резултатот е кремаст, пенлив, ревитализирачки шејк кој ќе ви ја даде дневната доза на хранливи состојки

Дали постои разлика помеѓу шејкот направен во обичен блендер и оној направен во NutriBullet? Вие го користите истото овошје и зеленчук - но со NutriBullet ќе добиете прекрасни шејкови, покремасти попенести за разлика од тоа што ќе го добиете со обичниот блендер.

Nutribullet целосно ги дроби и меле смрзнатите овошки, јаткасти плодови и семиња за да добиете кремаст шејк, со извлекување на сите хранливи состојки кои се скриени во храната за вашето тело да може полесно да ги апсорбира.

Неверојатни придобивки за вашето здравје и убавина

NutriBullet овозможува пристапот до хранливите состојки да биде едноставен и достапен за телото да ги апсорбира на едноставен начин. Со NutriBullet вие можете да ги апсорбирате:

 • цинкот и магнезиумот од семките на лубеницата,
 • омега 3, протеините и антиоксидансите  во семето од капините, и
 • состојките кои се борат против ракот внатре во брокулата, зелката и кељот.

Зошто ќе го сакате NutriBullett

 • Ја дроби и разложува храната за да ги ослободи хранливите состојки
 • Ги крши семките, ги разложува дршките и тврдата лушпа за да ги извлече нивните скриени хранливи придобивки
 • Меле, сецка и дроби
 • Ве мотивира да живеете поздраво
 • Го намалува времето кое го поминувате во кујна
 • Моќен мотор од 600 W
 • Циклоснска акција и патентирани сечила за екстракција
 • Пластика која не содржи BPA
 • Без неред
 • Едноставен за чистење
 • Мал и компактен
 • Совршен за секого
 • Ви помага подобро да спиете
 • Помага при заштита од акутни болки како што е мигренета
 • Ве ослободува и намалува од симптомите на менопауза
 • Ублажува различни симптоми

За да го подбрите начинот на кој живеете, треба да го извлечете најдоброто од вашата храна. За да се чувствувате поздраво и помладо од кога и да е NutriBullet нека биде дел од вашето секојдневие.

Технички карактеристики
Димензија 29,2x20x25 cm
Тежина 3,04 kg

Рецензии од купувачи 10 рецензии

4,85

39 рецензии

21-30 of 39

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

lina lina

www.topshop.lt

30.8.2016

Одличен блендер. Го користиме скоро секој ден.

Irena Šlepikienė

www.topshop.lt

30.8.2016

Сестра ми го користи секој ден и не е разочарана.

Asta Linartienė

www.topshop.lt

30.8.2016

Блендер кој мора да го имате
Брз и здрав појадок секое утро.

Rasa Laurinaitienė

www.topshop.lt

30.8.2016

Брзо, вкусно и здраво
За многу кратко време се навикнав на овој апарат, и сега не можам да го замислам денот без смуди подготвено во NutriBullet. Овој блендер ми помага да конзумирам многу повеќе овошје и зеленчук од порано. Дополнително имате можност да експериментирате со различни состојки. Може да ви изгледа дека некои состојки не си одговараат, но откако ќе ги измешате ќе уживате во неверојатно вкусно смуди од боровинки, зеленчук, семиња и јатки. :)

JOLANTA BUDNIUTE

www.topshop.lt

30.8.2016

Оценете го и оставете го вашиот коментар за црвениот Delimano Nutribullet
КУЛ БЛЕНДЕР

Ramute Syvokiene

www.topshop.lt

30.8.2016

одличен блендер
Работи одлично

Oksana Boguševičienė

www.topshop.lt

30.8.2016

практичен апарат
Практичен уред за подготовка на здрава храна.

Daiva Varnauskienė

www.topshop.lt

30.8.2016

Одличен за на патување
Веќе купуваме втор за нас. Првиот го дадовме на нашата ќерка студентка која се навикна на утринско смуди.

Jana

www.topshop.sk

25.3.2016

Одличен помошник
Моето искуство со овој екстрактор на храна е одлично. Мојот син почна да јаде многу повеќе овошје и зеленчук. Ја купив и дополнителната гаранција, па можам да бидам сигурен најмалку 5 години дека доколку имам некаков проблем, ќе добијам одлична услуга.

Jája

www.delimano.cz

19.2.2016

Навистина супер производ, многу сум задоволна, не можам ни да ви опишам. Го препорачувам на сите кои сакаат овошје и зеленчук. Едноставно и брзо работење, без отпадоци, едноставен за чистење.

21-30 of 39