Нема производи во вашата кошничка.

Photo
Video
Ново

Практични, удобни и тренди патики со кои ќе можете да одите на работа и во парк, без да почувствувате тежина. Нови во Walkmaxx семејството, Fit линијата со рамен ѓон се обувки за сите генерации кои бараат удобност и прекрасен дизајн. овие лесни патики ќе им годат на вашите стапала и ќе го надополнат вашиот стил со светлите бои.

Walkmaxx Walkmaxx Trend Патики
3.090,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-556
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Практични, удобни и тренди патики со кои ќе можете да одите на работа и во парк, без да почувствувате тежина. Нови во Walkmaxx семејството, Fit линијата со рамен ѓон се обувки за сите генерации кои бараат удобност и прекрасен дизајн. овие лесни патики ќе им годат на вашите стапала и ќе го надополнат вашиот стил со светлите бои.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Нагласете го вашиот стил со најновите патики од Walkmaxx

Зајакнете го вашиот стил со најновото од Walkmaxx, линија со рамен ѓон. Walkmaxx Trend Патиките се комбинација од удобност и модерен дизајн кој го надополнува вашиот стил. Тренди и стилски, овие патики се совршена комбинација за каде и да одите - на работа, во парк, на состанок, на пролетни и летни прошетки со децата или на пазарување.

Walkmaxx Trend Sneaker Knit Flat

Сега со рамен ѓон и врвки - ќе ги обожавате

Најновата Walkmaxx Fit линија е одговор на сите вас кои сакавте да носите Walkmaxx обувки со рамен ѓон. Неверојатно удобен и флексибилен ѓон кој се обликува на стапалата додека горниот материја ја прави целата патика неверојатно удобна, со проток на воздух, мека и лесна.

Горниот плетен материјал е целосно прилагодлив на обликот на стапалото па вие нема да поувствувате притисок или затегнатост. Намалениот притисок, ви овозможува чувство како да одите боси и поздрав, поудобен чекор.

Овој уникатен дизајн ви овозможува лесно облекување на патиките за само 3 секунди, за веднаш да можете да излезете низ вратата. Лесни, удобни материјали благодарение на кои нема ни да ги чувствувате патиките на нозете - толку се лесни.

Класичен дизајн

Ако сакате да се истакнете од топлата и да ги импресионирате сите со вашиот стил овие Walkmaxx патики ќе ви го овозможат токму тоа. Избравме пријатни и прекрасни бои, за да можете да ги комбинирате со сè во вашата гардероба. Бои кои ќе го нагласат вашиот стил.

Walkmaxx Trend Sneaker Knit Flat

Материјал кој дише за максимална удобност на вашите стапала

Горниот слој на патиките е плетен, па оттука, овозможува поголем проток на воздух. Малите дупчиња овозможуваат непрекинато струење на воздух со цел вашите стапала да бидат суви, свежи и среќни, дури и по долгиот ден поминат во нив.

Достапни броеви по боја:

 • Броеви: 36-46
 • Бои: сина, црна, зелена и сива

Структура на патиките

Walkmaxx Trend Sneaker Knit Flat

Застанете наДопрете на   за повеќе детали.

 1. Горен дел

  Материјал кој дише и ја балансира температурата за ваша удобност.

 2. Влошка

  Мемори пена која се прилагодува на обликот на стапалата и дава безтежинско чувство.

 3. Среден ѓон

  Обликуван ЕВА ѓон кој обезбедува мекост и флексибилност за секој чекор.

 4. Ѓон

  Внимателно дизајниран ѓон кој обезбедува совршено држење на стапалото.

 

Број

Должина на стапало

(см)

Trend Патики 36 23,4
37 24,0
38 24,7
39 25,4
40 26,0
41 26,7
42 27,4
43 28,0
44 28,7
45 29,4
46 30,0
 

Како да го измерите стапалото

Технички карактеристики
Shoe Model sneakers
Shoe Model TEST sneakers
Shoe Sole Line flat
Вокмакс линија Trend
Достапни бои mint, сива, сина, црна
Достапни големини 36-46
Материјал: Ѓон гума
Материјал: Влошка Foam, Mesh, molded EVA
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) Knit/Cow suede/Webbing

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.