Нема производи во вашата кошничка.

Photo
Video
-50%

Новите Walkmaxx Trend Snake Женски мокасини се надградена верзија на мокасини. Со чувството на леснотија кое го нудат, овие тренди обувки ќе ви овозможат чувство како да одите боси. Носењето на вакви удобни обувки ќе ја намали непријатноста и проблемите со стапалата, како потекување и болки. Достапни броеви: 36-42, во три класични бои.

Walkmaxx Trend Женски мокасини

Редовна цена: 1.890,00 ден.


Специјална цена: 945,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-556
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Новите Walkmaxx Trend Snake Женски мокасини се надградена верзија на мокасини. Со чувството на леснотија кое го нудат, овие тренди обувки ќе ви овозможат чувство како да одите боси. Носењето на вакви удобни обувки ќе ја намали непријатноста и проблемите со стапалата, како потекување и болки. Достапни броеви: 36-42, во три класични бои.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Направени за супериорна удобност

Дали барате удобни обувки кои лесно може да се комбинираат со различни стилови, но, ве издвојуваат од топлпата? Новите Walkmaxx Trend Snake Женски мокасини се надградена верзија на мокасините кои веќе ги обожаваат милиони задоволни корисници. Нивната одлична конструкција придонесува за чувството на леснотија и чувството како да одите боси.

Унапреден стил и дизајн

Со новата Trend линија ќе бидете уште повеќе во тек со трендовите. Сепак, со убавите обувки потребна е и удобност и чувство како да одите боси.

Прочитајте повеќе за предностите на Trend линијата

Погледнете ги предностите на заоблениот ѓон

 • Заоблен ѓон

  Заоблениот ѓон може да ја зголеми мускулната активација и може да направи да се чувствувате подобро и да бидете во подобра форма.

 • Рамномерно распределување на тежината на телото

  Рамномерното распределување на тежината може да го подобри држењето со олеснување на притисокот во зглобовите.

 • Чувство како да одите боси

  Чувството како да одите боси ви обезбедува здрав и удобен чекор.

 • Лесни

  Лесниот чекор ви овозможува да бидете активни и да можете да стоите подолго време на нозе

Застанете наДопрете на сликата за повеќе предности.

Лесни за носење и облекување

Ластикот кој е вметнат во горниот дел на мокасините ги прави удобни и лесни за облекување. Walkmaxx Trend Snake Женските мокасини нудат целосна покриеност на стапалато и остануваат лесни за облекување и соблекување без користење на рацете. Овие прекрасни обувки имаат уникатен изглед сличен на текстурата на змиска кожа, што ги прави соодветни за на работа, за пешачење или шопинг. Одлично одговараат со фустан или фармерки, за на работа или прошетка низ град.

Walkmaxx Trend Moccasins Snake W

Нема повеќе болки во стапалата, зглобовите и грбот

Кога станува збор за функционалност, овие лесни обвуки го прават секој чекор удобен, овозможувајќи ви да бидете активни подолго време. Доколку го поминувате вашиот ден во движење, Walkmaxx Trend Snake Женските мокасини се совршено решение со кои нема да имате ниту еден момент неудобност. Заборавете на болките во стапалата, зглобовите и грбот, овие обувки ќе ви помогнат да водите активен животен стил без разлика на вашата возраст!

Walkmaxx Trend Moccasins Snake W
 

Број

Должина на стапало

(см)

Trend Snake Женски мокасини 36 23,7
37 24,4
38 25,1
39 25,7
40 26,4
41 27,1
41 27,7
 

Како да го измерите стапалото

Дополнителни информации

How to measure your foot

The right footwear and a perfect fit form the basis for healthy feet and a healthy gait. If you are uncertain about the exact size and width of your next pair of Walkmaxx, we will gladly help you find the perfect fit.

You need two sheets of paper (din A4), a pencil and a ruler.

 • 1
  How to measure your foot - Step 1

  Trace foot

  Place the sheets of paper on the floor. Stand straight on the paper with your heels against the wall. Make sure you are wearing the sock you intend to wear with the shoe. Ensure you have your full weight on the foot for the most accurate measurement. Either have you or someone else slowly trace around your foot ensuring the pen or pencil is at a 90 degree angle.

 • 2
  How to measure your foot - Step 2

  Measure length and width

  1. Measure from the back/central part of the heel to the end of the longest toe.
  2. Measure your widest part of your foot from one end to other.

  You may want to try tracing your foot a few times for more accurate results.

 • 3
  How to measure your foot - Step 3

  Find your perfect fit

  In chart you will find your measured foot length. Once identified, in the next column will determine your shoe size. On last columns, find your foot width to determine which width of shoe you may need.

  Note: For foot length, if you are in between sizes, always move up to the next size. For foot width. Choose the width that you are closest to.

Measurements for Trend Moccasins Snake W

Declared size

Foot lenght

(cm)

Foot width

(cm)

36 23,7 7,4
37 24,4 7,6
38 25,1 7,8
39 25,7 7,9
40 26,4 8,1
41 27,1 8,3
42 27,7 8,4
Технички карактеристики
Shoe Model moccasins
Shoe Sole Line rounded
Достапни бои бела, црвена, црна
Достапни големини 36-42
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон ЕВА гума, термопластична гума
Материјал: Влошка мемори пена
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) еластин, полиуретан (ПУ)

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.