Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Black Friday распродажба

Black Friday распродажба

Страшно добри попусти до 70%

-70%%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Stone Legend CopperLUX Dry Cooker Диетален сад со капак

Photo
Video
-17%

Диеталниот сад е револуционерен додаток за Вашата кујна, кој целосно ќе го промени класичниот начин на готвење. Повеќе нема масла за готвење, масна храна или загорени тави – со CopperLUX Dry Cooker ќе приготвувате едноставна, вкусна и најважно од сè, здрава храна која ќе го чува здравјето на Вашето семејство!

Stone Legend CopperLUX Dry Cooker Диетален сад со капак

Редовна цена: 2.390,00 ден.


Специјална цена: 1.990,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-556
Достапно на залиха. Време на испорака: 3 до 5 работни дена.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Диеталниот сад е револуционерен додаток за Вашата кујна, кој целосно ќе го промени класичниот начин на готвење. Повеќе нема масла за готвење, масна храна или загорени тави – со CopperLUX Dry Cooker ќе приготвувате едноставна, вкусна и најважно од сè, здрава храна која ќе го чува здравјето на Вашето семејство!

Дознајте повеќе
Детали за производот

Единствена и омилена тава

Најпопуларниот и најдобро продаваниот Диетален сад, сега доаѓа со нова обвивка – и тоа буквално! Delimano Stone Legend CopperLUX Диеталниот сад ги комбинира вонвременскиот дизајн на емајлиран челик, најдобрата безмасна QuanTanium обвивка на пазарот и нашата легендарна ThermoWell технологија. За брзо и здраво готвење за кое секогаш сте сонувале.

За побрзо готвење и помалку трошење енергија

Stone Legend CopperLUX Диеталниот сад ви овозможува да готвите со пареа, да печете, пржите, да готвите со врел воздух на пониски температури со цел да се постигне максимална заштеда на енергијата и со само една капка масло да се подготвуваат здрави јадења. Благодарение на својата ThermoWell технологија вие можете да подготвувате здрави и вкусни јадења бидејќи тоа помага да се задржи влажноста и да се сочуваат сите хранливи материи и природни ароми.

Подготвувајте повкусни и поздрави оброци

ThermoWell технологијата е специјална одлика на тавите со централна кула за загревање во средината. Со поставениот капак од горе, термодинамичните способности на кулата се активираат и врелиот воздух кој проаѓа создава супер загреани спроводливи млазови за безмасно готвење на храната внатре. Благодарение на оваа револуционерна одлика, вие можете да готвите на пониска температура додека QuanTanium обвивката ви овозможува да користите малку или воопшто масло.

Совршена тава која е нелеплива и отпорна на гребнатини

Сите наши Stone Legend CopperLUX садови за готвење се состојат од QuanTanium обвивка која се состои од 5 слоеви – и тоа ги прави да се подебели и поотпорни. Покрај честичките кои ја зацврстуваат обвивката, додадовме вистински честички од камен за додатен отпор кон триење и бакар за подобра спроводливост на топлината. Quantanium е 100% без PFOA хемикалијата, и со тоа нема воопшто никакви штетни хемикалии кои би навлегле во вашата храна и на крајот во вашето тело.

Гответе здрава и вкусна храна Stone Legend CopperLUX Dry Cooker:

  • TermoWell технологија- овозможува готвење на повисока температура додека во исто време штеди на енергија.
  • QuanTanium обвивка - нелеплива и отпорна на гребење за готвење без користење масло.
  • Честички од бакар и камен за подобра спроводливост на топлината и за подобар вкус.
  • Рачка која може да се отстрани -отстранете ја и променете ја вашата тава во калап за печење.
  • Погодно за сите видови на плочи - може да се користи и со индукција.
  • Може да се мие и во машина за миење садови.
Технички карактеристики
Безбеден во машина за садови Да
Вид на рерна електро, индукција, плин, стакло керамичка плотна
Внатрешен материјал вистински камен (квантаниум)
Димензија 26 cm

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star