Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Зимска акција

Зимовий розпродаж! - до -80%

-80%
 
[banner_timer]
 

CYBER MONDAY распродажба

CYBER MONDAY распродажба

Најголемите попустите важат и денес

-70%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Nutribullet Екстрактор на хранливи состојки

Photo
Video
-26%

Добијте ги сите хранливи состојки од вашата храна и ефективно нахранете го вашето тело со  хранливи состојки! Прави екстракција на хранливите состојки кои се наоѓаат во сировото овошје и зеленчук. Тој ги разложува семките, ги крши дршките и ја дроби тврдата лушпа за да добие пристап до сите хранливи состојки.

Nutribullet Екстрактор на хранливи состојки

Редовна цена: 4.990,00 ден.


Специјална цена: 3.690,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-556
Достапно на залиха. Време на испорака: 3 до 5 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Добијте ги сите хранливи состојки од вашата храна и ефективно нахранете го вашето тело со  хранливи состојки! Прави екстракција на хранливите состојки кои се наоѓаат во сировото овошје и зеленчук. Тој ги разложува семките, ги крши дршките и ја дроби тврдата лушпа за да добие пристап до сите хранливи состојки.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Овие празници подарете здравје!

Дали веќе подолго време размислувате да го купите NutriBullet? Или пак можеби би сакале луѓето кои ги сакате да ги разгалите со најдобриот подарок? Ние го имаме совршениот подарок за вас!

Подобрете го начинот на живеење со новиот начин на исхрана

Запомнете дека само еден хранлив шејк дневно му ги дава на вашето тело сите витамини и хранливи состојки за одличен почеток на денот. Затоа оваа година - почестете се себе си или некој кого сакате со овој прекрасен подарок и создадете си важна навика која ќе ви помогне да зачекорите кон поздрав и подолг живот.

Специјална Ограничена Понуда

Со цел да ви помогнеме да имате одличен почеток на следната година, подготвивме специјална ограничена празнична понуда со која вашиот хранлив шејк ќе биде направен со стил.

Тој има уникатен црвен дизајн и сите функции кои ви се потребни заедно со целосна грижа и книга со рецепти кои ќе ви помогнат да го добиете најдоброто од вашите хранливи шејкови. Со само еден хранлив шејк дневно вие му помагатe на вашето тело да ги добие сите потребни витамини и минерали кои ќе ви помогнат да бидете посреќни и поздрави.

Веднаш додадете го на списокот за подароци! Продадени над 14 милиони ширум светот!

Уште не сте сигурни зошто би ја набавиле оваа популарна машина? Прочитајте повеќе за нејзините специјални функции и карактеристики.

Отклучете ги скриените хранливи состојки!

Дали вашиот дневен распоред е зафатен и немате време за да ја консумирате потребната количина на овошје и зеленчук? Дали сте постојано уморни и понекогаш ви изгледа дека не можете да се справите со секојдневните обврски и задачи кои ви ги носи животот?

Многу често немаме доволно време да се храниме здраво или правилно да ја џвакаме храната. Па така, дури и тогаш кога се храниме здраво, нашиот дигестивен систем не може доволно да ја разгради храната за да дојде до сите вистински хранливи состојки како што се витамините, минералите и фитонутриентите и да ги искористи. Најдобар начин на кој ќе бидеме сигурни дека нашето тело добива сè што му е потребно е преку екстракцијата на хранливите состојки. Nutribullet 600 сетот од 4 парчиња содржи сè што ви е потребно:
 • моќна висока основа: олеснете си го патот до подобро здравје.
 • сечило за екстракција од не'рѓосувачки челик: ги крши семките, дебелите дршки и тврдата лушпа.
 • висока чаша: вашите утра ќе бидат поедноставни.
 • упатство за употреба и книга со рецепти: подмладете се со вкусните рецепти и зачинете го вашиот живот.
 • Џебен прирачник со совети за подобра исхрана

1/8 шолја

ленено семе во ХРАНЛИВ ШЕЈК

или

60

шолји брокула

или

100

парчиња интегрален леб

Екстракција на хранливи состојки - најнова технологија за да го извлечете најдоброто од храната

Дали знаевте дека немаме пристап до сите хранливи состојки во храната бидејќи нашето тело не е способно да ги добие со нормално џвакање? Ние имаме добри вести за вас - кога овошјето, зеленчукот, семињата и јаткастите плодови се разложени до најлесно сварливата форма, тогаш дигестивниот систем многу лесно може да ги апсорбира сите хранливи состојки кои ги содржат.

За среќа, сега го имате вашиот процесор на храна NutriBullet кој ќе го направи тоа за вас!

NutriBullet Екстрактор на Хранливи Состојки: Време е да му го дадете на вашиот организам она што му е потребно

Ви го претставуваме новиот NutriBullet - Екстраторот на хранливи состојки. NutriBullet не е само обичен блендер; не е соковник. Тој е најново откритие во нутритивната технологија кое може да ви го смени животот. NutriBullet има моќ да ги отклучи скриените хранливи состојки кои се наоѓаат во храната која ја консумираме.

