Нема производи во вашата кошничка.

Делимано готви лесно за вас!

Делимано готви лесно за вас! - Придружете им се на милионите задоволни корисници.

Придружете им се на милионите задоволни корисници.

до -50%
 
[banner_timer]
 

Ново Yellow Friday изненадување

Ново Yellow Friday изненадување - Само до недела! 10% дополнителен ПОПУСТ и БЕСПЛАТНА ДОСТАВА!

Само до недела! 10% дополнителен ПОПУСТ и БЕСПЛАТНА ДОСТАВА!

 
[banner_timer]
 

Walkmaxx Outdoor Патики со рамен ѓон

Во моментот нема залиха
Photo
Video
-65%

Патики од Walkmaxx наменети за прошетки во природа но, и прошетки по градските улици. Нудат удобност, леснотија, проток на воздух и лесен чекор. Имаат влошка која ја штеди вашата енергија, велур кој е отпорен на вода и заштита од странични движења, за долги часови поминати во природа.

Walkmaxx Outdoor Патики со рамен ѓон

Редовна цена: 3.990,00 ден.


Специјална цена: 1.390,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-556
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
Кратко инфо

Патики од Walkmaxx наменети за прошетки во природа но, и прошетки по градските улици. Нудат удобност, леснотија, проток на воздух и лесен чекор. Имаат влошка која ја штеди вашата енергија, велур кој е отпорен на вода и заштита од странични движења, за долги часови поминати во природа.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Бидете кул и движете се лесно

Цврсти и подготвени за секакво време, овие патики се тука за вас. Прекрасно дизајнирани и навистина удобни, ќе ги обожавате малите детали како површина која дише, декориран ѓон и врвки во контрастни бои.

Walkmaxx Sneaker Outdoor Matte Flat

Уживајте во слободното време со супер удобни патики

Важите нови омилени патики, ќе можете да ги носите наутро на кафе, на семејниот саботен пикник или на игра со пријателите. Комбинирајте ги со шорцеви или тренерки, земете го ранецот и упатете се кој наблискиот рид. Ќе ви се допадне колку се лесни и удобни за носење..

Walkmaxx Sneaker Outdoor Matte Flat

Динамични и практични

Флексибилни но, и издржливи, овие патики ќе станат вашиот сојзуник за сите активности надвор од дома. Понесете ги со вас на авантура и уживајте во постојаната удобност, во комбинација со издржливи материјали, ѓон и водоотпорни карактеристики.

 • Walkmaxx Sneaker Outdoor Matte Flat

  Горен материјали од кожен велур

  БОвие патики имаат горен дел кој е отпорен на вода и не само што изгледа добро туку и ќе се справи со сите временски услови. Со заштита од страните за безбеден чекор.

 • Walkmaxx Sneaker Outdoor Matte Flat

  Влошка која ја штеди вашата енергија

  Меката ЕВА има улога на шок апсорпција, ја штеди вашата енергија и го одложува уморот. Лесното перниче од пена, ви обезбедува бестежинско чувство и ги разгалува вашите стапала.

 • Walkmaxx Sneaker Outdoor Matte Flat

  Безбеден ѓон

  Добрата стабилност е многу важна, овие патики се безбедни за секаков терен благодарение на текстурата на ѓонот. Широкиот простор за стапалата им овозможува слобода и повеќе простор за дебели чорапи.

Дополнителни информации

Како да го измерите вашето стапало

Вистинските обувки кои совршео ќе ви одговараат се основа за здрави стапала и здрав чекор. Доколку не сте сигурни за вистинската величина и ширина на вашите нови Walkmaxx oбувки, со задоволство ќе ви помогнеме да ја најдете вистинската величина за вас.

Потребни ви се два листа хартија (A4), молив и линијар.

 • 1
  How to measure your foot - Step 1

  Нацртајте го стапалото

  Ставете ги листовите хартија на подот. Застанете право на чистовите со петите накај ѕидот. Носете ги чорапите со кои планирате да ги носите обувките. Целата тежина на телото нека ви биде на стапалата за да можете да измерите правилно. Вие или некој до вас, внимателно нацртајте линија околу стапалата и внимавајте моливот да биде на 90 степени.

 • 2
  How to measure your foot - Step 2

  Измерете должина и ширина

  1. Измерете од задниот/централен дел на петата до крајот на најдолгиот прст.
  2. Измерете ги најшироките точки на стапалото од еден до друг крај.

  Нацртајте го стапалото неколку пати за да добиете најточни резултати.

 • 3
  How to measure your foot - Step 3

  Најдете ја совршената величина

  Во табелата пронајдете ја измеренаата должина на стапалото. Штом ја најдете, во следната колона ќе ја видите вашата величина. На последната колона, проверете ја ширината за да ја откриете соодветната величина на обувки за вас.

  Забелешка: За должина на стапалото, доколку сте помеѓу два броја, секогаш изберете го поголемото. За ширина: Изберете ја најприближната ширина до вашата.

Димензии за Outdoor Патиките со рамен ѓон

Величина

Должина на стапалото

(см)

Ширина на стапалото

(см)

36 23,5 7,8
37 24,2 8,0
38 24,8 8,2
39 25,5 8,4
40 26,2 8,6
41 26,8 8,9
42 27,5 9,1
43 28,2 9,3
44 28,8 9,5
45 29,5 9,7
46 30,2 10,0

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.