Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Само вечерва 18:00-06:00

Само вечерва 18:00-06:00 - Дополнителни 10% попуст.

Дополнителни 10% попуст.

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Есенски попусти

Есенски попусти - Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Tempo Presto Стаклен капак

Photo
Video
-75%

Стаклен капак кој ќе ви овозможи да ја чувате храната свежа. Класичен капак од челик и стакло за готвење на традиционалниот начин.

Tempo Presto Стаклен капак

Редовна цена: 990,00 ден.


Специјална цена: 249,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-556
Достапно на залиха. Време на испорака: 3 до 5 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Стаклен капак кој ќе ви овозможи да ја чувате храната свежа. Класичен капак од челик и стакло за готвење на традиционалниот начин.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Чувајте ја храната свежа!

Класичен капак од челик и стакло за готвење на традиционалниот начин.

Материјал 18/10 не’рѓосувачки челик (AISI 304) со највисок квалитет.

 • Класичен капак од челик и стакло за готвење на традиционалниот начин;
 • Материјал 18/10 не’рѓосувачки челик (AISI 304) со највисок квалитет.
 • Добар спроводник на топлина.
 • Дијаметар: 24см.
 • Стаклен капак и рачка од бакелит
 • Долготраен и лесен за одржување.

Предностите на системите за готвење Cookvision се:

 • Заштедуваат време
 • Ги зачувуваат витамините
 • Штедат енергија
 • Еколошки
 • Ги намалуваат трошоците

Дополнителни предности:

 • Кујната не се валка со влажни остатоци од храна и непријатни мириси по готвењето
 • Што и да правите, секогаш треба да го користите сокот што се создава при готвењето, бидејќи е полн со хранливи материи
 • Особено корисна е опцијата за симултано користење на два садови за готвење под притисок, во кои можете да приготвите два оброка, со различни времиња на готвење и да ги подесите да бидат готови во исто време.

Внимание при употреба

 • Сите производи се изработени од не’рѓосувачки челик 18/10 со највисок квалитет.
 • Челикот е отпорен на вода, пареа, влага, презервативи за храна, слаби органски и неоргански киселини. Не’рѓосувачкиот челик 18/10 лесно се одржува и е неуништлив..
 • Погоден за сите видови шпорети: електрични, на гас, електро-индуктивни, Ceran, итн.

Систем за готвење со кој ќе можете да ги приготвувате оброците многу побрзо и поздраво, секој ден.

Гаранција на Темпо Престо садовите е 2 години.

Дополнителни предности:

 • Кујната не се валка со влажни остатоци од храна и непријатни мириси по готвењето
 • Што и да правите, секогаш треба да го користите сокот што се создава при готвењето, бидејќи е полн со хранливи материи
 • Особено корисна е опцијата за симултано користење на два садови за готвење под притисок, во кои можете да приготвите два оброка, со различни времиња на готвење и да ги подесите да бидат готови во исто време.

Внимание при употреба

 • Сите производи се изработени од не’рѓосувачки челик 18/10 со највисок квалитет.
 • Челикот е отпорен на вода, пареа, влага, презервативи за храна, слаби органски и неоргански киселини. Не’рѓосувачкиот челик 18/10 лесно се одржува и е неуништлив..
 • Погоден за сите видови шпорети: електрични, на гас, електро-индуктивни, Ceran, итн.

Се препорачува за:

 • сите кои сакаат да ги зачуваат природните вкусови на храната
 • одговара на сите Делимано садови за готвење со дијаметар 24см.
 • традиционално готвење со капак

Технички карактеристики
Безбеден во машина за садови Да
Димензија 24 см
Материјал не‘рѓосувачки челик, стакло
Тежина 0.58 кг

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star