Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Зимска акција

Зимовий розпродаж! - до -80%

-80%
 
[banner_timer]
 

CYBER MONDAY распродажба

CYBER MONDAY распродажба

Најголемите попустите важат и денес

-70%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Walkmaxx Comfort Leisure Shoes 3.0 Старки

Photo
Video
-50%

Издвојте се од толпата со новите модерни Walkmaxx Comfort Leisure Shoes. Удобната внатрешност дополнително ќе влијае на вашата самодоверба. Со секој чекор притисокот од зглобовите ќе се префрла на мускулите.

Единствените старки на пазарот со оригиналниот заоблен ѓон на WALKMAXX.

Walkmaxx Comfort Leisure Shoes 3.0 Старки

Редовна цена: 2.990,00 ден.


Специјална цена: 1.495,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-556
За да го дознате времено на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Издвојте се од толпата со новите модерни Walkmaxx Comfort Leisure Shoes. Удобната внатрешност дополнително ќе влијае на вашата самодоверба. Со секој чекор притисокот од зглобовите ќе се префрла на мускулите.

Единствените старки на пазарот со оригиналниот заоблен ѓон на WALKMAXX.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Дополнителни модерни бои

Најпродаваниот модел соодветен за мажи и жени.

Видете ги боите

Елеганција и удобност за вашите стапала

Walkmaxx старките имаат модерен и безвременски дизајн и се омилен избор за мажи и жени секоја пролет и лето. Нивниот спортски и елегантен изглед надополнет со неверојатна удобност кој ќе го намали и спречи заморот и отекувањето на нозете.

 • Заоблениот ѓон им дава поддршка на стапалата, намалувајќи го притисокот кој нормално се чувствува во зглобовите и колената.
 • Перничето со ЕВА пена обезбедува дополнителна апсорпција на ударот - па вие можете подолг период да бидете активни без да се заморите.
 • Мекиот заден дел ја спречува појавата на плускавци.
 • Нови, попривлечни бои кои ќе ги освежат комбинациите на гардероба.

Предности на заоблениот ѓон

Удобност на стапалата

Кога ве болат нозете, се ве боли - но, не мора да биде така. Удобните Walkmaxx обувки им ја даваат на стапалата поддршката која им е потребна во текот на целиот ден.

Прочитајте повеќе за Comfort линијата

Погледнете ги бенефитите од заоблениот ѓон

 • Заоблен ѓон

  Заоблениот ѓон помага во зголемувањето на мускулната активност.

 • Подеднаква дистрибуција на телесната тежина

  Еднаквата дистрибуција на телесната тежина може да го подобри држењето на телото намалувајќи го притисокот од зглобовите.  

 • Чувство како да одите боси

  Уживајте во удобноста на босите чекори.

 • Лесни

  Лесен чекор кој ви обезбедува да останете активни подолг временски период.

 • Флексибилни

  Дизајнирани за без проблем да се прилагодат на вашето стапало.

 • Влошка од мемори пена

  Влошката од мемори пена ви дава поголема удобност и дополнителна топлина во текот на постудените денови.

Модерни обувки за сите пригоди

Walkmaxx Comfort старките никогаш не излегуваат од мода. Носете ги додека сте на прошетка, доколку поминувате подолго време на нозе, на работа и за речиси секоја активност.

Препорака:

Walkmaxx Comfort старките се соодветни за оние кои сакаат физичка активност.

Особено ги препорачуваме за:

 • оние кои поминуваат многу време на нозе
 • оние кои купуваат само удобни обувки
 • сите старосни групи
 • сите облици на стапала
 
Технички карактеристики
Вокмакс линија Comfort
Достапни бои silver, бела, златна, црвена
Достапни големини 36-46
Материјал: Ѓон rubber foxing, гума
Материјал: Влошка ЕВА гума
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) платно (памук), полиуретан (ПУ)

Рецензии од купувачи 3 рецензии

5

3 рецензии

3 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Līga Ošiņa

www.top-shop.lv

18.4.2018

Pie kleitas arī labi izskātās
Zelta krāsas kedas ir superīgas. Man tā patīk. Doma bija priekš laukiem nopirkt, bet tagad valkaju ikdienā uz darbu. Sākumā bija dīvaina sajūta dēļ tās zoles, bet nu jau baigi patīk. Uz darbu ar kedām, pa darbu ar augstpapēdenēm. Pie kleitas arī labi izskātās, nebūtu dresskods, vilktu arī darbā.

Mimi

www.topshop.com.hr

16.4.2018

Preporuke za Walkmaxx platnene tenisice 3.0
Ugodno iznenađena i vrlo zadovoljna kvalitetom i udobnošću tenisica. Uzela sam zlatne boje a definitivno uzimam i bijele.

Wallkmax

www.topshop.sk

14.4.2018

Wallkmax
Dobry den.aka je vnútorná dĺžka topánky 38 číslo. Mám také číslo aby mi boli dobre. Wallkmax
odpoveď :
Dobrý deň, veľkostná tabuľka je uvedená v záložke "ďalšie ifnormácie"
Walkmaxx

3 производ(и)