Нема производи во вашата кошничка.

Photo
Video

Дали ги гледаш авантурите пред себе? Уживајте во летните авантури на сосема нов начин. Скокнет во нови супер-лесни и удобни сандали и истражете го светот и дозволете им на стапалата да ве водат. Почувствувајте ја слободата на лесните летни сандали. Никогаш нема да бидете премногу изморени за да ја почнете следната приказна.

Fit Casual Сандали
1.890,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-556
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Дали ги гледаш авантурите пред себе? Уживајте во летните авантури на сосема нов начин. Скокнет во нови супер-лесни и удобни сандали и истражете го светот и дозволете им на стапалата да ве водат. Почувствувајте ја слободата на лесните летни сандали. Никогаш нема да бидете премногу изморени за да ја почнете следната приказна.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Создадете ги најдобрите спомени

Облечете ги овие супер меки сандали и впуштете се во создавање  спомени. Сандалите се внимателно дизајнирани за да одговараат на сите стапала и да ве однесат секаде каде што ќе посакате. Тие имаат заоблен ѓон и го балансираат секој чекор кој го правите за да ве придружуваат кон совршениот ден.

Walkmaxx Fit Sandals Casual

Седнете ако сакате, но, не морате

Нема зборови кои ќе опишат колку се удбони овие сандали. Можете да бидете во движење цел ден без да почувствувате замор. По долгиот летен ден, ќе седнете на кафе, ќе се почувствувате опуштено и освежено и ќе почнете со планирање на новите вечерни истражувања на локалниот базар.

Walkmaxx Fit Sandals Casual

Стил по ваш избор

Не сакате да избирате? Не морате! Слободно можете да ги носите овие сандали со секоја комбинација. И дозволете слободата на движење да ви ја зголеми самодовербата.

Лесни... така ќе ги чувствувате.

Walkmaxx Fit Sandals Casual

Бестежинско чувство

Поради специјално обликуваната EVA гума Walkmaxx сандалите се вистинско задоволство за носење. Во комбинација со заоблениот ѓон и мекото чувство кое го нуди поставувањето, секој ваш чекор ќе биде неверојатно лесен.

Walkmaxx Fit Sandals Casual

Нови и подобрени Fit Обувки

Fit Обувките се едни од најпопуларните производи и се ценети од нашите купувачи поради нивните неверојатни карактеристики - тие одговараат на секоја комбинација и пригода, лесни се и удобни и овозможуваат правилно позиционирање и држење на зглобот.

Прочитајте повеќе за предностите на Fit линијата

Погледнете ги предностите на заоблениот ѓон

 • Заоблен ѓон

  Заоблениот ѓон може да помогне во зголемување на мускулната активација и да направи да се чувствувате подобро и во подобра форма.

 • Рамномерно распределување на тежината

  Рамномерното распределување на тежината може да го подобри држењето со олеснување на притисокот од зглобовите.

 • Чувство како да одите боси

  Чувството како да одите боси ви обезбедува здрав и удобен чекор.

 • Лесни

  Лесниот чекор ви овозможува да бидете активни и да можете да стоите подолго време на нозе.

Застанете наДопрете на сликата за повеќе детали.

Конструкција на обувкитеn

 • Поставување: Микро велур кој ги гали стапалата со мекост.
 • Среден ѓон: Обликуван ѓон од EVA гума кој обезбедува дополнителна мекост и флексибилност со секој чекор.
 • Велкро: Сандалите совршено ќе одговараат на вашите стапала благодарение на велкро лепенката.
 • Ѓон: Заоблен ѓон кој го активира балансот на телото и ви дава чувство на леснотија.
Walkmaxx Fit Sandals Casual
 

Димензија

Должина на стапалото

(см)

Fit Casual Сандали 36 23,9
37 24,5
38 25,2
39 25,9
40 26,5
41 27,2
42 27,9
 

Како да го измерите стапалото

Дополнителни информации

How to measure your foot

The right footwear and a perfect fit form the basis for healthy feet and a healthy gait. If you are uncertain about the exact size and width of your next pair of Walkmaxx, we will gladly help you find the perfect fit.

You need two sheets of paper (din A4), a pencil and a ruler.

 • 1
  How to measure your foot - Step 1

  Trace foot

  Place the sheets of paper on the floor. Stand straight on the paper with your heels against the wall. Make sure you are wearing the sock you intend to wear with the shoe. Ensure you have your full weight on the foot for the most accurate measurement. Either have you or someone else slowly trace around your foot ensuring the pen or pencil is at a 90 degree angle.

 • 2
  How to measure your foot - Step 2

  Measure length and width

  1. Measure from the back/central part of the heel to the end of the longest toe.
  2. Measure your widest part of your foot from one end to other.

  You may want to try tracing your foot a few times for more accurate results.

 • 3
  How to measure your foot - Step 3

  Find your perfect fit

  In chart you will find your measured foot length. Once identified, in the next column will determine your shoe size. On last columns, find your foot width to determine which width of shoe you may need.

  Note: For foot length, if you are in between sizes, always move up to the next size. For foot width. Choose the width that you are closest to.

Measurements for Fit Sandals Casual

Declared size

Foot lenght

(cm)

Foot width

(cm)

36 23,6 8,7
37 24,3 8,9
38 24,9 9,0
39 25,6 9,2
40 26,3 9,3
41 26,9 9,5
42 27,6 9,6
Технички карактеристики
Shoe Model sandals
Shoe Sole Line rounded
Вокмакс линија Fit
Достапни бои беж, розева, сива, црна
Достапни големини 36-42
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон molded EVA
Материјал: Влошка microsuede, molded EVA
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) webbing

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.