Многу од важните состојки кои се наоѓаат во храната не може да ги добиеме преку цедење, блендирање или пак џвакање. За да ги добиеме хранливите состојки, фитонутриентите кои се наоѓаат во семињата, лушпата и дршките од храната која ја јадеме, тие треба да се целосно разложени - и кога целосно ќе се разложат тогаш ние внесуваме значително поголем број на хранливи состојки од храната која јадеме. Со NutriBullet можете да си подготвите шејк кој ќе изобилува со хранливи состојки кои се лесно сварливи.

Како? NutriBullet користи моќен мотор од 600 W за да извлече, здроби, сомеле, скрши и исцеди сè што храната може да понуди.

Резултатот е кремаст, пенлив, ревитализирачки шејк кој ќе ви ја даде дневната доза на хранливи состојки

Дали постои разлика помеѓу шејкот направен во обичен блендер и оној направен во NutriBullet? Вие го користите истото овошје и зеленчук - но со NutriBullet ќе добиете прекрасни шејкови, покремасти попенести за разлика од тоа што ќе го добиете со обичниот блендер.

Nutribullet целосно ги дроби и меле смрзнатите овошки, јаткасти плодови и семиња за да добиете кремаст шејк, со извлекување на сите хранливи состојки кои се скриени во храната за вашето тело да може полесно да ги апсорбира.

Неверојатни придобивки за вашето здравје и убавина

NutriBullet овозможува пристапот до хранливите состојки да биде едноставен и достапен за телото да ги апсорбира на едноставен начин. Со NutriBullet вие можете да ги апсорбирате:

 • цинкот и магнезиумот од семките на лубеницата,
 • омега 3, протеините и антиоксидансите  во семето од капините, и
 • состојките кои се борат против ракот внатре во брокулата, зелката и кељот.

Зошто ќе го сакате NutriBullett

 • Ја дроби и разложува храната за да ги ослободи хранливите состојки
 • Ги крши семките, ги разложува дршките и тврдата лушпа за да ги извлече нивните скриени хранливи придобивки
 • Меле, сецка и дроби
 • Ве мотивира да живеете поздраво
 • Го намалува времето кое го поминувате во кујна
 • Моќен мотор од 600 W
 • Циклоснска акција и патентирани сечила за екстракција
 • Пластика која не содржи BPA
 • Без неред
 • Едноставен за чистење
 • Мал и компактен
 • Совршен за секого
 • Ви помага подобро да спиете
 • Помага при заштита од акутни болки како што е мигренета
 • Ве ослободува и намалува од симптомите на менопауза
 • Ублажува различни симптоми

За да го подбрите начинот на кој живеете, треба да го извлечете најдоброто од вашата храна. За да се чувствувате поздраво и помладо од кога и да е NutriBullet нека биде дел од вашето секојдневие.

Технички карактеристики
Димензија 29,2x20x25 cm
Тежина 3,04 kg

Рецензии од купувачи 10 рецензии

4,85

40 рецензии

1-10 of 40

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Анастазија

www.delimano.com.mk

12.11.2019

Нутри булет
Веќе го имам многу сум задоволна со него

Корнелија

www.delimano.com.mk

12.6.2019

Магија во кујната
Ова е производ за кој бев толку ригидна додека слушав коментари од другите, но доволно е само да го пробате, за да сфатите дека е вистинска работа за помош во кујната, за целото семејство! Радост ни е!

Ruse

www.delimano.com.mk

16.11.2017

rusenelkovski@yahoo.com
Моќен, квалитетен ,ефикасен корисен....

Rasa3

www.topshop.lt

14.12.2017

Одличен! Зделка на годината.
Го сакам затоа што во него можам да ги изблендирам сите состојки во мазна смеса. Едноставен е за миење. Сите членови на нашето семејство се многу задоволни од овој производ.

Alvydas

www.topshop.lt

07.12.2017

Удобен
Одличен за брза подготовка на здрава храна.

zoro

www.delimano.lt

05.12.2017

8
Многу е тешко да се зашрафи сечилото и потоа да се отшрафи кога ќе завршите. За мене тоа е голем проблем.

Renata11

www.delimano.sk

29.11.2017

Одличен помошник!!!!!♥♥♥
Го купив пред една недела, одличен помошник ми е во кујната, го препорачувам

MINDAUGAS

www.topshop.lt

17.11.2017

nutribulet
Одличен апарат. Требало да бидат вклучени повеќе чаши. Секако дека во секое време можете да си купите дополнителни, но...

Dara

www.delimano.sk

07.11.2017

Помошник од доверба
Многу сум задоволна, одличен помошник ми е, од доверба... Го препорачувам!

Ago

www.delimano.sk

06.11.2017

Хранлива вредност
Безбеден, моќен и повеќенаменски - пробајте го

1-10 of 40